Uygulama Hangi Ayarlarda Kullanılmalı?

Sağ üstten ayarlara tıkladığınız zaman, karşınıza böyle bir ekran çıkacak. Bu ekranda karşınıza çıkan ”Server Location” kısmından ”EU Central 3” server’ını seçin. Deneyimlerime ve gelen yorumlara göre gecikmenin en düşük olduğu server bu.

Ardından ”Streaming Quality” kısmından kendi internetinize göre ayar yapmanız gerekiyor. Öncelikle diğer ayarlara bir göz atalım.

  • Balanced, 1080p 60 FPS kalitede bir yayın sunuyor bitrate ise otomatik. Ortalama olarak saatlik harcadığı internet ise 10GB.
  • Data Saver, 720p 60 FPS kalitede 12 Mbps bitrate ile yayın sunuyor. Ortalama olarak saatlik harcadığı internet ise 4GB.
  • Competetive seçeneği rekabetçi oyunlar oynuyorsanız seçmeniz gereken seçenek. 720p görüntü kalitesi ve 120 FPS sunan bu seçenekte diğerlerinin aksine VSync kapalı ve saatte 6GB internet harcıyor.

Bunların haricinde bir de ”Custom” adlı özelleştirebileceğiniz bir seçenek var. Buradan kendi çözünürlüğünüze göre görüntü kalitesini seçtikten sonra, yapmanız gereken bir adım var. İnternetinizin kaç Mbps olduğuna bakmak. Bunun için SpeedTest adlı siteye girin ve kaç Mbps download’a sahip olduğunuza bakın. Örneğin benim internetim 47 Mbps.

Eğer evde aynı anda interneti kullanan başka bireyler de var ise, sahip olduğunuz Mbps’ın %40 daha düşüğünü bitrate kısmından seçin. Eğer sizden başka interneti kullanan yok ise %20 daha düşük bir bitrate’i seçin.

Şimdi sıra geldi oyun oynamaya. Steam, Epic Store, Blizzard veya diğer platformlarda sahip olduğunuz bir oyunu aratmak için üstte bulunan ”Find your games” kısmına tıklayıp oyununuzu aratın. Oyunu kütüphanenize ekledikten sonra ”Play” kısmına basın.

İlk seferde, server ile aranızdaki iletişimi test etmek adına sizi biraz bekletecektir.

Maalesef ülkemizde Geforce Now’ın serverları bulunmadığı ve fiber internetin her evde olmadığı bu dönemlerde, siz de benimle aynı olan bu hatayı alabilirsiniz. Bunun nedeni önerilen minimum Mbps düzeyinin 50, serverlar ile aranızdaki maksimum pingin ise 40 olması. İkisini de sağlamadığım için böyle bir hatayla karşılaşıyorum. Aldırış etmeden ”Continue” butonuna basıyoruz.

Oyunu eğer akşam saatlerinde açmaya çalışıyorsanız ve Founders paketine sahip değilseniz, böyle bir ekran çıkıyor. Bu, oyuna giriş için kaçıncı sırada olduğunuzu gösteren bir ekran. Genellikle kısa süren bu bekleme ekranını geçmek istiyorsanız, Founders paketini satın almanız gerekiyor.

Bu ekrandan sonra Steam hesabınızla giriş yapıp oyunu indire tıkladığınızda, oyun anında indirilip size oynamak için sunuluyor.

Yüksek sayılabilecek gecikmeden kaynaklı olarak mouse’u sağa sola çevirdiğiniz zaman yaşanan gecikmeye alışmanız gerekiyor. Bu süreç benim için 30-40 dakika sürdü, ardından akıcı bir şekilde Doom gibi hareketli bir oyunu oynamaya başladım. Son olarak grafikleri en yükseğe alıyoruz ve oyunun tadını çıkarıyoruz.

48 YORUMLAR

  1. Ben oyuna play butonuna bastıgımda şu hatayı veriyor: Kullanılabilecek sonraki sistemi bekleyebilecek oyuncu sayısı sınırımıza ulaştık lütfen daha sonra tekrar deneyin yazıyor ne yapmalıyım ?

  2. ARAKDAŞLAR SORUNU ÇÖZDÜM SERVER LARI HEPİMİZ DENEDİĞMİİZ İİN DOLU O DEDİĞİ EU CENTRAL 3 Ü OTOMİĞE ALIN HEMEN SIRA VERİYOR VE GİRİYORSUNUZ İYİ GÜNLER 🙂

  3. arkadaşlar sizce de 32 tl fazla değil mi ya bunu 3 aydan sonra napıcaz mesela 2 ininal var diyelim kullanmadığımızla alsak daha mı iyi olur yoksa gerçek kullandığımızımı

  4. Geforce now indirdim. Google hesabım ile giriş yaptım. Sonra witcher 2, metro 2033, batman arkham knight , watch dogs bunların hepsinde oyna butonuna tıkladım ama yeni bir pencere açılamıyor, hata veriyor. NVIDIA GeForce NOW çalışmayı durdurdu diye hata alıyorum. Win 10 64 işletim sistemim. İlk indirdimde de uyumluluk sorunu yaşadım. Hevesim kursağımda kaldı

  5. bağlanırken sorun çıktı diyor direk uygulama internet yokmuş gibi davranıyor bunun ile ilgili bir çözüm yolu var mı internetim 16mbps

  6. Ne kadar hızlı bir internete ihtiyacımız var akıcı olarak oynayabilmek için? Bir de ilk 3 ay kullanıp sonra iptal edebiliyor muyuz? :p

  7. Ya oyuna baslat diyorum hata veriyor hata şu:Application component Initialization failed.Please check requirments! yardim edin be sevinmistim oyun için

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin