Radeon Pro Software’den Geliştiricilere Performans Artışı

Radeon Pro Software’den profesyonel uygulamalara yüksek performans

AMD‘nin grafik konusundaki markası Radeon, özellikle profesyonel geliştiricilere yönelik hazırladığı grafik kartı sürücüleriyle son dönemde büyük bir performans artışı sağlıyor.

Her çeyrekte yeni bir sürücü çıkarma vaadini yerine getiren firma, 2018’in ikinci çeyreği için hazırladığı Radeon Pro Software Enterprise Edition sürücüsünü sundu. Belirtilene göre özellikle CATIA, Creo ve Siemens NX gibi profesyonel uygulamalarda yüksek performans artışı sağlayan sürücü, görünüşe göre Radeon marka çözümler kullanan geliştiriciler için büyük avantajlar sağlıyor.

Windows’un son Nisan 2018 güncellemesini de destekleyen sürücü, Blender ve Maya yazılımları için sunulan Radeon ProRender eklentisinin de yeni sürümlerini destekliyor.

İstanbul Üniversitesinde Metalurji ve Malzeme Mühendisliği okuyorum. Öğrenimim ile alakası olmasa da çocukluğumdan beri bilgisayara olan ilgim beni bir miktar bu sektöre itti. Bu sektörde aktif olarak 3-4 yıldır çalışıyorum ve birden fazla yayında yazılı ve videolu içerik ürettim. Editörlük haricinde PR sektöründe aktif olarak çalışmalarım bulunmakla beraber Donanım Arşivi'nde Proje Geliştirme ve Editör olarak sizlerleyim.