Rockstar, GTA 6 Söylentilerine Son Noktayı Koydu!

Rockstar, GTA 6 Söylentilerine Son Noktayı Koydu!

Rockstar Games’in göz bebeği olan serisi Grand Theft Auto’nun altıncı oyunu, uzun süredir merakla bekleniyor. Son zamanlarda geleceği ile ilgili bazı spekülasyonlar çıkan GTA 6 ile ilgili yapımcı şirket açıklama yapmak zorunda kaldı.

Rockstar Games: GTA 6 İle İlgili Mesaj Göndermedik!

İddiaların kaynağı, geçtiğimiz hafta GTA 5 oyuncularına görünen bir Rockstar mesajından başkası değil. Oyun içinde gönderilen bir mesajda GTA 6’nın 2019’da çıkacağı belirtiliyordu. Haliyle pek çok oyuncu da bu haber karşısında sosyal medyadan Rockstar Games’i mesaj yağmuruna tuttu.

Yaşanan durum ile ilgili gecikmeden bir açıklama yayınlayan Rockstar, gönderilen mesajın kendilerine ait olmadığını belirtti. Oyuna kurulan bir modun GTA Online’da böyle bir mesaj yayınladığını söyleyen yapımcı, dolayısıyla da GTA 6’nın önümüzdeki yıl çıkacağı ile ilgili iddiaları reddetmiş oldu.

2013 yılında oyunseverlere sunulan GTA 5, oyun dünyasının en çok satın alınan ve oynanan oyunları arasında yer alıyor. En son oyunun üzerinden 5 yıl geçmişken ve diğer oyunların tahtını sarsmasına karşın, bakalım Rockstar GTA serisinin yeni oyununu ne zaman ortaya çıkaracak?

2000'li yıllarda çevirmeli ağ bağlantılarıyla beraber internet ile tanışan Batuhan, 2014 yılından itibaren çeşitli mecralarda teknoloji editörlüğü yapmaya başladı. Akıllı telefonlar ve donanım parçalarına karşı özel bir ilgisi olan editörün son adresi ise Donanım Arşivi oldu.