Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Oyun Haberleri

Microsoft Flight Simulator Update 10 İle DLSS Desteği ve DirectX 12’de İyileştirmeler Geliyor

Asobo Studio, ufak bir gecikmenin ardından Microsoft Flight Simulator Update 10’u yayınladı. Yayınlana yama, DirectX 12 uyumluluğunda bir dizi iyileştirme, DLSS desteği, yeni bir bulut katmanı sistemi ve daha fazlasını ekliyor.

Update 10’da (sürüm 1.27.21.0) bulunan yeni özellikleri aşağıdan kontrol edebilirsiniz.

 • Bu özellik üzerinde çalışmaya devam ederken, DX12 için kararlılık, performans ve bellek kullanımı konusunda çeşitli iyileştirmeler üzerinde çalışıldı. PC’de DX12 için yeni bellek ayırıcımızın, yalnızca bir sonraki sürücü kullanılabilir olduğunda Nvidia grafik kartı kullanıcıları için etkinleştirileceğini (performansı artıracağını) lütfen unutmayın. Diğer grafik kartları zaten yeni ayırıcıdan yararlanıyor.
 • DirectX 12 desteği şu anda geliştirme aşamasındadır ve DirectX 11’e kıyasla performans ve GPU bellek kullanımı gerilemeleri gösterebilir. Daha yüksek GPU bellek tüketimi nedeniyle, simülatör, performansı olumsuz yönde etkileyen belleği aşırı dolduruyor olabilir. Grafik ayarlarını düşürmek, DX12’de bu durumun önlenmesine yardımcı olabilir.
 • Nvidia DLSS artık PC’de kenar yumuşatma ve yükseltme seçeneği olarak mevcuttur.
 • Özellikle birkaç monitör kullandığınızda görüş alanınızı genişletmek için artık ana pencerenizin sol ve sağ taraflarına ikincil pencereler ekleyebilirsiniz. Bu seçenek, oyundaki Deneysel seçenek menüsü aracılığıyla tetiklenebilir.
 • Yere yakın çeşitli bulut yüksekliklerini ve kalınlığını daha iyi yansıtmak için düşük irtifalarda daha fazla dikey hassasiyet sağlayacak yeni bir bulut katmanı sistemini hayata geçirdik.
 • Kaydetme sistemi iyileştirmeleri (çapraz platform/bulut kaydetme + son ara noktadan/noktadan otomatik kaydetme), genel ilerleme sistemi iyileştirmeleri ve her bacak tamamlandıktan sonra yakıt ikmali yaptığımızdan emin olmak dahil, orman gezisi faaliyetleriyle ilgili birkaç sistemi düzelttik.
 • VFR haritası, Working başlığı sayesinde bir dizi yeni yaşam kalitesi özelliği içerecek ve ayrıca G1000 NXi harici uçuş planı sistemi için uyumluluk ekleyecek şekilde güncellendi.
 • G1000 NXi artık simülatörde varsayılan G1000’dir! Bu, G1000’i gerçek NXi ünitesine yaklaştıran bir dizi özellik getiriyor: VNAV, prosedür dönüşleri, bekletmeler, ark bacakları, görsel yaklaşımlar, hassas otopilot/modlar, tam RNAV ve çok daha fazlası.
 • Önemli G1000 NXi Not: G1000 NXi artık SU10’da varsayılandır, ancak yalnızca G1000 ile donatılmış varsayılan sim uçaklarında görüntülenecektir. G1000 NXi’yi üçüncü taraf G1000 donanımlı uçaklarda etkinleştirmek için, v0.14’e sahip olduğunuzdan emin olmak için lütfen Marketplace’te bulunan G1000 NXi sürümünü yükleyin ve/veya güncelleyin.
 • Artık taksi ve navigasyon şeridi görsel yardımları ve çok oyunculu isim plakalarının gösterimi için yeni anahtar haritalama seçenekleri mevcut.
 • Tüm oyun içi hareket eden tekneler artık PC’de uyandırma etkisine sahip. Tüm teknelerin dünyada hareket etmediğini unutmayın.
 • Düşük güç modu artık PC kullanıcıları için oyundaki Deneysel seçenek menüsü aracılığıyla kullanılabilir. Menüdeyken, bu seçenek artık arka planda hangar yerine bulanık bir görüntü gösteriyor. Sim’in güç tüketimini azaltmak için başka seçenekler ve davranışlar mevcuttur: VSync’i etkinleştirebilirsiniz, pencereyi simge durumuna küçülttüğünüzde kare hızı 20FPS ile sınırlıdır ve bir indirme başlattığınızda 2’ye bölünür.
 • Premium ve lüks uçaklar için cfg dosyalarının şifrelemesi kaldırıldı, böylece bu uçakların davranışları modifiye edilebilir.
 • Oyundaki Deneysel seçenek menüsü aracılığıyla PC’de yeni bir paket sipariş sistemi mevcuttur. content.xml dosyasının çalışma şekli değişti ve doğrudan bu dosyaya yazıyorlarsa, eklentilerinizin davranışını etkileyebilir. Değişikliklerle ilgili ayrıntılar burada 50 DevSupport’un ana sayfasında bulunabilir.
 • Uganda’daki Entebbe Uluslararası Havalimanı’na Cessna Citation CJ4 inişini içeren yeni bir Spotlight Event iniş mücadelesi uçmanız için hazır. Düşük bulut örtüsü nedeniyle, bu zorluk, başarılı bir iniş için ILS kullanımını gerektirir.

Son olarak Microsoft Flight Simulator Steam üzerinden 279 TL’lik bir fiyat etiketiyle ve Xbox.com üzerinden benzer bir fiyatla satılıyor. Ayrıca oyunun yeni yaması hakkındaki düzenlenmemiş tam notlara buradan ulaşabilirsiniz.

2003 yılında dünyaya gelen Emir Çiftci, yeni başladığı kariyerinde Donanım Arşivi üzerinden teknoloji, donanım ve bilim konuları hakkında haberler yazmaya devam etmektedir.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Teknoloji Haberleri

İkinci el bir ürün almanın riski her zaman olan bir şeydi. Fakat günümüzde ekran kartı madenciliği bittiği için piyasada ciddi anlamda 2. el ekran...

Oyun Haberleri

AMD tarafı yıllardır çok güzel oyun kampanyalarına imza atıyor. Neredeyse her dönem bir oyun hediyesi kampanyası düzenliyorlar. Bu oyun hediyesi kampanyalarından en yenisi ise...

Oyun Haberleri

Her ay düzenli olarak kontrol ettimiz Amazon Prime üyelerinin ücretsiz olarak erişebildiği Prime Gaming, hizmetinin kullanıcılarına Şubat ayında ücretsiz olarak sunacağı oyunlar belli oldu....

Oyun Haberleri

AMD tarafının hediye oyun kampanyaları 2023 yılında da aktif olarak devam ediyor. Ryzen 7000 serisi işlemci alımlarına hediye veren AMD aynı zamanda Ryzen 5000...