Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Gran Turismo 7
Gran Turismo 7

Oyun Haberleri

Gran Turismo 7 PC’ye Gelebilir

11 Haziran 2020’de duyurulan Gran Turismo 7, Sony’nin uzun süredir devam eden simülasyon yarış oyunu serisinin son üyesidir. Şimdiye kadar sadece PlayStation’a özel olan oyunun geliştiriciler tarafından PC tarafına da gelebileceği konuşuluyor. 

Gran Turismo 7 PC Versiyonu Düşünülüyor

 Gran Turismo’nun 25. Yıldönümünde konuşan GT serisinin yaratıcısı Kazunori Yamauchi oyunun PC versiyonunu gerçekten düşündüklerini ancak sürecin gerçekten zorlu olacağını açıkladı. Oyunu PC’de başlatıp başlatmadıkları sorulduğunda Yamauchi şu yanıtı verdi:

“Evet, öyle düşünüyorum. Gran Turismo çok ince ayarlanmış bir oyun. Oyunu yerel olarak 4K/60p’de çalıştırabilecek çok fazla platform yok, bu yüzden bunu mümkün kılmanın bir yolu platformu daraltmak. Çok kolay bir konu değil ama tabi ki araştırıyoruz ve değerlendiriyoruz.”

Ama tabii ki, uygun optimizasyon ve donanımla performans sorunları kolayca çözülebilir. Oyun, yaklaşık 10 yıl önce piyasaya sürülen bir PlayStation 4’te gayet iyi çalışıyor ve mevcut PC donanımı en yoğun oyunları bile kaldıracak kadar iyi. Evet, PS4’ün grafik kalitesi, PS5’e kıyasla daha düşüktür, ancak oyunun daha zayıf donanımlarda bile düzgün çalışmasını sağlamak için grafik ayarları değiştirilebilir.

Forza serisi de dahil olmak üzere PC’de zaten bazı etkileyici yarış oyunu seçenekleri var. Ancak Gran Turismo 7, PC tarafına başka bir yaklaşım getirebilir. Örnek vermek gerekirse Forza, ağırlıklı olarak açık bir dünyada gündelik sürüşe odaklanan bir oyun iken, Gran Turismo, derinliği ile yarışa daha ciddi bir yaklaşım getiriyor. Ve PC’de her iki seçeneğe de sahip olmak gerçekten eğlenceli olurdu.

Son olarak yapılan açıklama, oyunun PC versiyonu üzerinde gerçekten çalıştıklarını netleştirmese de, gelecekte çok yakın olduğunu gösteriyor. Siz Gran Turismo’nun PC versiyonu hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıda yapacağınız yorumlarla fikrinizi belirtebilirsiniz.

 

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Emir Çiftci, Donanım Arşivi üzerinden teknoloji, donanım ve bilim konuları hakkında haberler yazmaktadır.

2 Yorumlar

2 yorum var

  1. Gran Turismo Sever

    Kas 28, 2022 at 16:50

    Yıllardır hayranı olduğum oyun. Playstation’ı alacak olsam sadece bu oyun için alırım fakat böyle olunca da mantıklı olmuyor. Umarım pc için gelir.

  2. Ahmet Çelik

    Eyl 14, 2023 at 13:44

    PC içinde bekliyoruz harika bir oyun başarılılar diyorum

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Her hafta olduğu gibi Epic Games, oyun severlere yeni bir sürpriz yaparak bu hafta iki ücretsiz oyun sunuyor: Out of Line ve The Forest...

Oyun Haberleri

Oyuncuların merakla beklediği aksiyon-macera oyunu Marvel’s Spider-Man 2’nin, geliştirici Insomniac Games tarafından resmi olarak “gold” aşamasına ulaştığı duyuruldu. Bu, oyunun geliştirme sürecinin tamamlandığı ve...

Haber

Genç profesyoneller ve öğrenciler için özel olarak tasarlanan Redmi Pad SE, hem iş hem de eğlence ihtiyaçlarını karşılamak için olağanüstü rahatlığı pratiklik ve estetikle...

Oyun İndirimleri

Xbox‘ın oyun abonelik hizmetlerinden Xbox Game Pass Core veya Xbox Game Pass Ultimate‘a sahip olan oyuncular için müjdeli bir haber var! Bu hafta sonu,...