Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Sinema Haberleri

Microsoft, Netflix’i Satın Almak Istiyor Olabilir

Son yıllarda dijital içerik platformlarının sayısı büyük ölçüde arttı. Ancak her ne kadar yeni platformlar doğmaya devam etsede, şuan için dünyanın en çok aboneye sahip dijital içerik platformu şüphesiz ki Netflix. Ancak platform dijital içerik platformlarının sayısının artması nedeniyle kan kaybetmeye başladı.

Dijital platfomların sayısı ve platformlar arasında yaşanan rekabet gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Uzun yıllardır bu boşluğu layığıyla dolduran Netflix ise parasal anlamda bir çıkmaza girmiş durumda. Şirket parasal olarak düzlüğe çıkmak için ise yeni formüller arıyor.

Hem abone kaybını önlemek hemde birazda olsa parasal anlamda rahatmak için Netflix, reklamlı abonelik sistemini geçtiğimiz aylarda duyurdu. Geçtiğimiz günlerde ise bu abonelik seçeneğinde yalnızca Microsoft ve servislerinin reklamlarının yer alacağı açıklandı. Ancak bu iki şirket arasında ki ilişki için oldukça büyük bir iddia atıldı.

Microsoft, Netflix’i Satın Almak mı İstiyor?

Parasal anlamda zorluk yaşan Netflix‘i bünyesine katmak isteyen firmalar olduğu varsayılıyor. Ancak Netflix‘in büyüklüğü ve marka değeri düşünüldüğünde maliyetinin oldukça fazla olduğu aşikar. Dünyanın en büyük şirketlerinden birisi olan Microsoft için ise Netflix‘i almak oldukça kolay.

Needham kıdemli analisti Laura Martin, Microsoft‘un 100 milyar dolar bedelle Netflix‘i satın almak istediğini öne sürdü. İki şirket arasında ki ilişki düşünüldüğünde oldukça mantıklı bir satın alım olabilir.

Netflix içine girdiği parasal sorunlardan çıkış yolu arıyor olabilir. Netflix, Microsoft‘un Activision‘ı satın alımını sindirmesinin ardından dönüp bir sonraki aşamada Netflix‘i satın almasını umuyor.

Sizce yakın zamanda böyle bir satın alım gerçekleşecek mi? Eğer iddialar doğruysa Microsoft neden Netflix‘i satın almak istiyor olabilir? Kafanızda bir çok soru işareti oluşmuş olabilir. Eminiz ki ilerleyen günlerde resmi açıklamalar yapılacaktır.

Kaynak; WindowsCentral

2002 Bursa doğumlu Emre Özcan uzun yıllardır çeşitli internet sitelerinde editörlük yapmaktadır. Özcan, son olarak Donanım Arşivi'nde sinema kategorisinde içerikler yazmakta.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

İnceleme

Fiyat/performans odaklı sistemleri gerçekten seviyoruz. Bugün incelemesini yapacağımız İncehesap Fornax toplama oyuncu bilgisayarı da bu tanıma bir hayli uyuyor. Fakat bu sistemi özel kılan...

Teknoloji Haberleri

Nvidia, özellikle son zamanlarda çok fazla ekran kartı üretimi yapmaya başladı. Haliyle ortada şu an çok fazla model bulunuyor ve durum bazen kafa karışıklıklarına...

Oyun Haberleri

Her ay düzenli olarak kontrol ettimiz Amazon Prime üyelerinin ücretsiz olarak erişebildiği Prime Gaming, hizmetinin kullanıcılarına Aralık ayında ücretsiz olarak sunacağı oyunlar belli oldu....

Rehber

Discord platformu kısa süre içerisinde büyük başarılara imza attı diyebiliriz. Çok büyük topluluklar artık sohbet için Discord’u tercih ediyor. Haliyle günümüzde çok popüler bir...