HTC’nin Katlanabilir Telefonu Ortaya Çıktı!

82

Akıllı telefon sektöründe bir dönem Apple ile rekabet eden HTC, özellikle Çinli rakiplerinin agresif stratejileri nedeniyle geri planda kaldı. Uzun süre zarar eden marka batmanın eşiğine gelirken, şimdilerde ise geri dönüş planları yapıyor. Ortaya çıkan katlanabilir telefon patenti de bu girişimi doğruluyor!

HTC, Katlanabilir Telefonuyla Geri Dönüş Yapabilir!

Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü (WIPO) üzerinden yapılan patent başvurusu geçtiğimiz günlerde ortaya çıktı. HTC’nin katlanabilir telefon alanındaki konseptini ortaya koyan patent, Motorola RAZR gibi uzun ekran formuna sahip. Ancak yapı bakımından içe değil, dışa doğru katlanan bir anlayış benimsiyor. Bu da katlanabilir telefonun rakiplerinden farklı bir tarzda olduğunu gösteriyor.


Bunu da Okuyabilirsiniz: Xiaomi Mi 10T Serisinin Fiyatı Belli Oldu!


HTC’nin yeni tasarım patenti cihazın menteşe mekanizmasını da gözler önüne seriyor. Birbirine kilitlenen iki dişli çarktan oluşan menteşe, gövdenin tam ortasına konumlandığı için platform gibi kullanılabiliyor. Lakin bu mekanizma gövdenin dış kısmında kaldığı için dayanıklılığı konusunda soru işareti bulunuyor.

Son dönemde VIVE alt markasıyla giyilebilir teknolojilere odaklanan HTC, mobil bölümde işleri 2025 yılına kadar yoluna koymayı hedefliyor. Ancak üst üste 9 çeyrek zarar açıklayan Tayvanlı markanın işleri tekrar yoluna koyması oldukça zor görünüyor. Huawei’ye uygulanan yaptırımlar ve bunun sonucunda Mate X2 modelinin ertelenmesi ise HTC’nin katlanabilir telefon tarafında şansının artmasını sağlayabilir.

1996 İstanbul doğumlu olan Batuhan Karalar, teknoloji ve otomobil odaklı pek çok web sitesinde uzun yıllar editörlük yapmıştır. Karalar, son olarak Donanım Arşivi internet sitesinde güncel ve ilgi çekici teknoloji haberlerini okurlar ile paylaşmaktadır. Anadolu Üniversitesi İİBF mezunu olan Karalar, teknoloji editörlüğünün yanı sıra girişimcilik alanında da çeşitli çalışmalar yapmaktadır. Editörümüzü aşağıdaki sosyal medya hesapları üzerinden takip edebilirsiniz.

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin