playstation network

PlayStation Network Oyun İndirme Hızlarını Kısıtlıyor

Playstation, koronavirüs nedeniyle internete binen yükü rahatlatmak amacı ile Avrupa’da indirmeleri sınırlayacağını belirtti. Ancak bu durumun online oyunları etkilemeyeceğini de belirttiler.

Geçtiğimiz günlerde Youtube, Netflix ve Amazon’un yayın kalitesini Avrupa’daki interneti rahatlatmak amacı ile düşürdükleri hakkında bir haber yayınlamıştık. Sadece Netflix’in bitrate’i düşürerek Avrupa’daki trafiği %25 rahatlattığını, diğer platformlarla beraber bu oranın ciddi ölçüde yükseldiğini belirtmiştik.

Avrupa’da eve tıkılı insanların Netflix gibi yayın platformlarından sonra en çok akın ettikleri yer PSN oldu. Artan indirmelerden dolayı Playstation da bu konuda önlemini aldı ve Playstation Network’deki oyun indirmelerini kısıtlayacaklarını bir blog yazısı ile belirttiler.

”Oyun oynamak, insanları tüm dünyadaki diğer insanlara ve ailelerine bağlayıp bu sıkıntılı ve hiçbir şeyin yapılamadığı günlerde zevkli anlar geçirmenizi sağlar. Sony Interactive Entertainment, tüm internet topluluğunun erişiminin korunmasına yardımcı olmak ve indirme trafiğini yönetmek için Avrupa’daki internet servis sağlayıcılarıyla birlikte çalışmaktadır.

İnsanların internete daha fazla bağımlı hale geldiği bu günlerde, internetin stabilitesini korumanın önemli olduğunu düşünüyoruz.

Oyuncular bu dönemde indirmeleri yapmak için biraz daha fazla bekleyip, gecikmeler yaşayabilir. Ancak oynadığınız oyunu yine aynı tam zevkte oynamaya devam edeceksiniz. Bu zor günlerde görevini yerine getiren topluluğumuzun desteğini ve anlayışını takdir ediyoruz.”

Playstation’un CEO’su Jim Ryan’ın blogunda yazdığı açıklaması bu şekildeydi. Açıklama bu kadar olmakla beraber bu durumun ne kadar süreceğine dair bir açıklama bulunmamakta. Ancak bu durumun Netflix gibi platformlarda olduğu gibi 1 ay süreceğini tahmin ediyoruz.

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin