PlayStation 5 Kontrolcüsü DualSense Tanıtıldı

Sony tarafından resmi olarak Playstation 5 kontrolcüsü DualSense tanıtıldı. DualSense, diğer kontrolcülerden farklı tasarımı ile dikkat çekici ve göz alıcı gözüküyor. Beyaz ağırlıklı yeni nesil bir tasarıma ve yeni özelliklere sahip bu kontrolcünün çıkış tarihi, olası fiyatı ve tasarımsal özelliklerinin detayları haberimizde.

Dokunsal geri bildirimli, mikrofonlu bu yeni nesil kontrolcü ile mikrofonlu bir kulaklığa ihtiyaç duymadan arkadaşlarınızla konuşabileceksiniz. Kontrolcünün üstündeki oluştur düğmesi ile PS4 Share butonundan daha kolay erişebileceksiniz. Bunun yanı sıra Sony, DualShock 4’ün LED ışık çubuğunu kumandanın üstünden alıp DualSense’teki dokunmatik yüzeyi çerçevelemişler.

Bu led tasarımı ile Sony, daha geniş ve ferah bir led tasarımı sunduklarını söylüyor. Ayrıca tasarım siyah ve beyaz tonlarla göze çarpıyor. Bunun yanı sıra kontrolcüde hala üçgen, daire, kare ve X tuşu bulunmakta.

Sony’nin söylediğine göre PlayStation 5 DualSense sarj edilebilir batarya ile birlikte daha uzun batarya ömrüne, daha hafif bir kasa yapısına sahip olacak.

DualSense Çıkış Tarihi

DualSense’in çıkış tarihi, PlayStation 5’in çıkış tarihi ile aynı olacak. Tatil zamanı çıkaracağını söyleyen Sony’nin verdiği tarih aralığı 2020 Ekim ve Aralık arasına tekabül ediyor.

DualSense Fiyatı

PlayStation 4’ün kontrolcüsünün fiyatı 40 dolardı. Tahminlere göre DualSense’in fiyatı ise 70-80 dolar arası olacak.

DualSense’in Onaylanan Diğer Özellikleri

Sony’nin bu konudaki söylemi şu şekilde: ”3D ses ve dokunsal geri dönüş teknolojisi ile gelecek olan kontrolcüyü denediğiniz zaman, ne kadar büyük bir şans olduğuna şaşıracaksınız. PlayStation 5 ile Gran Turismo Sport bile oynadığınızda bile tamamen değişik bir tecrübe yaşayacaksınız. Bu yeni teknoloji ile gelecek olan kontrolcümüz ile oyun oynadıktan sonra, eski kontrolcülere geri dönemeyeceksiniz.”

PlayStation 5 hakkındaki tüm detayları derlediğimiz haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: PlayStation Blog

Donanım Arşivi Ekibinden; DADG ve Twitch moderatörü, video çevirmeni ve site yazarı

1 YORUM

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin