Gigabyte, Fiyat/Performans SSD Modellerini Duyurdu!

Gigabyte, Fiyat/Performans SSD Modellerini Duyurdu!

Ekran kartı ve anakart modelleriyle bilinen Tayvan merkezli elektronik firması Gigabyte, ilk SSD serisi olan Ultimate Durability Pro’yu duyurdu. Gigabyte UD Pro SSD modellerinin tüm özellikleri haberimizde!

Gigabyte SSD Pazarına Girdi: UD Pro Serisi ve Özellikleri!

Adından da anlaşılacağı üzere yüksek dayanıklılık üzerine kurulu olan bir depolama serisi olan Gigabyte UD Pro, ilk etapta 256 ve 512 GB kapasiteli iki model ile gelecek. SATA arayüzü kullanılan SSD’ler, tampon bellek tarafında ise DDR3L belleklemeyi tercih etmiş. Yonga tarafında ise Toshiba’nın ürettiği 3D TLC NAND yongalar seçilmiş.

Okuma ve yazma hızı bakımından 530-500 MB/s gibi iddialı değerler sunan Gigabyte UD Pro, IOPS testlerinde ise ortalama 80.000 okuma ve 75.000 yazma puanlarına ulaşmış. 3 yıl ya da 200 TB’lık garanti sunan SSD’ler, depolama kapasitesine göre 68.99 ve 119.99 dolarlık fiyat etiketleri ile satışa sunulacak.

2000'li yıllarda çevirmeli ağ bağlantılarıyla beraber internet ile tanışan Batuhan, 2014 yılından itibaren çeşitli mecralarda teknoloji editörlüğü yapmaya başladı. Akıllı telefonlar ve donanım parçalarına karşı özel bir ilgisi olan editörün son adresi ise Donanım Arşivi oldu.