RAMPAGE SHINE RGB OYUNCU FARESİ İNCELEMESİ

Yeni incelememizin konuğu model adının hakkını veren Rampage Shine RGB oyuncu faresi oluyor. Faremiz ayarlanabilir RGB aydınlatmaya sahip, 10000 DPI ve özel makro yazılımına sahip. Diğer rakiplerine baktığımızda bu fiyat aralığında oldukça rekabetçi olacak gibi görünüyor. Ayrıca cihazın malzeme kalitesi de kullanıcısını rahatlıkla mutlu edecek düzeyde.

Tasarım

Cihazın kutusuna baktığımızda kapaklı bir yapı görüyoruz. Kutunun üstüne ürünün şık bir görseli eklenmiş ve bazı teknik özellikler yazılmış. Kutunun oldukça şık olduğunu söylemek mümkün.

Faremize baktığımızda mat siyah renklerin hakim olduğunu görmek mümkün. Sağ elde kullanım için tasarlanan fare ergonomi açısından kullanıcısına kauçuk kısımları da sunmayı ihmal etmemiş.

Cihazın köşelerine baktığımızda RGB aydınlatma için ayrılan şeffaf şeritleri görüyoruz. Yazılımı ile bu RGB aydınlatmayı istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz. Ayrıca cihaz tahmin ettiğimizden daha fazla RGB modu sunarak bizleri şaşırtmayı başardı. Cihazın orta kısmında kalan Rampage logosu ise RGB aydınlatma ile gerçekten çok göz alıcı duruyor.

Cihazın orta tekerlek kısmı ileri-geri görevi görebiliyor. Yani tekerleği sola doğru ittirdiğinizde geri, sağa doğru ittirdiğinizde ileri tuşu olarak çalışabiliyor. Bu kullanım kolaylığı açısından iyi olmuş. Bu tekerleğin altında ise 3 adet tuş bulunuyor. En üstteki üçlü atış modu, DPI yükseltme ve azaltma şeklinde gidiyor.


Cihazın sol tarafına baktığımızda bizleri iki adet programlanabilir makro tuşu karşılıyor. Hemen altında ise bahsettiğimiz ergonomiyi artıran kauçuk kısıma yer verilmiş. Tuşların hemen üstünde ise sağ kısımdaki gibi ayarlanabilir RGB şeridi görüyoruz.

Cihazın yazılımı ise kullanımı kolay ve sade tutulmuş. Buradan RGB aydınlatmanın modlarını, tuşlara özel makro atamalarını, DPI ayarlama, profil kaydetme gibi şeyleri kolaylıkla yapabiliyorsunuz.

Yazılıma BURAYA tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Teknik Detaylar

Sensör: Pixart PMW 3325
DPI: 1000/2000/3000/4000/8000/10000 Ayarlanabilir
Tarama Frekansı: 1000 Hz
Tıklama Ömrü: 20 Milyon
Tepki Süresi: 2MS
RGB Desteği: 16.8 Milyon

Kablo: Örgülü USB 1.5 Metre
Yazılım: Makro, RGB
Toplam Tuş: 10 Tuş

Not: Cihazın sensörü 5000 DPI’a kadar destekliyor. Daha üst seçenekler yazılım ile sağlanıyor.

Sonuç

Sunduğu özelliklere rağmen nispeten uygun fiyatlı bir fare vardı karşımızda. Cihaz gerek malzeme kalitesi olsun gerek ayarlanabilir RGB aydınlatması olsun bu fiyat aralığında başarılı bir alternatif olmuş. Cihazın eksi yanı ise biraz boy olarak biraz kısa kalması ve kablosunun alışılmıştan daha kısa olması.

1998 Doğumlu, teknolojiye oldukça meraklı olan ve bu konularda araştırmayı seven birisiyim.

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin