Neler Yeni

Webtekno Yeni Sistem

The Magma Boss

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,463
İsim
Emir
3500X Ölü yatırım. Her türlü.
İlerde her program ve oyun Çoklu çekirdek isteyecek ve 3500X çok geride kalacak her tarafda.
282 TL verilip 3600 işlemci alınması taraftarıyım. Sistem gayet güzel duruyor. Ayrıca markalarda ismini duyurmuş kaliteli markalar.
Hayır iyi olmamış. Daha iyisi toplanır.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hayır. Hepsinde sıkıntı var.
Hepsinde sıkıntı yok, adata nın yeni modellerde sorunu düzelttiğini düşünüyorum. Alan kişilerin çoğu sorun yaşamıyor artık.

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Attığın ekran kartı 5700xt. Sistemdeki ise 5700.
Ayrıca dediğim gibi konunu baştan sona okudum. SSD nin tahminimce eski sürümlerinde sıkıntı var. Bence alınabilir.
Ayrıca anakart gayet yeterli diye düşünüyorum.
Buna da bakabilirsin yine 750W. SSD eski sürüm mü yeni sürüm mü yazmıyor resmi açıklama da yok ayırt edici bir şey de yok.

The Magma Boss

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,463
İsim
Emir
Sistem stoklarda tükendi an itibariyle. Alabilen varsa hayırlı olsun. Bizim de bütçemizin çok üstünde olduğu için yeni da sistemini bekliyoruz :).

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
PSU yeterli diye düşününüyorum ama SSD konusunda haklılar kimse riske atmaz anakart iyi bence.

The Magma Boss

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,463
İsim
Emir

Hocam genelde fazla yazar zaten önerilen 750w keşke 750 koysalarmış ancak 650w sıkıntı çıkarmaz diye düşünüyorum.
[/QUOTE]
650w yeterli olmasa koymazlardı zaten. Kullanılan psu da kaliteli bir psu. Sorun olmaz.

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Hocam genelde fazla yazar zaten önerilen 750w keşke 750 koysalarmış ancak 650w sıkıntı çıkarmaz diye düşünüyorum.
Evet sıkıntı çıkarmaz patlaması dışında.
Hiçbir PSU %100 kapasitede kulanılmamalıdır.
300 Watt TDP kullanıyor ekran kartı senin mantığına göre 400W'da çok rahat yeter.

650w yeterli olmasa koymazlardı zaten. Kullanılan PSU da kaliteli bir PSU. Sorun olmaz.
[/QUOTE]
Olabildiği kadar kısmak için sınırda bir PSU koyuyorlar.

The Magma Boss

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,463
İsim
Emir
Evet sıkıntı çıkarmaz patlaması dışında.
Hiçbir PSU %100 kapasitede kulanılmamalıdır.
300 Watt TDP kullanıyor ekran kartı senin mantığına göre 400W'da çok rahat yeter.

650w yeterli olmasa koymazlardı zaten. Kullanılan PSU da kaliteli bir PSU. Sorun olmaz.
Olabildiği kadar kısmak için sınırda bir PSU koyuyorlar.
[/QUOTE]
Tam olarak hesaplamadım tdp değerlerini. Fakat ucu ucuna yetiyorsa gerçekten kötü. Onun harici sistem güzel olmuştu bence. Zaten stoklar da bitti. Alanlara hayırlı olsun ne diyelim.

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Videosunu izledim adamlar MSI Afterburner'dan bi haberler. Ayrıca bazen darboğaz yapıyordu yada PSU yetmiyordu.
Ekran kartı tutacağını hiç anlamadım doğrusu nereden destekliyor?

Videoyu izlerken fark ettim videoya koyduğu anakart farklı nasıl iş ya.
@KaanCK @The Magma Boss @Beyfendiiii6
Muhteşemsin sen Webtekno.
7895.PNG

Son düzenleme:

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
Videosunu izledim adamlar MSI Afterburner'dan bi haberler. Ayrıca bazen darboğaz yapıyordu yada PSU yetmiyordu.
Ekran kartı tutacağını hiç anlamadım doğrusu nereden destekliyor?

