PUBG Oyuncularına Ban Şoku!

PUBG OYUNCULARINA BAN ŞOKU!

Bilindiği üzere PUBG uzun süredir çeşitli oyun hataları ve hilelerle mücadele ediyor. Fakat bugün buna bir yenisi daha eklendi. Bütün dünyadaki PUBG oyuncuları oyun içerisindeyken gelen yasaklama uyarısıyla şaşkına döndü. Bu uyarı o anda oyunda olan oyuncuların büyük çoğunluğuna ulaştı ve oyunculara oyundan uzaklaştırıldığı söylendi. Tabii ki hemen forumlarda ve Steam’de bunun tartışması başlayınca genel bir sorun olduğu kısa sürede ortaya çıktı.


Bunun üzerine resmi PUBG Twitter hesabından ilk açıklama geldi. Hatanın farkında olduklarını ve üzerinde çalıştıklarını söylediler. Haksız yere atılan bütün yasaklamaları en kısa sürede kaldıracaklarını açıklayarak oyuncuların rahat bir nefes almasını sağladı.

Bu açıklamadan kısa süre sonra bir açıklama daha geldi aynı hesaptan. Bütün yasaklanan hesapların tespit edildiği ve bu yasakların açılmasının 5 saat kadar sürebileceğini belirttiler. Ayrıca yaşanan sorundan dolayı bütün oyunculardan özür dilediler.

PUBG, bildiğiniz üzere günümüzün en çok oynanan oyunlarından biri, bu şekilde yaşanan genel bir sorun oyuncular için gerçekten can sıkıcı olabilir. Üstelik ortada bir hata olduğunu bilmeyen kullanıcılar olabileceğini ve bu hataya denk gelmeyen kullanıcıların olduğunu da söylemeden geçmeyelim. Bakalım bu sorun PUBG oyununu nasıl etkileyecek?