Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Gran Turismo 7
Gran Turismo 7

Oyun Haberleri

Gran Turismo 7 PC’ye Gelebilir

11 Haziran 2020’de duyurulan Gran Turismo 7, Sony’nin uzun süredir devam eden simülasyon yarış oyunu serisinin son üyesidir. Şimdiye kadar sadece PlayStation’a özel olan oyunun geliştiriciler tarafından PC tarafına da gelebileceği konuşuluyor. 

Gran Turismo 7 PC Versiyonu Düşünülüyor

 Gran Turismo’nun 25. Yıldönümünde konuşan GT serisinin yaratıcısı Kazunori Yamauchi oyunun PC versiyonunu gerçekten düşündüklerini ancak sürecin gerçekten zorlu olacağını açıkladı. Oyunu PC’de başlatıp başlatmadıkları sorulduğunda Yamauchi şu yanıtı verdi:

“Evet, öyle düşünüyorum. Gran Turismo çok ince ayarlanmış bir oyun. Oyunu yerel olarak 4K/60p’de çalıştırabilecek çok fazla platform yok, bu yüzden bunu mümkün kılmanın bir yolu platformu daraltmak. Çok kolay bir konu değil ama tabi ki araştırıyoruz ve değerlendiriyoruz.”

Ama tabii ki, uygun optimizasyon ve donanımla performans sorunları kolayca çözülebilir. Oyun, yaklaşık 10 yıl önce piyasaya sürülen bir PlayStation 4’te gayet iyi çalışıyor ve mevcut PC donanımı en yoğun oyunları bile kaldıracak kadar iyi. Evet, PS4’ün grafik kalitesi, PS5’e kıyasla daha düşüktür, ancak oyunun daha zayıf donanımlarda bile düzgün çalışmasını sağlamak için grafik ayarları değiştirilebilir.

Forza serisi de dahil olmak üzere PC’de zaten bazı etkileyici yarış oyunu seçenekleri var. Ancak Gran Turismo 7, PC tarafına başka bir yaklaşım getirebilir. Örnek vermek gerekirse Forza, ağırlıklı olarak açık bir dünyada gündelik sürüşe odaklanan bir oyun iken, Gran Turismo, derinliği ile yarışa daha ciddi bir yaklaşım getiriyor. Ve PC’de her iki seçeneğe de sahip olmak gerçekten eğlenceli olurdu.

Son olarak yapılan açıklama, oyunun PC versiyonu üzerinde gerçekten çalıştıklarını netleştirmese de, gelecekte çok yakın olduğunu gösteriyor. Siz Gran Turismo’nun PC versiyonu hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıda yapacağınız yorumlarla fikrinizi belirtebilirsiniz.

 

2003 yılında dünyaya gelen Emir Çiftci, yeni başladığı kariyerinde Donanım Arşivi üzerinden teknoloji, donanım ve bilim konuları hakkında haberler yazmaya devam etmektedir.

1 Yorum

1 yorum

  1. Gran Turismo Sever

    Kas 28, 2022 at 16:50

    Yıllardır hayranı olduğum oyun. Playstation’ı alacak olsam sadece bu oyun için alırım fakat böyle olunca da mantıklı olmuyor. Umarım pc için gelir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Teknoloji Haberleri

GeForce RTX 4070 Ti ekran kartı ilk başlarda bazı eleştirilere maruz kalsa bile iş satış kısmına geldiğinde ise mükemmel bir başarılı elde etmeyi başardı....

Oyun Haberleri

AMD tarafı yıllardır çok güzel oyun kampanyalarına imza atıyor. Neredeyse her dönem bir oyun hediyesi kampanyası düzenliyorlar. Bu oyun hediyesi kampanyalarından en yenisi ise...

Telefon Haberleri

Çin Halk Cumhuriyeti merkezli teknoloji devi Xiaomi’nin en popüler ve en çok varyanta sahip modeli olan Redmi Note serisine bir tane daha model ekleniyor....

Teknoloji Haberleri

İkinci el bir ürün almanın riski her zaman olan bir şeydi. Fakat günümüzde ekran kartı madenciliği bittiği için piyasada ciddi anlamda 2. el ekran...