Neler Yeni

Yardım Xpg Spectrix M2 SSD okuma-yazma hızı düşük

KayıpG

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Enes S.
Arkadaşlar merhaba bir sorunu çözerken diğer sorunlar resmen sırada bekliyor en son bilgisayarı alıp duvardan duvara vurucam az kaldı. Ne kadar sorunlu bir sektörsün sen eyy işe yaramaz windows ve türevleri!
Konumuza gelirsek bahsettiğim ssd 3500 küsürlerde iken şuan 600 ile 1000 arası her test edişimde farklı bir değer veriyor. Nasıl çözebilirim bu sorunu?

Ekler

• Screenshot_2020-04-30-21-26-12-838_com.miui.gallery.png
    Screenshot_2020-04-30-21-26-12-838_com.miui.gallery.png
    1.2 MB · Hit: 103

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Keşke o S40G SSd yi almasaydın, biraz sorunlu bir SSD, Adatanın SU630 u gibi. 1. slota taktığına eminsin dimi ?

KayıpG

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Enes S.
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Keşke o S40G SSD yi almasaydın, biraz sorunlu bir SSD, Adatanın SU630 u gibi. 1. slota taktığına eminsin dimi ?
İkinci slotta iken 1500-1200 gibi değerler alıyodum stabil. Sonra birinci slota taktım x4 hızında olduğu için tam değerleri (3500-1500) aldım. 1 ay kadar oldu yeni farkettim dosya kopyalarken ve geri dönüşüm kutusundan bir şey silerken yavaşlık vardı. Test ettiğimde ise durumu anladım. Aldık bir kere bu kur seviyesinde değişim yapmam imkansız artık

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
İkinci slotta iken 1500-1200 gibi değerler alıyodum stabil. Sonra birinci slota taktım x4 hızında olduğu için tam değerleri (3500-1500) aldım. 1 ay kadar oldu yeni farkettim dosya kopyalarken ve geri dönüşüm kutusundan bir şey silerken yavaşlık vardı. Test ettiğimde ise durumu anladım. Aldık bir kere bu kur seviyesinde değişim yapmam imkansız artık

XPG yada ADATA nın programını indirip sağlık değerlerine bakarmısın.

Rennes

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,140
İsim
Umut Dağ
Hocam herhangi ani elektrik kesinitisi ve voltaj artışı oldu mu acaba? Olduysa öyle birhasar almış olabilir o da sıkıntılı bir durum. Yukarıda hocamın bahsettiği gibi sağlık testi yapıp atar mısınız?

KayıpG

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Enes S.
Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Buyrun istediğiniz değerler;
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam herhangi ani elektrik kesinitisi ve voltaj artışı oldu mu acaba? Olduysa öyle birhasar almış olabilir o da sıkıntılı bir durum. Yukarıda hocamın bahsettiği gibi sağlık testi yapıp atar mısınız?
Elektrik kesintisi olmadı. Voltaj artışı konusunda emin olamicağım bilemiyorum

Ekler

• 13.png
    13.png
    800 KB · Hit: 98

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Buyrun istediğiniz değerler;
Mesaj otomatik birleştirildi:

Elektrik kesintisi olmadı. Voltaj artışı konusunda emin olamicağım bilemiyorum

SSD biraz fazla dolu gibi geldi, SSD de biraz yer açıp tekrar test edermisiniz.

KayıpG

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Enes S.

KayıpG

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Enes S.
Şaka gibi gerçekten. Ne yani her doluma yaklaştığı vakit hızı düşecek mi?

Ekler

• 14.png
    14.png
    754.6 KB · Hit: 91

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Şaka gibi gerçekten. Ne yani her doluma yaklaştığı vakit hızı düşecek mi?

Bazı SSD lerde oluyor böyle durumlar. Zaten her zaman tavsiye ederler SSD leri tıkabasa doldurmayın diye, HDD gibi mekanik bir sistem üzerine olmadığı için veri şişmesi tarzı olaylar performans düşürebiliyor. Biraz ferah bırakmakta fayda var.

KayıpG

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Enes S.
Bazı SSD lerde oluyor böyle durumlar. Zaten her zaman tavsiye ederler SSD leri tıkabasa doldurmayın diye, HDD gibi mekanik bir sistem üzerine olmadığı için veri şişmesi tarzı olaylar performans düşürebiliyor. Biraz ferah bırakmakta fayda var.
Haklısınız ancak 256gb bir hafıza var. Çok azını kullanabilirim bu şekilde olursa. Rgb li olmayan versiyonundan aynı özelliklere sahip olanını alıp ikinci slota takarsam performans sorunu yaşayacağım bariz. Peki bunu raid aktive ederek çalıştırırsam tam performans almış olur muyum?

Source

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
218
İsim
GÖKHAN ÖNSOY
Haklısınız ancak 256gb bir hafıza var. Çok azını kullanabilirim bu şekilde olursa. RGB li olmayan versiyonundan aynı özelliklere sahip olanını alıp ikinci slota takarsam performans sorunu yaşayacağım bariz. Peki bunu raid aktive ederek çalıştırırsam tam performans almış olur muyum?
Hocam Raid demek 2 veya daha fazla ssd yi tek bir ssd gibi kullanmak demek tek ssd ile raid olmaz

KayıpG

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Enes S.
Hocam Raid demek 2 veya daha fazla SSD yi tek bir SSD gibi kullanmak demek tek SSD ile raid olmaz
Bir adet diye alıp raid yaparsam diye belirttim zaten. Sanırım eksik okudunuz. Bir tane 3500 küsürlü var bir tane daha alıp 256+256 şeklinde tam performans çalıştırabilir miyim?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
909,394
Üyeler
141,128
Son üye
eyup56
Top Bottom