Last of Us 2 Çıkış Tarihi Süre Verilmeden Koronavirüs Nedeniyle Uzatıldı

Sony; PlayStation özel olarak sunulan Last of Us serisinin uzun süredir beklenen, PlayStation 4’e özel son oyun olacak Last of Us 2’nin çıkış tarihi belirli bir süre vermeden uzatıldı. Kullanıcılara gereken, hakettikleri lansmanı yapamadıkları için Last of Us 2 çıkış tarihini uzattıklarını belirten Sony, çıkış tarihi hakkında belirli bir bilgi vermedi.

Oyunun yapımcısı Naughty Dog da Twitter üzerinden açıklama yaptı. Koronavirüs nedeniyle küresel krizden dolayı lojistik sorunlardan kaynaklı olarak istedikleri lansmanı hazırlayamadıklarını belirttiler.

Sony PlayStation’un Twitter’dan yaptığı güncelleme şu şekilde:

 

”Güncelleme: The Last of Us Part II ve Marvel Iron Man VR oyunlarını ertelemek gibi zor bir karar aldık. Lojistik olarak bu global kriz, oyuncuların hak ettiği lansmanı sağlamasını engelliyor.”

Oyunun yapımcıları olan Naughty Dog ekibinin ise Twitter’dan yaptığı açıklama şu şekilde:

”Bildiğiniz ve gördüğünüz üzere, Last of Us Part II ertelendi. Bu yeni güncelleme, sizi üzdüğü kadar bizi de üzüyor.

Ancak iyi bir haberimiz var: Last of Us Part II’nin yapım süreci neredeyse bitti. Şu an sadece küçük düzenlemeler yapıp, hataları bulup onlarla ilgileniyoruz.

Fakat oyunu güzel bir lansman yapabilmek ve yeterli kullanıcıya ulaştırabilmek için erteliyoruz. Güzel bir lansman olmasını istiyoruz ve lojistik problemleri çözmek için uğraşıyoruz. Lojistik problemleri çözünceye kadar oyunu erteliyoruz.

Size ve tüm sevdiklerinize sağlık, mutluluk diliyoruz. Tüm destekleriniz için teşekkürler.

Sağlıcakla kalın!”

Lojistik problemlerden kast ettikleri oyunun fiziksel olarak mağazalara dağıtımı mı yoksa lansman için gerekli buldukları eşyaların temini mi, bunun hakkında pek bir bilgi verilmemiş. Ayrıca öyle gözüküyor ki The Last of Us 2 yakın bir tarihte oyunculara sunulmayacak.

Sony bunun The Last of Us 2’nin yanısıra Marvel’ın Iron Man VR oyununu da ertelediklerini ancak şimdilik başka bir oyunun ertelenmesi planının olmadığını da belirtmiş. Önümüzdeki günlerde PlayStation 5 için de çıkış tarihi ertelenme haberi gelmesi de bu kriz çözülmedikçe mümkün gözüküyor.

Donanım Arşivi Ekibinden; DADG ve Twitch moderatörü, video çevirmeni ve site yazarı

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin