Neler Yeni

Gamepower PSU'lar elektrik kesilmesine ne kadar dayanıklıdır?

w1B3

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
244
İsim
Hakkı Mürev
Elektrik kesilince PC bozulur mu hemen?

FightForHonor

80+ Platinum
En İyi Cevap
33

FightForHonor

80+ Platinum
En İyi Cevap
33
Nasıl yanı gelmesi ne demek?
Elektrik gidip gelmeleri sistem için büyük sıkıntıdır. Öncelikle harddisklerin elektrik kesintisinden etkilendiğini ve de veri kaybına sebebiyet vereceğini bilmek gerekir. Öte yandan elektrik kesinti anından ziyade gidip gelmeler sisteme sıkıntı çıkarır. Özellikle düşük voltaj direkt yanma sebebidir. Bundan dolayı akım korumalı prizler, upsler veya en kötüsü akım korumalı psular tercih edilmelidir (alıntıdır)

w1B3

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
244
İsim
Hakkı Mürev
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Tek seferde biraz zor.Fakat,her gün 2-3 defa kesiliyorsa koruma amaçlı olarak akım korumalı priz tercih edin.Fiyatlarının,50-60 TL ve üzeri olmasına dikkat edin.Daha profesyonel düşünüyorsanız Ups düşünebilirsiniz
2 3 hafta önce biz kez gitti.Birde şimdi gitti.Sıkıntı olur mu?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Elektrik gidip gelmeleri sistem için büyük sıkıntıdır. Öncelikle harddisklerin elektrik kesintisinden etkilendiğini ve de veri kaybına sebebiyet vereceğini bilmek gerekir. Öte yandan elektrik kesinti anından ziyade gidip gelmeler sisteme sıkıntı çıkarır. Özellikle düşük voltaj direkt yanma sebebidir. Bundan dolayı akım korumalı prizler, upsler veya en kötüsü akım korumalı psular tercih edilmelidir (alıntıdır)
Prizimin akım korumalı olup olmadığını nasıl anlarım?(ben almadım)

FightForHonor

80+ Platinum
En İyi Cevap
33
2 3 hafta önce biz kez gitti.Birde şimdi gitti.Sıkıntı olur mu?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Prizimin akım korumalı olup olmadığını nasıl anlarım?(ben almadım)
Düz bildigimiz prizler korumali olmuyor akım korumalı prizler ayrica satilir

Son düzenleme:

kaplanharun

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Bir güç kaynağının elektrik kesilmesinden bozulma ihtimali çok düşüktür ne kadar kalitesiz olursa olsun.
Ancak çok sık elektrik kesiliyorsa koruması yetersiz psu ların bozulma ihtimalide var.
Gamepower psu elektirk kesilmesinden sorun çıkarmaz ancak gamepower psu fiyatına daha kaliteli psular var.

FightForHonor

80+ Platinum
En İyi Cevap
33
Yok 4'lü prizlerde olmuyor mu akım korumaları?Yoksa direk duvardaki prizde mi oluyor?
Ayrıca satiliyor 3 lü priz gibi duvardaki prizler olmaz veya benim bildigim kadariyla yok

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,891
Üyeler
138,433
Son üye
Troleybus
Top Bottom