Huawei Mate 30 Pro Canlı Canlı Görüntülendi!

Huawei Mate 30 Pro Canlı Canlı Görüntülendi!

Çinli teknoloji devi Huawei, yarın düzenleyeceği lansman ile yeni Mate 30 serisini resmen duyuracak. Büyük lansmana saatler kala Huawei Mate 30 Pro’ya ait canlı görüntüler ortaya çıktı.

Huawei Mate 30 Pro, Müthiş Ekran/Gövde Oranıyla Geliyor!

Huawei’nin Münih’te düzenleyeceği etkinlik, Mate serisinin 3 yeni modelini gün yüzüne çıkaracak. Mate 30 Lite ve Mate 30‘un yanı sıra Huawei Mate 30 Pro, serinin en güçlü ve en üst seviye cihazı olacak. Cihazın çalışır haldeki örnekleri ise tanıtımına saatler kala Weibo’daki bir kullanıcı tarafından paylaşıldı.

Huawei Mate 30 Pro; sızdırılan görüntülere göre siyah, yeşil, mor ve bordo olmak üzere 4 farklı renk seçeneğine sahip olacak. Telefonların arka yüzeyinde dörtlü kamera ünitesi dikkat çekerken asıl sürpriz ön bölümde görülüyor. Çünkü telefonun çentikli ve kavisli ekranı, görüldüğü üzere kullanıcılara %100’e yakın bir ekran/gövde oranı sunacak.

Huawei Mate 30 serisinin teknik özelliklerinde en çok merak edilen konu ise işletim sistemi. Bilindiği üzere Huawei ve ABD arasındaki kriz yüzünden markanın yeni modellerinde Google uygulamalarını resmi olarak kullanamama durumu söz konusu. Çinli devin bu lansmanda işletim sistemi konusuna da açıklık getirmesi bekleniyor. İddialara göre marka Mate 30 serisinde Android vurgusu yapmayacak, ancak AOSP tabanlı olarak desteklenmeye devam edecek. Uygulama marketi konusunda da kullanıcıların şimdilik Huawei’nin App Gallery marketine yönlendirilmesi bekleniyor.

2000'li yıllarda çevirmeli ağ bağlantılarıyla beraber internet ile tanışan Batuhan, 2014 yılından itibaren çeşitli mecralarda teknoloji editörlüğü yapmaya başladı. Akıllı telefonlar ve donanım parçalarına karşı özel bir ilgisi olan editörün son adresi ise Donanım Arşivi oldu.