Neler Yeni

Yazılımcılar Kulübü (Alımlar Durdurulmuştur)

_BlacKWoLF_

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
714
İsim
Muhammed Affan Öztürk
Yazılımcılar Kulübü

Yazılımcıları bir araya toplayan bu kulübe katılmak için;

Aşağıya alakadar olduğunuz programlama dillerini yazın ve kendiniz tanıtın. Ben size dönüş yapacağım.
Eğer kulübe alınırsanız aşağıya eklediğim kodu imza bölümünüze ekleyin. Kodu eklemek için imza düzenleme bölümünden çark butonuna tıklayın ardından kodu yapıştırın.

İmza
Kod:
[B][COLOR=RGB(250, 197, 28)]Yazılımcılar[/COLOR] [COLOR=RGB(247, 218, 100)]Kulübü[/COLOR] - Katılımcı[/B]
İmzayı değiştirmeden kullanın lütfen

Yazılıma nereden başlanmalı? İşte cevabı... tıkla

IDE Nedir? ve En Çok Kullanılan IDE’ler... tıkla

Katılımcılar
  1. @asemih159 - Kurucu
  2. @Railof
  3. @KaanCK
  4. @Alessandro
  5. @Zulfiqar12
  6. @Efe_Tkn
  7. @Pilavli Borek
  8. @fallin
Size bir soru sorabilirmiyim ben yaklaşık son bi sene içinde yazılıma çok ilgim var BTK akademiye kaydoldum ve oradan eğitim alıyorum c# a başladım temel olarak bilgim var daha herşeyi yeni kavramaya çalışıyorum sizi ve kulubü yeni fark ediyorum sorum şu btk da java javascript python c# algoritma tasarımı gibi temel eğitimler bulunuyor sizce c# a devam mı etmeliyim yoksa baştan değiştireyimmi

asemih159

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
664
İsim
Semih
Size bir soru sorabilirmiyim ben yaklaşık son bi sene içinde yazılıma çok ilgim var BTK akademiye kaydoldum ve oradan eğitim alıyorum c# a başladım temel olarak bilgim var daha herşeyi yeni kavramaya çalışıyorum sizi ve kulubü yeni fark ediyorum sorum şu btk da java javascript python c# algoritma tasarımı gibi temel eğitimler bulunuyor sizce c# a devam mı etmeliyim yoksa baştan değiştireyimmi
C# ile devam etmenize bir mani yok çünkü C# ile gerek GUI (Grafiksel Kullanıcı Arayüzü) gerek konsol programları yapabilirsiniz. Mantığı kavramak açısından önce konsoldan başlamanızı tavsiye ederim. Zaten bildiğim kadarıyla eğitimler konsoldan başlıyor.
JavaScrip'le başlamanızı tavsiye etmem. Çünkü JavaScript yanına HTML, CSS gibi diller eklenince fonksiyonel hale geliyor, yani benim gözümde JavaScript, CSS ve HTML bir bütün.
Python'a gelirsek; Python kütüphane bakımından çokça zengin, yazım kuralları olarak (örn: C++'daki her satırın sonuna "noktalı virgül" koymak gibi.) basit ve çokça da kaynak içeriyor. Modüller oluşturup birbirine bağlamak çok kolay.
Herhangi başka bir sorunuz olursa yardımcı olmaktan mutluluk duyarım.

_BlacKWoLF_

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
714
İsim
Muhammed Affan Öztürk
C# ile devam etmenize bir mani yok çünkü C# ile gerek GUI (Grafiksel Kullanıcı Arayüzü) gerek konsol programları yapabilirsiniz. Mantığı kavramak açısından önce konsoldan başlamanızı tavsiye ederim. Zaten bildiğim kadarıyla eğitimler konsoldan başlıyor.
JavaScrip'le başlamanızı tavsiye etmem. Çünkü JavaScript yanına HTML, CSS gibi diller eklenince fonksiyonel hale geliyor, yani benim gözümde JavaScript, CSS ve HTML bir bütün.
Python'a gelirsek; Python kütüphane bakımından çokça zengin, yazım kuralları olarak (örn: C++'daki her satırın sonuna "noktalı virgül" koymak gibi.) basit ve çokça da kaynak içeriyor. Modüller oluşturup birbirine bağlamak çok kolay.
Yani mobil uygulama ve oyunlarda c#ı kullanabilirm
Mesaj otomatik birleştirildi:

konsol programlarından bahsettiniz o ne oluyor

Ben bu sene liseye geçtim BTK üzerinden kendimi geliştirmek istiyorum Yazılımcılar kulübüne de katılmak istiyorum uygun görürmüsünüz acaba

asemih159

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
664
İsim
Semih
Yani mobil uygulama ve oyunlarda c#ı kullanabilirm

Doğrusu siz sormadan önce bu konuyu hiç araştıramamıştım ama Google'da aradığım zaman 😁 tam sizin sorunuzla ilgili şöyle bir yazı buldum.

Windows'da kullandığınız, butonlara tıkladığınız sürükleyip bıraktığınız uygulamalar GUI programları, yani arayüze sahip programlar.
Örnek vermek gerekirse;
1598816350167.png

Konsol uygulamalarına örnek vermek gerekirse;
1598816444197.png

Ben bu sene liseye geçtim BTK üzerinden kendimi geliştirmek istiyorum Yazılımcılar kulübüne de katılmak istiyorum uygun görürmüsünüz acaba

Tabii ki katılabilirsiniz. Kendinizi biraz geliştirip kendi başınıza bir şeyler yapabilir hale geldiğinizde sizi kulübe alabiliriz. Yani size sorulan sorularda en azından bir yorumda bulunabilmelisiniz.

_BlacKWoLF_

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
714
İsim
Muhammed Affan Öztürk
Doğrusu siz sormadan önce bu konuyu hiç araştıramamıştım ama Google'da aradığım zaman 😁 tam sizin sorunuzla ilgili şöyle bir yazı buldum.

Windows'da kullandığınız, butonlara tıkladığınız sürükleyip bıraktığınız uygulamalar GUI programları, yani arayüze sahip programlar.
Örnek vermek gerekirse;
Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle

Tabii ki katılabilirsiniz. Kendinizi biraz geliştirip kendi başınıza bir şeyler yapabilir hale geldiğinizde sizi kulübe alabiliriz. Yani size sorulan sorularda en azından bir yorumda bulunabilmelisiniz.
Teşekkürler verdiğiniz bilgilerden dolayı peki yazılım öğrenirken vereceğiniz bir taktik bir öneri varmıdır günde ne kadar çalışmalıyım ne sürede kendi başıma birşeyler yazabilecek hale gelirim

Örnek vermek gerekirse;
Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle

https://www.btkakademi.gov.tr/porta...gelistirme-egitimi-temel-seviye-10274#!/about
bu eğitimi mi alsam diye düşündüm nasıl sizce

Örnek vermek gerekirse;
Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle

Birde Android studio için hangi dili bilmek lazım

Dahası  
Reaksiyon skoru
160
İsim
Ali Sancakli
3 yaşımda okuma-yazmayı söktükten sonra babamın bilgisayarını bana vermesi ile bilgisayar kullanmaya başladım. Daha sonra 7 yaşımda "hacker olma umudu ile" C++ programlamaya başlamıştım, amcamın tavsiyesi ile. Kendisi BilgeAdam'ın C# kusunu sıkılıp bıraktı, ve hocalar sürekli C++ övdüğü için bana C++ önermişti. Ben de o hırs ile MuhammedMastar.com adresinden C++ çalışırdım, yıl 2011. Daha sonra annem beni engelledi, "oğlum cerrah olacak" bahanesine. 7 ay önceye kadar engelledi beni. En sonunda bırakabildi. 7 aydır C++ üzerine yoğunlaşmış durumdayım. Technopat'ta C++ ile alakalı blog yazılarım bulunmakta, buradan ulaşabilirsiniz. Kulübe katılmak isterim.

BMW_M4

80+ Bronze
Yazılım bilmiyorum ama Linux terminalde yüzde 35 hakimim yeterli mi?

asemih159

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
664
İsim
Semih
3 yaşımda okuma-yazmayı söktükten sonra babamın bilgisayarını bana vermesi ile bilgisayar kullanmaya başladım. Daha sonra 7 yaşımda "hacker olma umudu ile" C++ programlamaya başlamıştım, amcamın tavsiyesi ile. Kendisi BilgeAdam'ın C# kusunu sıkılıp bıraktı, ve hocalar sürekli C++ övdüğü için bana C++ önermişti. Ben de o hırs ile MuhammedMastar.com adresinden C++ çalışırdım, yıl 2011. Daha sonra annem beni engelledi, "oğlum cerrah olacak" bahanesine. 7 ay önceye kadar engelledi beni. En sonunda bırakabildi. 7 aydır C++ üzerine yoğunlaşmış durumdayım. Technopat'ta C++ ile alakalı blog yazılarım bulunmakta, buradan ulaşabilirsiniz. Kulübe katılmak isterim.
Seni aramızda görmekten çok mutlu oluruz.
Kulübe hoşgeldin!
İmzanı eklemeyi unutma!

Yazılım bilmiyorum ama Linux terminalde yüzde 35 hakimim yeterli mi?
Terminale hakim olman maalesef yeterli değil.
Seni kulübe alamadığım için üzgünüm.

Dahası  
Reaksiyon skoru
163
İsim
Furkan Aslan
Instagram
furkhan.rebel
Steam
she4nn
Yazılımcılar Kulübü

Yazılımcıları bir araya toplayan bu kulübe katılmak için;

Aşağıya alakadar olduğunuz programlama dillerini yazın ve kendiniz tanıtın. Ben size dönüş yapacağım.
Eğer kulübe alınırsanız aşağıya eklediğim kodu imza bölümünüze ekleyin. Kodu eklemek için imza düzenleme bölümünden çark butonuna tıklayın ardından kodu yapıştırın.

İmza
Kod:
[B][COLOR=RGB(250, 197, 28)]Yazılımcılar[/COLOR] [COLOR=RGB(247, 218, 100)]Kulübü[/COLOR] - Katılımcı[/B]
İmzayı değiştirmeden kullanın lütfen

Yazılıma nereden başlanmalı? İşte cevabı... tıkla

IDE Nedir? ve En Çok Kullanılan IDE’ler... tıkla

Katılımcılar
  1. @asemih159 - Kurucu
  2. @Railof
  3. @KaanCK
  4. @Alessandro
  5. @Zulfiqar12
  6. @Efe_Tkn
  7. @Pilavli Borek
  8. @fallin
  9. @TerabyteForever
Solo C# Ama busene Javayi da öğrenecegim

asemih159

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
664
İsim
Semih
Solo C# Ama busene Javayi da öğrenecegim
Kendini daha fazla geliştirmen dileğiyle...
Kulübümüze hoşgeldin!
İmzanı eklemeyi unutma!

yazılım öğrenirken vereceğiniz bir taktik bir öneri varmıdır günde ne kadar çalışmalıyım ne sürede kendi başıma birşeyler yazabilecek hale gelirim
Biraz geciktim kusura bakmayın;

Yazılım dili öğrenmek için en güzel taktik bol bol alıştırma yapmaktır.
Eğer artık yapacak bir alıştırma kalmadıysa Google’da “c++ örnek sorular” gibi bir arama ile kendine alıştırmalar bulabilirsin.

Kotlin Android’in yeni resmi dili. O yüzeden eğer mobil uygulama geliştirecekseniz öğrenmenizde fayda var.

Birde Android studio için hangi dili bilmek lazım
Kotlin ve Java diye biliyorum.

Son düzenleme:

_BlacKWoLF_

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
714
İsim
Muhammed Affan Öztürk
Kendini daha fazla geliştirmen dileğiyle...
Kulübümüze hoşgeldin!
İmzanı eklemeyi unutma!

Biraz geciktim kusura bakmayın;

Yazılım dili öğrenmek için en güzel taktik bol bol alıştırma yapmaktır.
Eğer artık yapacak bir alıştırma kalmadıysa Google’da “c++ örnek sorular” gibi bir arama ile kendine alıştırmalar bulabilirsin.

Kotlin Android’in yeni resmi dili. O yüzeden eğer mobil uygulama geliştirecekseniz öğrenmenizde fayda var.

Kotlin ve Java diye biliyorum.
Teşekkür ederim sorun drğil

Toroslu

80+ Bronze
Gruba katılmak istiyorum.
MSSQL, MySQL, MS Access(bana göre bir DB değil de ben yine de yazayım) ile uygulamalar geliştirdim. C#, C, C++, F#, Visual Basic, JavaScript ve Python dillerinde deneyim sahibiyim. Çok olmasa da Go, Dart, Lisp, R ve Rust konusunda fikir verebilecek kadar bilgim var. Batch, PowerShell ve Shell scripting konusunda bilgi sahibiyim. HTML, CSS, XML ve JSON gibi ML'lar konusunda tecrübem var. Ek olarak Makefile ve Markdown bilgim de var. Donanımdan da anlarım.

asemih159

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
664
İsim
Semih
Gruba katılmak istiyorum.
MSSQL, MySQL, MS Access(bana göre bir DB değil de ben yine de yazayım) ile uygulamalar geliştirdim. C#, C, C++, F#, Visual Basic, JavaScript ve Python dillerinde deneyim sahibiyim. Çok olmasa da Go, Dart, Lisp, R ve Rust konusunda fikir verebilecek kadar bilgim var. Batch, PowerShell ve Shell scripting konusunda bilgi sahibiyim. HTML, CSS, XML ve JSON gibi ML'lar konusunda tecrübem var. Ek olarak Makefile ve Markdown bilgim de var. Donanımdan da anlarım.
Bu güne kadar neredeydin? 😁
Kulübe alındın.
İmzanı eklemeyi unutma!

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,820
Üyeler
138,414
Son üye
Mertqed