OnePlus 8T’nin Gelişmiş Soğutma Sistemi Ortaya Çıktı!

51

Geçtiğimiz günlerde resmi olarak tanıtılan OnePlus 8T, markanın uygun fiyatlı amiral gemisi telefon hedefini sürdürüyor. Çift batarya sistemi nedeniyle OnePlus 8T’nin iç tasarımı merak edilirken, yayınlanan söküm videosu telefonun oldukça gelişmiş soğutma sistemini açığa çıkardı!

OnePlus 8T, Bütün Soğutma Çözümlerini Bünyesinde Barındırıyor!

Telefon söküm videoları denince akla gelen JerryRigEverything, yeni telefonu tanıtımından kısa süre sonra parçalarına ayırdı. Yaklaşık 6,5 dakikalık videoda OnePlus 8T’nin iç kısmıyla ilgili hemen hemen bütün detaylar aydınlatılmış. İlk olarak lansmanda dikkat çeken çift batarya tasarımının aslında birleştirilmiş iki bataryadan meydana geldiği görülüyor. OnePlus 8 ile aynı boyutlardaki bataryanın güvenlik nedeniyle çift parçaya ayrıldığı tahmin ediliyor. Çünkü telefonda 65W değerinde bir hızlı şarj teknolojisine yer veriliyor.


Bunu da Okuyabilirsiniz: OnePlus 8T Tanıtıldı, İşte Özellikleri ve Fiyatı!


Öte yandan OnePlus 8T modelinde kullanılan soğutma çözümleri de dikkat çekiyor. Tanıtımda fazla bahsedilmese de telefonun hemen hemen her noktasında soğutma ile ilgili bir detay bulunuyor. Anakartın üzerindeki kritik noktalarda genel olarak grafit-bakır soğutma tercih edilirken, işlemci sıcaklığını dengelemek için termal macun kullanılmış. Ayrıca batarya ve kamera alanını soğutmak için gövdede benzer çözümler kullanılması da göze çarpıyor.

600 Euro’dan başlayan fiyat etiketine sahip OnePlus 8T modeli, fiyatına kıyasla özenle çalışılmış bir iç tasarım ile geliyor. Telefonun resmi olarak IP68 sertifikasına sahip olmamasına rağmen her noktasında koruyucu silikonlar bulunması da bunun farklı bir göstergesi. Bakalım iPhone 12 ile aynı anda piyasaya sürülen telefon, kullanıcılar cephesinde istenen başarıyı sergileyebilecek mi?

1996 İstanbul doğumlu olan Batuhan Karalar, teknoloji ve otomobil odaklı pek çok web sitesinde uzun yıllar editörlük yapmıştır. Karalar, son olarak Donanım Arşivi internet sitesinde güncel ve ilgi çekici teknoloji haberlerini okurlar ile paylaşmaktadır. Anadolu Üniversitesi İİBF mezunu olan Karalar, teknoloji editörlüğünün yanı sıra girişimcilik alanında da çeşitli çalışmalar yapmaktadır. Editörümüzü aşağıdaki sosyal medya hesapları üzerinden takip edebilirsiniz.

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin