PES 2019’da Fenerbahçe ve Atatürk Sürprizi!

PES 2019’da Fenerbahçe ve Atatürk Sürprizi!

Electronic Arts’ın FIFA 19’u E3 2018 konferansında duyurmasının ardından en büyük rakibi KONAMI de PES 2019’un tanıtımını yayınladı. Fenerbahçe ve Mustafa Kemal Atatürk detayları ile şaşırtan tanıtım ve yeni oyunun detayları haberimizde!

Artık Resmi: PES 2019’da Ülker Stadyumu da Olacak!

E3 2018’de tanıtılan bir diğer futbol oyunu olan PES 2019, özellikle Şampiyonlar Ligi lisansını en yakın rakibi FIFA 19’a kaptırmasıyla ağır bir yara almıştı. Bugün duyurulan oyun, görsellikten ziyade oyunculara oynanabilirlik tarafında gerçekçilik vaat ediyor. Futbolcu mekaniği arttırılan oyunda pek çok yeni oyuncu yeteneği dikkat çekiyor. Bunun dışında MyClub da tamamen yenilenerek oyuncu odaklı hale getirilmiş.

PES 2019 ile beraber gelen Legend Edition sürümünde ise oyuncuları efsanelere uzanan bir yolculuk bekliyor. David Beckham’ın başını çektiği yıldızlar karmasında Roberto Carlos, Diego Maradona, Johan Cruijff, Gullitt, Cafu, Paolo Maldini, Pavel Nedved, Oliver Kahn, Lothar Matthäus, Patrick Viera ve Philippe Coutinho bulunuyor. Ayrıca Rusya, Arjantin, Danimarka, Portekiz, İsviçre, İskoçya ve Belçika ligleri de lisanslı ligler kategorisine eklenmiş görünüyor.

Tanıtımda dikkat çeken en önemli konu ise yeni stadyumlar. Fenerbahçe Ülker Stadyumu’nun lisanslı stadlara eklendiği oyunun tanıtımında Mustafa Kemal Atatürk’ün Fenerbahçe ile ilgili bir sözü de dikkat çekiyor. 30 Ağustos’ta yayınlanacak olan PES 2019’un fiyatları ise şu şekilde sıralanıyor;

  • PC (Steam): Standart 220 TL, David Beckham Edition 269 TL, Legend Edition 318 TL
  • PlayStation 4: Standart 179 TL, David Beckham Edition 209 TL, Legend Edition 239 TL
  • XBOX One: Standart 152 TL, David Beckham Edition 176.5 TL, Legend Edition 202.75 TL

2000'li yıllarda çevirmeli ağ bağlantılarıyla beraber internet ile tanışan Batuhan, 2014 yılından itibaren çeşitli mecralarda teknoloji editörlüğü yapmaya başladı. Akıllı telefonlar ve donanım parçalarına karşı özel bir ilgisi olan editörün son adresi ise Donanım Arşivi oldu.