Huawei P40 Pro, “Sıfır” Çerçeveyle Görüntülendi!

Huawei, 26 Mart tarihinde yeni amiral gemisi serisi Huawei P40’ı duyurmaya hazırlanıyor. Serinin en güçlü modeli olan Huawei P40 Pro ise tanıtımına çok kısa bir süre kala çerçevesiz ekranıyla görüntülendi!

Huawei P40 Pro İçin Heyecanlandıran Yeni Görüntü!

Yeni ortaya çıkan fotoğraflar, P40 Pro’nun ekran tasarımı hakkında önemli bilgiler veriyor. Telefonun ekranına gömülü şekilde gelen çift kamera dizilimi net şekilde görülürken, ekranın oldukça kavisli bir yapıda olduğu da gözlerden kaçmıyor. Kavisli ekranın yanı sıra, kenar incelikleri de render görsellerinde olduğu gibi yok denecek kadar ince seviyede tutulmuş.

Huawei P40 Pro, 6.58 inç boyutunda bir Quad HD+ OLED ekran barındırıyor. Render görsellerine göre bu ekranın %100’e yakın bir ekran/gövde oranına sahip olması bekleniyor. Ayrıca 120 Hz tazeleme hızı ve parmak izi okuyucu da ekranın öne çıkan özellikleri arasında yer alıyor. Gücünü Kirin 990 5G işlemciden alan telefon, 8 GB LPDDR4X RAM ve 128 GB UFS 3.1 depolama alanıyla dikkat çekiyor.

Dörtlü arka kamera kurulumuna sahip olan P40 Pro, Leica imzalı sensörlerde 40+8+20+2 megapiksel çözünürlük barındırıyor. Leica Ultra Vision Quad Cam olarak adlandırılan paketin özelliklerinde 50x hibrit zoom, 10x kayıpsız zoom ve renk sıcaklık sensörü gibi detaylar yer alıyor. Huawei XD Fusion Engine özelliğinin de görüntü işleme teknolojisi bakımından devrimsel yenilikler yapacağı belirtiliyor. 32 megapiksel çözünürlüklü çift ön kamerada ise alan derinliği sağlaması açısından ToF sensörü bulunuyor.

4.200 mAh bataryaya sahip olacağı belirtilen P40 Pro, çoğu telefonun normal olarak bile sunmadığı 27W kablosuz şarj desteği ile gelecek. Ayrıca kablolu hızlı şarj akımı ise 40W olarak belirtilmiş. Son olarak 5 model olarak çıkacak serinin Android 10 işletim sistemiyle çalıştığını, fakat Google servislerinden yoksun olacağını hatırlatalım.

2016 yılından bu yana Donanım Arşivi internet sitesinde teknoloji editörlüğü yapıyorum. Hayatım boyunca teknoloji ile iç içe olduğum için bu konuda öğrendiklerimi büyük bir heyecanla paylaşıyorum.

1 YORUM

  1. Çok afedersiniz de resmen sıçmık gibi ya! O ekrandaki kara delik nedir abi, hemde kocaman. Olmamış Huawei, olmamış… Estetik namına bir şey yok.

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin