Nolan’ın Yeni Filmi TENET İçin Gerçek Uçak Patlatılmış!

İngiliz yönetmen Christopher Nolan’ın son filmi olan TENET, 17 Temmuz 2020’de vizyona girecek. Filmin bol aksiyonlu fragmanları ise barındırdığı fizik gücünü zorlayan sahnelerden dolayı tartışmalara neden oldu. Başarılı yönetmen, TENET’in çekimlerinde gerçek bir Boeing 747 uçak kullanıldığını ve bu uçağın çekimler esnasında patlatıldığını açıkladı!

Christopher Nolan’ın Yeni Filmindeki O Sahne Gerçekmiş!

Batman serisi, Yıldızlararası ve Dunkirk gibi popüler filmlerin yazarı ve yönetmeni olan Christopher Nolan, son filmi TENET’i bir röportajında anlattı. 205 milyon dolar bütçesiyle son dönemin en büyük bütçeli filmi olan yapımı anlatan Nolan, önemli bir bilgiye de yer verdi. TENET filminin fragmanında görülen uçak sahnesinin çekimlerinde maket veya stüdyo ortamında oluşturulmuş bir uçak değil, gerçek bir Boeing 747 kullanılmış.

tenet


Bunu da Okuyabilirsiniz: Bu Duvar Kağıdı Akıllı Telefonunuzu Çökertiyor!


Bunun maliyet açısından en doğru karar olduğunu belirten Nolan, yapay bir set ortamında çekilmesinin ise daha ucuz olmayacağını ifade etti. Filmin başrol oyuncularından Robert Pattinson ise uçak sahnesi çekilirken tarifsiz bir heyecan duyduğunu ifade ediyor. Son ana kadar bunun bir şaka olduğunu düşünen Pattinson, Boeing 747’nin gerçek bir binaya çarptığını görünce şaşkınlığını gizleyememiş.

Christopher Nolan’ın yazar, yapımcı ve yönetmenliğini üstlendiği TENET’in başrollerini John David Washington ve Robert Pattinson paylaşıyor. Fragmanında yer alan aksiyon sahneleriyle izleyenleri etkileyen filmin 17 Temmuz’da vizyona girmesinin planlandığını bir kez daha belirtelim.

2016 yılından bu yana Donanım Arşivi internet sitesinde teknoloji editörlüğü yapıyorum. Hayatım boyunca teknoloji ile iç içe olduğum için bu konuda öğrendiklerimi büyük bir heyecanla paylaşıyorum.

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin