Android 11Android 11 beta etkinliği ABD’deki protestolar nedeni ile ertelendi

Android 11 hakkında tüm detayların paylaşılacağı ve Beta sürecine başlanacak olan etkinlik 3 Haziran 2020 tarihinde yapılacaktı.

Dünyayı etkisi altına alan COVID-19 virüsü, bir çok şirket ve teknoloji devlerinin etkinlerini ertelemelerine neden oldu. Google Cuma günü geç saatlerde, haftaya planlanan Android mobil işletim sisteminin en yeni sürümünü ortaya çıkaracak etkinliği ertelediğini söyledi. Şirket gecikme için özel bir neden belirtmedi. Ancak ertelemenin ülke çapında gerçekleşen protestolardan kaynaklanabileceğini öne sürdü. İnsanlar Oakland Kaliforniya, Atlanta ve New York Minnesota’da polis nezaretinde ölen siyah bir adam olan George Floyd’un ölümü üzerine tepki gösteriyorlar.

 

Google attığı tweet ile kullanıcılarına “Size Android 11 hakkında daha fazla bilgi vermekten heyecan duyuyoruz, ancak şimdi kutlama zamanı değil” dedi.

3 Haziran’da yapılması planlanan etkinliğin Android’in mühendislik başkan yardımcısı Dave Burke ve ürün yönetimi kıdemli müdürü Stephanie Cuthbertson açılış konuşmasını yapacaklar.

Android 11

Google, ertelenen etkinlik için yeni bir tarih açıklamadı.

Ancak Beta 2’den itibaren kesin tarih yayınlanmamış olsa da, cihazların GMS sertifikalarını almalarına yardımcı olmak için OEM ve ODM’lere danışan bir şirket olan Flame Group, bir blog yazısında, büyük olasılıkla Beta olan ”Son Sürüm Adayı 2”, 6 Temmuz’da yayınlanacak. Beta 3’ün Release adayı olması amaçlanıyor olsa da, Flame Group’un “Final Release adayı” hakkında konuşurken Beta 2’den söz ettiği anlaşılıyor.


Bunu da okuyabilirsiniz: AMD Ryzen “Matisse Refresh” İşlemciler Fransız Perakende Sitesinde Listelendi!


 

Kaynak: https://www.cnet.com/news/google-postpones-android11-beta-event-amid-protests-in-the-us/

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin