Google Pixel 3 ve Pixel 3 XL’ın Tasarımı Ortaya Çıktı!

Google Pixel 3 ve Pixel 3 XL’ın Tasarımı Ortaya Çıktı!

Google’ın kendi tasarladığı akıllı telefon serisi Pixel’in en yeni üyeleri Pixel 3 ve Pixel 3 XL, Ekim ayında düzenlenecek lansman ile duyurulacak. Android ekosisteminin en iyileri arasında yer alan cihazların tasarımları da ortaya çıktı.

Google Pixel 3 ve Pixel 3 XL Çentikli Ekran İle Gelecek!

OnLeaks tarafından sızdırılan tasarımlarda iki cihazı birbirinden ayıran en önemli etmenin çentik olduğu görülüyor. Google Pixel 3 modelinde çentik yerine geniş bir üst bant bulunurken, Pixel 3 XL modelinde ise büyük ve çentikli bir ekran görülüyor. Cihazların arka bölümleri ise Pixel 2 serisiyle bire bir aynı tutulmuş.

Donanım özellikleri bakımından 5.5 ve 6.2 inçlik AMOLED ekranlara sahip olması beklenen iki telefon, gücünü Qualcomm Snapdragon 845 işlemciden alacak. Küçük modelinde 4 GB, XL modelinde ise 6 GB RAM bulunacak telefonların 64 ve 128 GB depolama ile geleceğini söyleyebiliriz. Yayınlanan görüntülere göre ön yüzünde çift kamera kurulumu olacak cihazların arka kamerasının ise iyi çalışan yazılımsal derinlik algılama özelliği sebebiyle tek olarak kalacağı düşünülüyor.

Kablosuz şarj, stereo hoparlör, parmak izi okuyucu, yazılımsal yüz tanımlama gibi özellikler ile donatılacak Pixel 3 ve Pixel 3 XL’ın, Google’ın 4 Ekim’de düzenleyeceği etkinlikte duyurulacağını belirtelim.

2000'li yıllarda çevirmeli ağ bağlantılarıyla beraber internet ile tanışan Batuhan, 2014 yılından itibaren çeşitli mecralarda teknoloji editörlüğü yapmaya başladı. Akıllı telefonlar ve donanım parçalarına karşı özel bir ilgisi olan editörün son adresi ise Donanım Arşivi oldu.