Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Telefon Haberleri

Redmi Note 11 Pro 2023 Edition, Google Play Konsolunda Detaylanıyor

Xiaomi, geçtiğimiz aylarda Redmi Note 8 2021 gibi eski ancak popüler telefonları hafif bir makyajlama ile yeniden piyasaya sürüyor. Google Play Console’da açıklanan bilgilere göre, gelecek yıl için yine Redmi serisinden böyle bir modelin daha yolda olduğunu ortaya koyuyor: Redmi Note 11 Pro 2023 modeli, yakında gelecek gibi görünüyor. Şimdi teknik özelliklere bakalım.

Redmi Note 11 Pro 2023 Teknik Özellikleri

Bu, farklı bir yonga seti ve farklı kamera düzenine sahip olmasına rağmen, bu yılki Redmi Note 11 Pro’nun bir devamı. GPC’ye göre, 2023 baskısı Snapdragon 712 tarafından desteklenecek.

Bu, 2019’un başlarındaki en etkileyici yonga seti değildi ve gelecek yıl daha da az etkileyici olacak. Eski olsa da 2022 modelinde Helio G96’ya karşı kendini tutmalı, ancak performans açısından bir yükseltme olmayacak. Yine de, 10 nm’lik bir süreçte (Helio için 12 nm’ye karşı) fabrikasyon olduğu için daha verimli olabilir.

İlginç bir şekilde, değişen kamera düzeni, daha yeni (ve daha güçlü) Snapdragon 732G tarafından desteklenen Redmi Note 10 Pro’ya neredeyse tam olarak benziyor. 2023 varyantı, 10 Pro da 11 Pro ile hemen hemen aynı kamera kurulumuna sahiptir: 108MP ana, 8MP ultra geniş artı 2MP derinlik. Tek fark, eski modelde 5MP makro kamera, yeni modelde 2MP makro kamera olması bekleniyor.

Bu noktada Xiaomi’nin neden Redmi Note 10 Pro’yu satmaya devam etmediğini merak ediyor olabilirsiniz. 11 Pro’nun daha hızlı şarjı (33W’a karşı 67W) ve daha parlak bir ekranı (700 nit’e karşı 450 nit tepe noktası) var, ancak 2023 modelinin bu avantajları koruyup korumayacağı belli değil. Ayrıca 10 Pro, 11 Pro’nun kaybettiği 4K video kaydına sahipti.

Yazar

3 yıldır devam ettiği editörlük kariyerini Donanım Arşivi'nde devam ettiren Alperen, akıllı telefonlar ve yazılım konularında haber içeriği üretiyor. Aynı zamanda rehber içeriklerini de seviyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Rehber

Counter Strike Global Offensive oyunu için Source 2 güncellemesi yıllardır bekleniyordu. Bu bekleyiş en sonunda sona erdi. Geçtiğimiz gün Source 2 güncellemeli Counter Strike...

Teknoloji Haberleri

Apple, iPhone’lar için iOS 16.4’ün geliştirici beta sürümünü yayınladı. Bu sürüm, birçok yeni özelliği ve iyileştirmeyi beraberinde getiriyor. Peki iOS 16.4 ile neler değişecek?...

Oyun İndirimleri

Epic Games, uzunca bir süredir yaptığı ücretsiz oyun kampanyalarına bu hafta bir yenisini daha ekliyor. Geçmişte Grand Theft Auto 5, Borderlands: The Handsome Collections ve Football...

Sistem Gereksinimleri

Sizlerle uzunca bir süredir paylaştığımız oyun sistem gereksinimleri serimize Resident Evil 4 Remake sistem gereksinimleriyle birlikte devam ediyoruz. Çoğu insan oyunu bilgisayarına indirmeden önce sistem...