PS5Sony, 4 Haziran’da PS5 Etkinliği Olacağını Açıkladı

Sony, bir sonraki PlayStation 5 etkinliğinin 4 Haziran Perşembe günü gerçekleştirileceğini resmi olarak onayladı.

Etkinlik, 13:00’de başlayacak. Sony “PlayStation 5’te oyunun geleceğine bir bakış” sözü veriyor. Sony Interactive Entertainment’ın başkanı ve CEO’su Jim Ryan’a göre etkinlik, “bir saatten biraz daha fazla” sürecek ve “PlayStation 5 için tatilden sonra oynayacağınız oyunlara ilk kez bakacaksınız”. Ryan, ”PS5’e gelecek olan oyunlar, dünyayı kapsayan yenilikçi stüdyolardan sektördeki en iyileri temsil ediyor. Hem büyük hem de küçük olan oyun stüdyolar, daha yeni ve daha köklü olanlar, donanımın potansiyelini gösterecek oyunlar geliştirmekte zorlandılar.” diyor. ”Bu dijital vitrin bir saatten daha fazla sürecek ve ilk kez bu heyecanı hep birlikte deneyimleyeceğiz.” diye ekliyor.

Son raporlar, Sony’nin 3 Haziran’da bir gün önce PS5 etkinliği düzenleyeceğini ve çoğunlukla oyunlara odaklanacağını ileri sürdü. Sony’nin bu etkinlikte PS5 konsolunun her ayrıntısını açıklaması beklenmiyor ve önümüzdeki haftalar ve aylar için başka etkinliklerin de planlanacağı söylendi. Ryan, “Bu, PS5 güncellemeleri serimizin bir parçası ve önümüzdeki haftanın vitrinden sonra hala sizinle paylaşacak çok şeyimiz olacağından emin olabilirsiniz” diye açıklıyor.

Sony, şimdiye kadar yeni nesil konsolu PS5 için; teknik özelliklerini, logosunu ve yeni bir kablosuz denetleyicisini tanıttı. Henüz PS5 konsolunun kendisini göstermedi ve bunun 4 Haziran etkinliğinde değişip değişmeyeceği belli değil.

PS5, 3.5GHz(ayrıca değişken frekans) saat hızına sahip sekiz çekirdekli özel bir AMD Zen 2 CPU’ya ve 10.28 teraflop, 36 işlem birimi vaat eden AMD’nin RDNA 2 mimari donanımına dayalı 2.23GHz(ayrıca değişken frekans) saat özel bir GPU’ya sahip olacak.

PS5

Sony’nin yeni PlayStation 5 ürününün önemli kısmı tescilli SSD’dir ve 5,5 GB/sn performansla 825 GB depolama alanı sunar. Bu gerçekten hızlı!  Epic Games son zamanlarda PS5 üzerinde çalışan, sinematik 8K aktif ve dinamik aydınlatma efektlerinin yüklenmesini gösteren çarpıcı bir Unreal 5 teknoloji gösterisi sağladı.


Bunu da okuyabilirsiniz: MSI Doğruladı: Güncel Anakartlar Zen 3 Desteği Sunacak!


 

Kaynak: https://www.theverge.com/2020/5/29/21274339/sony-playstation-5-ps5-event-time-date-games-hardware-design

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin