Huawei Mate SE Özellikleri ve Fiyatı Belli Oldu

Huawei Mate SE Özellikleri Ve Fiyatı

Huawei Mate SE Özellikleri ve Fiyatı Belli Oldu

Huawei’nin, üst düzey akıllı telefonlarını bir arada bulundurduğu, Mate serisi giderek genişliyor. Huawei Mate serisinin hitap ettiği kitle giriş seviyesinde akıllı telefonlara kadar düşmüş durumda. Bu nedenle Huawei, Mate SE akıllı telefonunu tanıttı.

Huawei Mate SE modeli tasarım olarak Honor 7X modeli ile aynı tasarıma sahip. Fakat birkaç noktada geliştirmeler yapılmış. Huawei’nin niçin Honor 7X modelini Mate serisine dahil etmediğini bilmiyoruz. Huawei Mate SE modeli, Mate serisinin şimdiye kadar ki en ucuz akıllı telefonu olacak.

Huawei Mate SE Özellikleri Ve Fiyatı

Huawei Mate SE modelinin özellikleri ile Honor 7X modelinin özellikleri aynı fakat Huawei Mate SE modeli Honor 7X modeline göre biraz daha performanslı olacak diyebiliriz.

Honor 7X modeli piyasaya 32GB depolama kapasitesi ve 3GB  RAM ile çıkmıştı. Honor 7X‘ in daha yüksek kapasiteli seçenekleri de vardı fakat bu seçenekler artık Mate serisi altında satılacak. Mate SE modeli ise 4GB RAM ve 64GB depolama kapasitesi ile geliyor.

Huawei Mate SE Huawei Mate SE modelinde, 5.93 inçlik bir ekran bulunuyor, bu ekran 1080×2160 piksel çözünürlüğe sahip. Huawei Mate SE modeline  Kirin 659 yonga seti güç veriyor. Telefonun arka tarafında 16 MP+2MP çözünürlüğünde çift kamera bulunuyor, ön tarafında ise 8MP çözünürlüğünde özçekim kamerası yer alıyor. Huawei Mate SE 3340mAh kapasiteli batarya barındırıyor ayrıca telefon microUSB ile şarj oluyor.

Huawei Mate SE modelinin fiyatı 230$ güncel dolar kuru ile çevirdiğimiz zaman, 875 ₺ oluyor ancak ülkemizde satış fiyatı ne olur bilemeyiz. Huawei yeni akıllı telefonunu 27 Mart tarihinde Paris’te P20 modelleri ile tanıtmasını bekliyoruz.