Neler Yeni

Yurt Dışı Alışverişte ne kadar vergi oluyor?

Peganeo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,033
İsim
Arda
Banggood'dan bir şeyler almak istiyorum aliexpress'den 1 dolarlık bi ürün almıştım denemek amaçlı bir ayda falan geldi ama sanırsam artık her üründen vergi alıyorlar.
Örnek olarak şu ürünü alsam 195 TL tutuyor vergi ile ne kadar olur? Her ürün için aynı miktarda para mı alınıyor?

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Banggood'dan bir şeyler almak istiyorum aliexpress'den 1 dolarlık bi ürün almıştım denemek amaçlı bir ayda falan geldi ama sanırsam artık her üründen vergi alıyorlar.
Örnek olarak şu ürünü alsam 195 TL tutuyor vergi ile ne kadar olur? Her ürün için aynı miktarda para mı alınıyor?
Ürünün fiyatının %18'i kadar vergi çıkar. Yanlış hatırlamıyorsam ürün ABD'den geliyorsa %20 vergi...

Dontaçhi

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,194
İsim
Ümit Can
ürün fiyatının %18'i kadar vergi veriyorsun diye biliyorum

Sllent

80+ Gold
En İyi Cevap
2
bahsettiğiniz firmanın Türkiye de deposu vardı sanırım BAFIR ordan alıyordu yanlış hatırlamıyorsam

Peganeo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,033
İsim
Arda
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bahsettiğiniz firmanın Türkiye de deposu vardı sanırım BAFIR ordan alıyordu yanlış hatırlamıyorsam
İstediğim ürünün Türkiye de olup olmadığını nasıl öğrenebilirim?

Top Bottom