Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Rehber

GeForce Now Sistem Gereksinimleri Nedir?

Günümüzde halen oyun için yeterli sistemlere sahip olmayan kullanıcılar var. Bu kitleyi mutlu edecek bir bulut ağı olan GeForce Now üyeliği sayesinde platformun desteklediği oyunları sorunsuz ve akıcı bir şekilde oynayabilirsiniz. Tabii ki de oyunlarda gecikme yaşamamanız için mutlaka ortalama bir bilgisayara ve hızlı bir internete ihtiyacınız var.

 

GeForce Now sistem gereksinimleri

Aşağıda ise bütün cihazlar ve tarayıcılar için gerekli olan sistem ve internet gereksinimlerini detaylı bir şekilde görebilirsiniz.

macOS cihazlar için sistem gereksinimleri

Öncelikle macOS için gereken sistem gereksinimlerinden bahsedecek olursak cihazınız macOS 10.11 veya üstü bir sürüm olması gerekiyor. 60 kare ve 720P için en az 15 Mbps, 1080P değeri için ise en az 25 Mbps desteklemesi gerekiyor. Ayrıca NVIDIA veri merkezinden 80 ms gecikme süresinden daha az bir gecikme süresi gerekiyor. En iyi deneyim için ise bu değerin 40 ms gecikme süresinden daha az olması gerekiyor.

Mac cihazlar için 2009 yılında veya daha sonrasında tanıtılmış olan macOS tabanlı cihazlardan birisini kullanmanız yeterlidir. Bu cihazlar 1080P 60 FPS görüntü akışı sağlayabilir.

Windows cihazlar için sistem gereksinimleri

Windows bilgisayarlarda ise 64 bit Windows 7 veya daha yeni bir Windows versiyonu gereklidir. Windows 10’da ise en güncel sürümün kullanılması tavsiye ediliyor. Windows’un 32 bit derlemeleri için ise destek yok. GeForce Now 32 bit Windows sürümlerinde çalıştırılamaz.

60 kare ve 720P için en az 15 Mbps, 1080P değeri için ise en az 25 Mbps desteklemesi gerekiyor.

Donanım olarak ise çift çekirdekli x86-64 SoC ile 2,0 GHz veya üzerinde frekans hızına sahip bir işlemci, 4 GB sistem belleği, DirectX 11 veya üzerini destekleyen bir grafik kartı(NVIDIA GeForce 600 serisi veya daha yeni, AMD Radeon HD 3000 serisi veya daha yeni, Intel HD Graphics 2000 serisi veya daha yeni) kullanmanız gerekiyor.

Tarayıcılar için gereksinimler

MacOS, Windows veya Chrome OS için Chrome tarayıcı 77.x veya üzeri. Windows için Edge tarayıcı 91.xx veya daha yeni sürümlerde beta desteği isteniyor. Ayrıca 60 kare ve 720P için en az 15 Mbps, 1080P değeri için ise en az 25 Mbps desteklemesi gerekiyor.

GeForce Now için gerekli olan sistem gereksinimleri için üstteki makalemizden yararlanabilirsiniz. Rehber hakkındaki düşüncelerinizi yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın.

Editörlük kariyerine iki sene önce başlayan Berk, şimdi ise yazarlık görevine Donanım Arşivi portalı üzerinden devam ediyor. Uzun zamandır donanım, bilgisayar ve işletim sistemlerine ilgisi bulunmakla beraber bu tecrübesini de sizlerle paylaşıyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

Şu sıralar sizlere maalesef çok sayıda zam haberi yapmak zorunda kaldık. Geçtiğimiz günlerde de Spotify paketlerine zam yapmıştı. Steam platformu ise son zamanlarda bir...

Oyun İndirimleri

Epic Games, yıllardır yaptığı ücretsiz oyun kampanyalarına bir yenisini daha ekliyor. Geçmişte Grand Theft Auto 5 ve Borderlands: The Handsome Collections ve Football Manager serisi gibi oyunları...

Oyun Haberleri

Geçtiğimiz saatlerde yayımlamış olduğumuz haberle birlikte birçok AAA seviyesindeki oyuna inanılmaz derecede zamlar geldi ve bu zamlarla birlikte fiyatların hiperbolik bir şekilde artışına şahit...

Teknoloji Haberleri

AMD’nin 3D V-Cache teknolojisini barındıran ilk işlemcisi olan Ryzen 7 5800X3D model işlemcisi beklenenin üzerinde bir performansla gelince insanlar bu teknolojiye ciddi anlamda sıcak...