Videoyu izlerken fark ettim videoya koyduğu anakart farklı nasıl iş ya.
@KaanCK @The Magma Boss @Beyfendiiii6
S2H'ın VRAM soğutması öyle aman aman bir şey değil. Malzeme kalitesi biraz düşük 3.1 port yerine 6 tane 2.0 var bu sebeplerden ucuzluyor ve soğutucu ekliyorlar. Şuan prime kullanıyorum, bunda da mosfet soğutucusu yok 4.1 GHZ sabit değerle 38 dereceyi geçmiyor anakart gayet yeterli ne olacak sanki. İşlemci ise stok fanla 70'i geçmiyor. 3500x 3600 ile hemen hemen aynı oyun performansına sahip. Gayet yeterli bir işlemci oyun sistemleri için. 3600 oyun performansı %85 render performansı ise %85 desek 3500x oyun performansı %85 render performansı %30'dur. Bütçe varsa 3600 seçilebilir sistem gayet uygun. Şunu da söyleyeyim 2700X ile 3500x'i karşılaştırmak da saçma. 2700x 8 16 ileride çok daha iyi oyun performansı alır diyorlar. Olmaz halbuki 2700x oyun performansı %50 render performansı %90 denebilir. Odyssey gibi çok çekirdeğe önem veren bir oyunda da 3500x daha iyi. Buna bakabilirler. Oyun sistemlerine 3500x yerine 3600 tercih edilebilir, onun yerine başka seçmek saçma olur bence. Parazitlenme olacağını da sanmam. Çok düşük ihtimal. Sesi de kötü olmaz neden olsun ki? SSD sorunlu o değişip alınır gayet uygun bir sistem olmuş. XFX, Palit, Inno3D gibi f/p markalardan alıp böyle fiyat falan da yapmamışlar. MSI koymuşlar bu fiyata. Gayet makul bir tercih olur. Fakat cidden MSI Afterburne açmamaları biraz komik olmuş :D

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
S2H'ın VRAM soğutması öyle aman aman bir şey değil. Malzeme kalitesi biraz düşük 3.1 port yerine 6 tane 2.0 var bu sebeplerden ucuzluyor ve soğutucu ekliyorlar. Şuan prime kullanıyorum, bunda da mosfet soğutucusu yok 4.1 GHZ sabit değerle 38 dereceyi geçmiyor anakart gayet yeterli ne olacak sanki. İşlemci ise stok fanla 70'i geçmiyor. 3500x 3600 ile hemen hemen aynı oyun performansına sahip. Gayet yeterli bir işlemci oyun sistemleri için. 3600 oyun performansı %85 render performansı ise %85 desek 3500x oyun performansı %85 render performansı %30'dur. Bütçe varsa 3600 seçilebilir sistem gayet uygun. Şunu da söyleyeyim 2700X ile 3500x'i karşılaştırmak da saçma. 2700x 8 16 ileride çok daha iyi oyun performansı alır diyorlar. Olmaz halbuki 2700x oyun performansı %50 render performansı %90 denebilir. Odyssey gibi çok çekirdeğe önem veren bir oyunda da 3500x daha iyi. Buna bakabilirler. Oyun sistemlerine 3500x yerine 3600 tercih edilebilir, onun yerine başka seçmek saçma olur bence. Parazitlenme olacağını da sanmam. Çok düşük ihtimal. Sesi de kötü olmaz neden olsun ki? SSD sorunlu o değişip alınır gayet uygun bir sistem olmuş. XFX, Palit, Inno3D gibi f/p markalardan alıp böyle fiyat falan da yapmamışlar. MSI koymuşlar bu fiyata. Gayet makul bir tercih olur. Fakat cidden MSI Afterburne açmamaları biraz komik olmuş :D
İşlemci konusunda yeterli bilgim yok bir şey diyemem demiyorum zaten.
S2H'nin mosfet soğutucu aman aman bir şey değil ama yinede soğutuyor ayrıca sistemde ki anakart'ta Mosfet sayısı az olduğu için güçlü bir ekran kartı takınca ayrıca soğutucu olmadığı için çok kolay ısınır ve yanar. Stabil bir güç de veremediği için sistem pek stabil çalışmaz. Dandik ses bileşenleri kullanılmış bu yüzden parazit'te oluşabilir eğer Jax girişlerin arkasında olsaydı %100 parazit olurdu zaten.

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
İşlemci konusunda yeterli bilgim yok bir şey diyemem demiyorum zaten.
S2H'nin mosfet soğutucu aman aman bir şey değil ama yinede soğutuyor ayrıca sistemde ki anakart'ta Mosfet sayısı az olduğu için güçlü bir ekran kartı takınca ayrıca soğutucu olmadığı için çok kolay ısınır ve yanar. Stabil bir güç de veremediği için sistem pek stabil çalışmaz. Dandik ses bileşenleri kullanılmış bu yüzden parazit'te oluşabilir eğer Jax girişlerin arkasında olsaydı %100 parazit olurdu zaten.
Hocam 5700 XT ve 2060 superde yanmaz ama bu kart gayet yeter onlara. Ses için tam bir şey diyemem bilgim yok fakat şuan kullandığım primeda 0 parazit var, 2060 s ile prime b450mk kullanan arkadaş var onda da sıfır parazit. MSI gibi bir markadan da parazit olmasını beklemem. Ama dediğim gibi tam bir bilgim yok.

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan
Top Bottom