Neler Yeni

Yazılım için İntel mi Amd mi

Yazılım için hangi sistem iyidir

• İntel

Oylar: 7 20.6%
  • Amd

Oylar: 27 79.4%

• Oy kullanan toplam üye
    34

ozgur.jk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Özgür Çelik
Değerli Forum üyeleri sizlere sorum olacak cevaplarsanız sevinirim.Yeni Pc almayı düşünüyorum önceliğim kod yazmak visual studio olsun Dreamweaver gibi programları kullanacağım ancak hangi işletim sistemini kullanacağım konusunda kararsızım.Abdullah Abi'nin yeni sistemi (Donanım Arşivi sistem 2) bu programlara uygun mudur? Amd hakkında bilgi sahibi değilim almak istiyorum ancak yazılım programlarını çalıştırmaz diye korkuyorum. Lütfen "bilgisi olan" arkadaşlar cevaplayabilir mi? Şimdiden teşekkürler :)

MotionlessINWhite

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,521
İsim
Chris Motionless
Bütçeye göre değişir, eğer bütçem sınırsız sıvı soğutucuya da parayı dökerim dersen 10900K falan alabilirsin. Ancak F/p olsun ve Intel ile benzer olsun, en az masraf ile rahat edeyim dersen AMD. Orta-düşük bütçede hiç düşünmeden AMD almanı öneririm, daha uzun ömürlü ve upgrade için elverişli olur.

ozgur.jk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Özgür Çelik
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bütçeye göre değişir, eğer bütçem sınırsız sıvı soğutucuya da parayı dökerim dersen 10900K falan alabilirsin. Ancak F/p olsun ve Intel ile benzer olsun, en az masraf ile rahat edeyim dersen AMD. Orta-düşük bütçede hiç düşünmeden AMD almanı öneririm, daha uzun ömürlü ve upgrade için elverişli olur.
Peki donanım arşivi 2 sistem yazılım için uygun mudur? (Bütçe masaüstü ise 5.5 , 6k notebook ise max 6.5, 7k)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben çoklu çekirdek performansından ötürü amd öneririm
Teşekkür ederim

MotionlessINWhite

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,521
İsim
Chris Motionless
Bildiğim kadarıyla stokta yok, eğer aldıysanız fazlasıyla yeterli olacaktır.

LastShot

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,290
İsim
Berk Esenli
Peki donanım arşivi 2 sistem yazılım için uygun mudur? (Bütçe masaüstü ise 5.5 , 6k notebook ise max 6.5, 7k)

Teşekkür ederim
Ryzen 5 3600 her açıdan güçlü bir işlemcidir. Fakat 2700x işlemcissi yazılım alanında 3600'den üstündür.

ozgur.jk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Özgür Çelik
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Son düzenleme:

LastShot

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,290
İsim
Berk Esenli
Peki teşekkür ederim yanıtın için

5600 yazılım için ideal değil midir? Ben kasmadan sorunsuz bir şekilde çalıştırmak istiyorum
3600 ile de kasmadan sorunsuz şekilde çalıştıracağınızı düşünüyorum.Sadece 2700x ile kıyasladım ben.Da-2 sistemi f/p anlamında çok iyi hala alabilirsiniz.

FreakyXd

80+ Silver
Orta Veya düşükse bütçeniz amd olabilir ben şuan Ryzen 5 2600 le yazılım yapabiliyorum.

ozgur.jk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Özgür Çelik
Orta Veya düşükse bütçeniz amd olabilir ben şuan Ryzen 5 2600 le yazılım yapabiliyorum.
Peki sıkıntı çıkarıyor mu gecikme donma kasma vs. Oluyor mu ve hangi programları kullanıyorsun

snowfoxstache

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,034
İsim
mert
Peki teşekkür ederim yanıtın için

5600 yazılım için ideal değil midir? Ben kasmadan sorunsuz bir şekilde çalıştırmak istiyorum
5600 bir ekran kartı ve çok güçlü.
3600 ise işlemci ve o da yeterince güçlü.
da sistem 2 fazlasıyla yeterli olacaktır size.

Top Bottom