Emir Aydın isimli üyenin son içerikleri

1. Emir Aydın

PSU Üzerinde Yazan Değeri Sisteme Verir mi?

Genelde o şekilde aynı kablo üzerinden çıkıyor, yani anormal bir durum yok.
  2. Emir Aydın

8 pinlik PCI Express güç çıkışı varsa bir sorun olmaz. RTX 4060 için gerekecek.
  3. Emir Aydın

80+ ibaresi güç kaynağının elektrik verimliliğini belirliyor. Senin bahsettiğinden farklı bir durum var. Kafa karışıklığını önlemek için örnek vererek ve basite indirgenmiş haliyle anlatayım. Diyelim ki sistemdeki parçalar anlık olarak 300W güç tüketiyor. Güç kaynağı bunu karşılamak için...
  4. Emir Aydın

XPG D41 Fiyatına Değer mi? 8x2 3600 mhz

3200 MHz CL16 ve 3600 MHz CL18 arasında hemen hemen hiç performans farkı yok diyebiliriz. (%1-2 arası) RGB için aradaki farkı verip vermemek sana kalmış. Aynı modelin 3200 MHz olanından ben de kullanıyorum, indirimdeyken 8+8 şeklinde 900 TL'ye filan almıştım. Eskileri de 800 TL'ye satmıştım...
  5. Emir Aydın

O konu sahibinin gelecekteki planlarına bağlı. Belki ileride direkt DDR5'e geçecek o yüzden şu anda 2x8 istiyor olabilir. Ona göre öneri yapmakta fayda var.
  6. Emir Aydın

Çift kanala oranla daha düşük performans alır.
  7. Emir Aydın

Bu tek modül ram. Konu sahibi 2x8 istiyor.
  8. Emir Aydın

7000 TL Direksiyon Seti Önerisi

G27 en mantıklısı olacaktır. G29 da kullandım ikisi arasında çok ciddi bir fark yok zaten. Temizini bulmaya çalış.
  9. Emir Aydın

5000 TL'ye İkinci El XFX RX 6600 Alınır mı?

RX 6600 piyasası zaten 5000 TL bandında dolaşıyor. Yani olması gereken fiyatta diyebiliriz. Ancak pazarlık yapmaya da çalış, 4500'e düşeceğini sanmam ancak ne kadar düşerse kârdır.
  10. Emir Aydın

🔥İndirim High Power 850W Gen5 Gold Psu 3299 TL

Aynı durumdayım. :peeposad:
  11. Emir Aydın

🔥İndirim 116 Parça Hassas Tornavida Seti 117 TL

Şimdi elime ulaştı. Fiyatına göre güzel ürün bence, evde dursun iş görür. Mıknatısı biraz güçsüz ancak bu fiyata güçlü olmasını da beklemiyordum. :peepo1:
  12. Emir Aydın

Hangi 5600-4060Ti Sistem Daha İyi?

GHz her şey değildir. Düşük GHz olup yüksek GHz'e sahip işlemcilerden daha iyi performans veren çok işlemci var.
  13. Emir Aydın

g41M-P26 (MS-7592) anakartım AMD RYZEN 5 3600 destekler mi?

Desteklemez. O işlemciyi almak için anakartı değiştirmen gerekiyor. Dolayısıyla ram belleği de değiştirip DDR4 alman gerekiyor.
  14. Emir Aydın

🔥İndirim Epic Games UYGUN Fiyatlı Oyunlar

PC Building Simulator 8 TL. Bence 8 TL için güzel bir oyun. https://store.epicgames.com/tr/p/pc-building-simulator
  15. Emir Aydın

RYZEN 5 1600 ve RYZEN 5 5500 Hakkında.

Kazanacağın FPS oyundan oyuna göre değişir, net bir şey söylemek zor. Diğer oyunlara oranla işlemci performansının daha etkili olduğu oyunlarda (Valorant-CS2) tatmin edici bir artış olacaktır. Ancak genel anlamda çok yüksek bir FPS artışı bekleme çünkü oyunların kalbi ekran kartıdır. Elindeki...
Top Bottom