GAMEBOOSTER GB-277GCF 165 HZ OYUNCU MONİTÖRÜ İNCELEMESİ

Bugünkü incelememizde GameBooster’ın GB-277GCF model koduna sahip fiyat/performans oranı yüksek 165 Hz oyuncu monitörünü inceliyoruz. GameBooster markası henüz ülkemiz için çok yeni bir marka olmasına rağmen GB-277GCF model oyuncu monitöründe oldukça iyi işlere imza atmış.
Kullanıcısının korkmaması için Samsung marka 1500R kavisli paneli ile performansı, üstelik arka tarafındaki LED aydınlatmasıyla tasarımı oldukça başarılı bir model olmuş.

TASARIM

İlk olarak bu monitörün 1500R kavisle geldiğini söyleyelim. 1500R kavis demek piyasada standart olarak bulunan 1800R kavise oranla çok daha kavisli bir yapı demek oluyor. Bu sayede 27 inçte oluşan kavis hissi iyice çoğalmakta ve görüntünün sizi kapsama hissi çok daha artmakta. Fiyat/performans odaklı bir monitörde 1500R kavis görmek bizleri oldukça mutlu etti!

Monitör standart olarak 16:9 görüntü formatıyla gelmekte. 27 inç boyut genel anlamda monitöre çok yakından bakan kullanıcılar için biraz fazla büyük kalıyor, bu yüzden bakış mesafesini biraz daha uzak tutarsanız çok daha rahat etmeniz mümkün. Bunun haricinde monitörün kenarlarında yarım serçe parmak kalınlığında ince çerçeveler bulunurken alt tarafında ise ortalama bir parmak kalınlığında bir çerçeve bulunuyor, ve hemen ortasına ufakça GameBooster logosu yerleştirilmiş.

Monitörün arkasını çevirdiğimiz zaman üçgen şeklinde LED aydınlatmayı görüyoruz. Bu aydınlatma sadece kırmızı renkte yanıyor ve bunu ayarlamanız mümkün kılınmamış fakat bu LED kısım gerçekten çok şık bir görüntü sağlamakta.  Arka tarafın malzemesinin ise plastikten imal edildiğini söylemeden geçmeyelim, fakat hissiyat olarak kesinlikle kötü değil.

Monitörün boyunluk kısmına baktığımız zaman dışında plastik bir kaplama ve içinde metal bir yapı görüyoruz. Bu sayede oldukça sağlam ve dayanıklı bir yapı elde edilmiş. Boyunluk bir hayli kalın ve sivri köşelere sahip bir yapıda olmuş, tasarım kavramı kişiden kişiye değiştiği için bu tasarım dilini bazıları sevmeyebilir fakat çoğu kişinin seveceğini düşünüyoruz! Bu boyunlukta ise aşağıya yukarıya hareket, eğme gibi özellikler bulunurken maalesef sağa-sola hareket imkanı sağlanmamış.

Monitörün ayak kısmına baktığımızda yine metal bir yapı tercih edilmiş ve uç kısımlarına kırmızı plastik parçalar yerleştirilerek oyuncu teması oluşturulmuş. Üçgen şeklindeki ayaklar ise 27 inç bir monitör için oldukça yeterli genişlikte tercih edilmiş bu sayede monitör yere çok daha sağlam bir şekilde basıyor ve titremelerden çok daha az bir şekilde etkilenmekte. Fakat bu kısımda kablolama için bir açıklık bulunmamakta, yani kabloları alttan dolandırmanız gerekiyor.

Sonraki: Teknik Detaylar ve Sonuç

1
2
1998 Doğumlu, teknolojiye oldukça meraklı olan ve bu konularda araştırmayı seven birisiyim.

2 YORUMLAR

  1. Bence yerli ürünlere biraz destek verilmeli hele kalite performans ürünlerine .Vatandaşlarımızın çoğu, yabancı markalar iyidir diye marka ürün almaya çalışıyorlar .Ne kadar pahalıysa o kadar iyidir düşüncesi çok yoğun .Aslında en iyi ürün fiyatına göre en iyi performansı veren üründür.

  2. merhaba sizden bir tavsiye almam gerek bu monıtor ve su ;_James Donkey JD27GM144 Oyuncu Monitör arasında kaldım teknık ozellık olarak kavis dısında bır fark goremedım kavis ıcın 700 lıra fark odemek sızcede mantıklımı siz hengısını onerırsınız

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin