Neler Yeni

Rx 5700 xt sürücü sorunu

Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Volkan KARA
PSU dan kaynaklı olabilir. Resimdeki gibi bağlamayı dene. Eski kartın az güç çektiği için sorun olmaz.

Bunun dışında BIOS u kontrol et.
HDD SSD veya RAM kaynaklı da olabilir.

Bende de Asus ROG 5700XT var. Ben de aynı dertten muzdaribim. Yarın çift slot olayını denemeyi planlıyorum.
Daha önce HDMI kablosunu değiştirince sorunum düzelmişti.
20.4.2 sürücü ile gayet güzel oynuyordum. Şimdi yine başladı.

d7Eb8p.jpg

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
kaan inal
PSU dan kaynaklı olabilir. Resimdeki gibi bağlamayı dene. Eski kartın az güç çektiği için sorun olmaz.

Bunun dışında BIOS u kontrol et.
HDD SSD veya RAM kaynaklı da olabilir.

Bende de Asus ROG 5700XT var. Ben de aynı dertten muzdaribim. Yarın çift slot olayını denemeyi planlıyorum.
Daha önce HDMI kablosunu değiştirince sorunum düzelmişti.
20.4.2 sürücü ile gayet güzel oynuyordum. Şimdi yine başladı.

Alıntıyı görüntüle
Cevap için teşekkürler. Birincisi bu dediğinizi nasıl yapacağım? 2. Si. Psu gücü yetmese 6 aydır en başta sıkıntı çıkartmaz mıydı? Bir de hazır sistem olarak aldım. Cidden psu yetmiyorsa bu satan arkadaşlar bunu kontrol etmiyor mu acaba?

Qzer

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
816
İsim
Ekrem
Siyah ekran sorunu Windows la alakalı benim bildiğim

DA-MD2

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Arkadaşlar garantide dediler ki ekran kartı sorunsuz. Tüm testleri yapılmış, bütün benchmarklardan geçmiş uzun süre test etmişler. Ama ben takınca çalışmıyordu bu kart. Başka parçalarda sorun olsa diğer kartla nasıl sorunsuz çalışıyor. Kartı yarın alacağım merak ediyorum ne olacak. Pek ihtimal vermiyorum çünkü gönderdiğim gibi geri geliyor. Tamir olmadı, değişim olmadı.
PC'nin diğer bileşenleri neler ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
kaan inal
Amd ryzen 7 2700x
16 gb 3000 mhz ram
600 watt 80+ bronze psu
480 gb ssd
2 tb hdd

Ama dediğim gibi linuxda da ekran gelmiyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
kaan inal
Güncelleme: Şuan kartı aldım ve taktım çalışıyor ekran da geliyor performansta da sıkıntı yok. Ama korka korka açıyorum resmen bir daha gidecek mi acaba diye. Çünkü ilk olmasında format atmıştım ve düzelmişti, 4 gün sonra komple gitmişti. Hiç bir şey anlamadım bu işten. Ne oldu gitti, ne oldu düzeldi, gidecek mi yine?

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
kaan inal
Garip bir durum bence ekran kartı bozuk driver falan bilmiyorum ama donanımsal bir sıkıntı olabir

Aynen öyle çok garip bir durum. Ne oldu çalışmadı ne oldu çalışıyor. Çalışsın da uğraştırmasın beni. İnşallah bozulmaz yine.

samet4747

80+ Platinum

EMREG

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,400
İsim
napcan
İlgilendiği Kategoriler
Hım...her şey
Instagram
no
Steam
no
Facebook
no
Twitter
yok
Discord
no
Reddit
yok
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Volkan KARA
İnşallah ekran kartına güç kablolarını yukarıdaki attığım resimdeki gibi bağlamışsındır. Sabahtan beri PES21 oynuyorum. Şimdi yine siyah ekranla karşılaştım. Sanırım yüksek sıcaklık da buna sebep oluyor.
Yaptığım işlemler
-Driverı 20.4.2 den 20.9.1 e güncellemek
-Biosu güncellemek
-PSU dan GPU ya çift slot güç kablosu kullanmak
-Oyunu yeniden kurmak
Eskiye nazaran bir gelişme var ama yine siyah ekran geliyor.
AMD yeni kartlar da çıksın RTX2070S ucuzlasın, sanırım 5700XT ile Vatan'ın yolunu tutacağım. Vega 64 ü iade edip bunu almıştım, alırlarsa bunu da iade ederim almazlarsa belki bir çözüm üretirler.

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
kaan inal
Nereden almıştın
Sistemi hazır olarak incehesap'tan almıştım.
İnşallah ekran kartına güç kablolarını yukarıdaki attığım resimdeki gibi bağlamışsındır. Sabahtan beri PES21 oynuyorum. Şimdi yine siyah ekranla karşılaştım. Sanırım yüksek sıcaklık da buna sebep oluyor.
Yaptığım işlemler
-Driverı 20.4.2 den 20.9.1 e güncellemek
-Biosu güncellemek
-PSU dan GPU ya çift slot güç kablosu kullanmak
-Oyunu yeniden kurmak
Eskiye nazaran bir gelişme var ama yine siyah ekran geliyor.
AMD yeni kartlar da çıksın RTX2070S ucuzlasın, sanırım 5700XT ile Vatan'ın yolunu tutacağım. Vega 64 ü iade edip bunu almıştım, alırlarsa bunu da iade ederim almazlarsa belki bir çözüm üretirler.
Klasik bir şekilde bağladım kartı. Tek kablodan iki çıkış. Benim siyah ekran sorunum oyun esnasında veya ısınma sebepli değildi. Komple Windows boot olmuyordu. Masaüstüne dahi gelemiyordum. Açıkçası aldığım günden beri memnunum nazar değmesin. Nvidia almayı uzun yıllar düşünmüyorum. Son driverlerle rtx 2080 e kafa tutmaya başladı kart. Bu durum nvdiada tam tersi. Aynı apple gibi her güncellemede kart eskiyor resmen. Arkadaşımda gtx 1080 ti var, beraber COD oynuyoruz son driverden önce çocuk 130 fps alıyordu, şimdi 90'ı geçemiyor. şu konuda katılıyorum driver stabilliği konusunda geliştirmesi gerek kendini AMD. Eğer onu da düzeltirlerse bence Nvidia da akıllanır ve bu rekabet bize yarar.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
903,444
Üyeler
140,201
Son üye
braveclub
Top Bottom