Redmi’den Snapdragon 855 İşlemcili Telefon Geliyor!

Geçtiğimiz haftalarda Xiaomi’nin alt markası haline gelen Redmi, ilk modeli Redmi Note 7’yi duyurmuştu. Fiyat/performans seviyesinde iddialı olmayı hedefleyen marka, çıtayı bir adım daha yukarı taşımak için Snapdragon 855 işlemciye sahip bir telefon hazırlıyor!

Redmi Çıldırdı: Xiaomi ve Poco’ya Rakip Olacak!

Geniş ürün portföyüyle kısa sürede dev bir üretici haline gelen Xiaomi, akıllı telefon dünyasında yeni bir yapılanmaya gitmişti. Kendi markası haricinde oyuncular için Black Shark ve üst seviye ucuz telefonlar için Poco markalarını yaratan şirket, bu yılın başlarında da Redmi serisini ayrı bir marka haline getirmişti. Redmi’nin amacı orta seviyede fiyat/performans düzeyi yüksek telefonlar üretmekti, ancak görünüşe göre marka hedefini biraz daha genişletmek istiyor.

Redmi genel müdürü ve Xiaomi başkan yardımcısı Lu Weibing, Weibo üzerinden yaptığı son paylaşım ile dikkat çekti. Redmi ekibinin toplantısından bir kare paylaşan Weibing, Note 7 Pro’nun yanı sıra Snapdragon 855 işlemcili bir model üzerinde çalıştıklarını belirtti. Bu esrarengiz modelin, markanın bayrak gemisi statüsünde olacağı dışında bir bilgi ise bulunmuyor.

Çiçeği burnunda markanın böyle bir hamle yapması, Xiaomi’nin alt markaları içinde çatışma yaratabilir. Zira bu ürünün en büyük rakibi büyük olasılıkla kardeş markanın yeni duyurulacak telefonu Pocophone F2 olacak. Kısa zamanda büyük ses getirmeyi hedefleyen Redmi, bakalım piyasayı karıştırmayı başarabilecek mı?

2016 yılından bu yana Donanım Arşivi internet sitesinde teknoloji editörlüğü yapıyorum. Hayatım boyunca teknoloji ile iç içe olduğum için bu konuda öğrendiklerimi büyük bir heyecanla paylaşıyorum.

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin