Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Donanim Arşivi

Haber

Philips’ten Ambiglow Plus Tabana Sahip Monitörler Geliyor

Philips 275C5QHGSw00

Ambiglow Plus Taban, her ana uygun, ruh haline göre aydınlatma sunuyor. Kullanıcılar, renkleri tercihlerine göre ayarlayabilirler – örneğin gündüz enerji veren bir mavi, akşam sıcak bir ışıltı ya da gece büyülü bir ruh hali gibi.  Eğer kullanıcılar kendilerini şımartmak isterlerse, renk tayfının ekranda dolaşmasını da seçebilirler. Ambiglow taban, saat ayarları sayesinde ekranla birlikte otomatik olarak açılabilir ya da uyanmak için kullanılabilir ve gece otomatik olarak kapanır.

Ancak Ambiglow Plus iyi düşünülmüş bir lambadan çok daha fazlası. Kullanıcılar, ekrandaki görüntü ile eşzamanlanan renkler görmeyi de tercih edebilirler. MMD Philips Monitörleri EMEA Bölgesi Ürün Müdürü Artem Khomenko, bu teknolojiyi şöyle açıklıyor: “Ambiglow Plus Taban’daki hızlı işlemci gelen görüntüyü analiz eder ve renk ve ışık parlaklığını bir anda ona göre ayarlar. Sonuçta, renk ve canlılığı ekranın ötesine taşıyan daha heyecan verici ve daha yoğun bir görüntüleme deneyimi yaşanır.”

275C5QHGSW_00-IMS-en_GB
Ambiglow Plus tabana sahip 27 inçlik Moda ekran, tasarım ve kullanıcı deneyimini benzersiz biçimde birleştirdiği için, 2015 Computex d&i ödülüne layık görüldü. Dikkat çeken bir ihtişamdansa, ölçülü bir zarafeti tercih eden Moda tasarımı, yaşama ya da çalışma alanına egemen olmak yerine onu tamamlamayı tercih ediyor. 360 derecelik kapsayıcı tasarımı ile, ekran açıkken de kapalıyken de her açıdan hoş görünüyor. Kenardan kenara uzanan cam ve dar çerçeve – daha standart olan 15 mm yerine ultra ince 3.5 mm bir çerçeve – görünmeyecek kadar ince olduğundan görüntüleme sırasında dikkat dağıtıcı unsurları en aza indiriyor.

Büyüleyici tasarım, olağanüstü ekran performansı ile bütünleşiyor. Full HD sayesinde bıçak gibi keskin görüntüler sunuyor ve AH-IPS LCD teknolojisi ekrana dış kenarlarda bile yüksek kontrastlı canlı görüntülere sahip ultra geniş bir görüntüleme açısı sağlıyor. Flicker-Free teknolojisi sayesinde ekran, titreşim efektlerini de ortadan kaldırıyor: her ne kadar genelde fark edilmese de ekran titreşiminin olumsuz etkisi zamanla birikir ve göz yorgunluğuna sebep olabilir, ya da üretkenliği ya da ekrandan alınan keyfi azaltır. Flicker-Free teknolojisi ekranın kaya gibi sağlam olmasını sağlıyor.
275C5QHGSW_04
Ambiglow Plus taban, mod ve renk seçimi için anımsaması kolay, hafifçe dokunma ve sürükleme hareketleriyle son derece kolay bir kullanım sunuyor. Ayrıca, bu yeni ekranda mükemmel bir görüntü performansı için tanınmış Philips Smart teknolojileri de bulunuyor: SmartContrast, dijital görüntülerde ve videolarda kontrastı güçlendirmek için renkleri ve arka aydınlatma yoğunluğunu otomatik olarak ayarlıyor. Hatta her gün kullanılan ofis uygulamaları ve daha düşük enerji tüketimi için kullanılan özel Ekonomi modu, ekranı mükemmel kılıyor. SmartImage de kullanıcıların görüntülediklerini otomatik olarak analiz ederek uygulamaya özel modların seçilmesi için bir seçenek menüsü sunuyor. Dahası 5ms’lik SmartResponse, oyunlar ve videolarda titreşimi, gecikmeleri ve hayalet efektleri ortadan kaldırmak için ekranın tepki sürelerini otomatik olarak turbo şarj ediyor – bütün bunlar, Ambiglow Plus taban, ekran ile renk senkronizasyonu yaptığında daha da güçlenen gerçeğe en yakın görüntülere ulaşılmasını sağlıyor.

1993 doğumlu Abdullah Hacıgül, İstanbul Üniversitesin'de Fizik Uzay Bilimleri eğitimi almıştır. 2014 yılından beri Donanım Arşivi'nin Kurucu Genel Yayın Yönetmenliğini üstlenen Abdullah Hacıgül özellikle, sistem toplama ve ürün inceleme içerikler üretmektedir. Ayrıca Türkiye'nin en aktif teknoloji forumlarının birisi olan Donanım Arşivi Forumu kurmuştur.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Telefon Haberleri

Apple, az önce yaptığı canlı tanıtım etkinliğiyle birlikte birçok yeni cihazını tanıttı. Bunlar arasında en merak edilenler tabii ki yeni iPhone 13 serisi akıllı...

Rehber

Son zamanların en çok sorulan sorularından biri “Bilgisayar fiyatları düşecek mi?” 2021 yılında düzgün bir sistem toplamak için +8 bin TL gibi bir fiyatı...

Teknoloji Haberleri

Bugün AMD, Radeon oyuncularının AMD destekli sistemlerinden en iyi şekilde yararlanmalarını sağlayan yeni özellikler ve genişletilmiş destek getiren Radeon Software Adrenalin 21.9.1 sürümünü yayınladı....

Sistem Gereksinimleri

Sizlerle devamlı olarak paylaştığımız oyun sistem gereksinimleri serimize Gas Station Simulator sistem gereksinimleriyle birlikte devam ediyoruz. Bunun yanı sıra Gas Station Simulator kaç GB? Gibi...