Neler Yeni

Vites Kolu Gösterge Hakkında

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Shimano markalı bir vites kolu var. Arka vites teli kopacaktı bende tamirciye gidip yenisi taktırdığımda vites kolunun üzerindeki gösterge ilk başta çalışmadı sonra usta bir parçayı takmayı unutmuş onu taktıktan sonra yarım yamalak çalıştı. Yani vites 9 da iken göstergede de 9'da iken vitesi 8 ve 7'ye alınca gösterge de hala 9 da gözüküyor sonra 6, 5, 4 diye gidince göstergede düşmeye başlıyor ama. vitesi 6'ya alınca gösterge de 8'de gösteriyor. 1. vitese alınca da 3 de duruyor. Sorun ne olabilir sizce? Birçok ustaya götürdüm ama çözüm bulamadılar.
Vites kolunun modelini yazamıyorum üstünde yazmıyor ve şuan piyasada yok. Bisiklet 6 yaşında ve vites kolunun ilk bakımı yapıldı.
@Abdullah Hacıgül yıllarca Shimano'nun parçalarını kullanmışsınız bilginiz var mıdır?
Ayrıca az bilgisi olan birisi yeni bir vites kolu takabilir mi?
Teşekkür ederim.

Def2easy59

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
274
İsim
Emir yiğit galata
Benim problemimde buna benzer bir durumdu dişlileri yağlamıştım ve tel ya çok gergin yada çok gevşek

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

xoycg

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
314
İsim
Orhan Kibar
Instagram
@xoycg
Daha önce başıma benzer bir durum geldi ama benimki koldan kaynaklı değildi vites attırıcı ayarı bozulmuş onu düzeltince olmuştu ve vites kolları değiştirmek çok zor bir konu değil ufak tefek püf noktaları var.

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Daha önce başıma benzer bir durum geldi ama benimki koldan kaynaklı değildi vites attırıcı ayarı bozulmuş onu düzeltince olmuştu ve vites kolları değiştirmek çok zor bir konu değil ufak tefek püf noktaları var.
Dikkat etmem gereken önemli bir nokta var mı?

Top Bottom