Steam’de KDV Devri Başlıyor

Steam’de KDV Devri Başlıyor

Türkiye’de bir çok oyunun dağıtım hakkını ele alan, dijital oyun dağıtım sitesi olan Steam üzerinden oyun alırken artık yüzde 18’lik KDV fiyatını da satın alım ücretine ekleyecek.

Daha önce ülkemizde gerçekleşen bir düzenleme sayesinde, merkezi yurt dışında olsa bile vergi ödeme zorunluluğu getirilmişti. Yapılan bu düzenlemenin ardından Apple ve Google gibi şirketler, mobil cihazlarda bulunan mağazalarında ve servislerinde ki fiyatlarına güncelleme getirmişti.

KDV Henüz Fiyatlara Yansıtılmış Değil

Steam üzerinden bir oyun alırken, ödeme yapacağınız panele ulaştığınız zaman yüzde 18’lik KDV ibaresi dikkatinizi çekmiş olabilir. Tüm oyunlarda yüzde 18 KDV gelmiş olmasına rağmen, oyun fiyatlarında herhangi bir artış gerçekleşmedi. Yani şuan bir oyun almak isterseniz, yüzde 18’lik KDV eklenmemiş fiyatı ile satın alabileceksiniz. Steam şimdilik yüzde 18’lik KDV’yi kendisi karşılıyor.

KDV oranının kullanıcılara yansıtılmaması kısa süreli bir durum olup olmadığı bilinmiyor. Umarız ki Steam bu konuda kullanıcıları etkilemeyen bir çözüme ulaşır.