Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Gran Trusimo
Gran Trusimo

Oyun Haberleri

Gran Turismo 7 için Tasarlanan Ferrari Vision GT Tanıtıldı!

Monaco’da düzenlenen Gran Turismo World Series 2022 Nations Cup Büyük Finali sırasında Polyphony Digital ve Ferrari, Gran Turismo 7 için özel olarak üretilmiş Ferrari Vision GT tek koltuklu konsept otomobili tasarlamak üzere ortaklık kurduklarını duyurdu. Bu, sanal ortam için tasarlanmış ilk Ferrari’dir.

Araba, Gran Turismo serisinin yaratıcısı Kazunori Yamauchi ve Ferrari’nin Tasarım Direktörü Flavio Manzoni tarafından tanıtıldı. Yamauchi-san:

“Vision GT projesine 9 yıl önce başladık ve sonunda bir Ferrari Vision Gran Turismo’ya sahibiz. Şimdi bunun için çok heyecanlıyız. Manzoni ile görüşmek için Maranello’ya gitmeyeli birkaç yıl oldu. Gerçekleşen bir rüya ve bizim için heyecan verici bir an.”

Manzoni ise Ferrari Vision GT’nin ardındaki tasarım sürecine dair detaylı bir açıklama yaptı:

Ekibimiz iki buçuk yıl önce başladı. Markanın geleceğini öngördüğü için hem kendim hem de Ferrari için çok önemli. Fikir, geleceğin süper arabasının nasıl bir şekle sahip olacağını hayal etmekti. Bu basit değildi. Bu arabanın konseptini tanımlayan, başta aerodinamik ve mühendislik olmak üzere Ferrari’nin tüm departmanlarını içeren bir projeydi.

Buradaki fikir, çelişki gibi görünen ama aslında olmayan bir şey yaratmaktı. Kesin ve keskin ama aynı zamanda organik bir şey inşa etmek istedik. Bu çelişki bir şeyi gerçekten özel kılıyor. Gelecek yıllarda bize ilham verebilecek yeni bir dil ve kelime dağarcığı oluşturur. Sanat ve bilimin birleştiği organik bir nesne yaratmak için iç ve dış yüzeyler arasında bir tür kesintisiz etki yaratmak istedik. Anish Kapoor’un ünlü eserinin ana ilham kaynağı olan sonsuz yüzey örneklerine baktık.

Hem Ferrari hem de Polyphony, sırasıyla gerçek dünyada ve Gran Turismo 7‘de arabanın görüntülerini yayımladı.

Motor, yakında çıkacak olan Ferrari 499P hiper otomobilinde de yer alan hibrit V6’nın daha ekstrem bir versiyonu. Resmi Gran Turismo web sitesi bazı teknik özellikleri açıklamaktadır: 9.000 dev/dak’da 1.030 CV (1.016 BHP), biri arka aksta ve biri ön tekerleklerde olmak üzere üç elektrik motoruyla sağlanan ek 240 kW (321,5 BHP).

Ferrari Vision GT, Ferrari ve Gran Turismo hayranları için mükemmel bir Noel hediyesi olarak 23 Aralık Cuma gününden itibaren tüm Gran Turismo 7 oyuncularının kullanımına sunulacak. Bir hatırlatma olarak, GT7 şu anda serinin 25. yıl dönümünü artan puanlar veren özel yarışlarla kutluyor.

Aşkın Ali "shagen" Berbergil, 2003 yılında Ankara'da dünyaya gözlerimi açtım, başta Donanım Arşivi olmak üzere birçok yerde E-spor ve Gaming üzerine Editörlük yaptım ve yapmaya da devam ediyorum. Lise eğitimimi tamamladıktan sonra üniversite sınavı çalışmalarıma devam ediyorum. Profilimde bulunan sosyal medya hesaplarımı da takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Teknoloji Haberleri

İkinci el bir ürün almanın riski her zaman olan bir şeydi. Fakat günümüzde ekran kartı madenciliği bittiği için piyasada ciddi anlamda 2. el ekran...

Oyun Haberleri

AMD tarafı yıllardır çok güzel oyun kampanyalarına imza atıyor. Neredeyse her dönem bir oyun hediyesi kampanyası düzenliyorlar. Bu oyun hediyesi kampanyalarından en yenisi ise...

Oyun Haberleri

Her ay düzenli olarak kontrol ettimiz Amazon Prime üyelerinin ücretsiz olarak erişebildiği Prime Gaming, hizmetinin kullanıcılarına Şubat ayında ücretsiz olarak sunacağı oyunlar belli oldu....

Oyun Haberleri

AMD tarafının hediye oyun kampanyaları 2023 yılında da aktif olarak devam ediyor. Ryzen 7000 serisi işlemci alımlarına hediye veren AMD aynı zamanda Ryzen 5000...