Neler Yeni

Valorant Bağlantı Hatası

Good One

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Burak Erşan
1591087284852.png

Selamlar oyun erişime açıldığından beri şu hataya çözüm arıyorum bir türlü girip oynayamıyorum daha eğitim haritasındayken yarılarında bu hata çıkıp oyundan çıkmamı istiyor sinirimi bozmaya başladı ne yapmam gerekiyor ?

Good One

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Burak Erşan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Ali Ylr
Bende aynı hatayı alıyorum ve süreli ceza vermesine sebep oluyor.1-2 Hafta gibi bir süre oyuna girmeyi düşünmüyorum belki o zaman serverlar düzelir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

1591176351232.png

Good One

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Burak Erşan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bende aynı hatayı alıyorum ve süreli ceza vermesine sebep oluyor.1-2 Hafta gibi bir süre oyuna girmeyi düşünmüyorum belki o zaman serverlar düzelir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Alıntıyı görüntüle
Kardeşim ben daha eğitim haritasını geçemedim bırak oyunun lobisine girmeyi 35 keredir aynı adam bana eğitim veriyor adamın anlattığı şeyleri ondan daha iyi biliyorum artık

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Ali Ylr
Riot'a ticket attım hadi hayırlısı düzelmedi bende birşeyler denedim ama :/

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Ali Ylr
Ticket'ıma cevap geldi.Denemedim çünkü ceza alabilirim.Size bana söylediklerini yazıyım;

"Selamlar ^,^

Cevabımı beklediğin için teşekkürler. VALORANT'ın çıkışı ile birlikte ufak bir yoğunluk yaşıyoruz. Bu noktada biletine cevap verirken bir tık gecikmiş olabilirim. Bu konuda affına sığınıyorum. :)

Direkt olarak bir inceleme yapmadan önce sana bazı çözüm adımları sunacağım. Bu çözüm adımında yaşadığın sorun için genel çözüm adımlarının yanında ek olarak gelecekte yaşayabileceğin sorunlar içinde bir çok çözüm adımı bulunuyor. Yani gelecekte de tekrar bir sorun yaşarsan bu biletindeki adımları uygulayarak sorunu çözebilirsin. ^^"

İlk öncelikle böyle cevap verdi sonrasında bağlantı hatası için bir şey önerdi.

"
Bağlantı hataları
Eğer antivirüs programı kullanıyorsan sil lütfen. Oyun dosyalarına engel olabiliyor. Böylece yükleme ekranına geçerken sorun yaşayabilir ya da oyun içerisinde bazı özellikler olması gerektiği gibi çalışmayabilir.

Güvenlik duvarından oyuna izin ver lütfen.

• Denetim masası'nı aç lütfen,
  • Sistem ve Güvenlik Seçeneğine tıkla,
  • Windows Güvenlik Duvarı'na tıkla,
  • Sol taraftan Bir uygulamanın veya özelliğin Windows Defender Güvenlik Duvarını Geçmesine İzin Ver seçeneğine tıkla,
  • Karşına gelen pencereden Ayarları Değiştir seçeneğine bas,
  • Sonrasında Ekle butonuna bas ve listeden VALORANT, Riot Vanguard ve Riot Client ile ilgili olan seçenekleri seçip ekle. Eklemen gerekenleri aşağıya bırakıyorum;
    • C:\Riot Games\VALORANT\live\ VALORANT.exe
    • C:\Program Files\Riot Vanguard\ vgc.exe
    • C:\Riot Games\Riot Client\ RiotClientServices.exe
Sonrasında IPv6'yı kapatalım. Bunun için bir video geliyor.

DNS adresini de değiştirelim;

• Windows tuşuna bas.
  • "Denetim Masası" yaz.
  • "Ağ ve İnternet"i seç.
  • “ Ağ ve Paylaşım Merkezi'ne” tıkla
  • Gelen ekranda sol tarafta bulunan; "Bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin" seçeneğini seç.
  • Aktif olarak kullandığın bağlantıların burada olacaktır. Kullandığın bağlantıya çift tıklayıp gelen pencerede "Özellikler" seçeneğini seç.
  • İnternet Protokolü sürüm 4'ü seçip tekrar "Özellikler" seçeneğini seç.
  • Gelen ekranda "Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan seçeneğini seç.
  • DNS olarak; 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 kullan."

Yani sizlerde ticket alabilirsiniz.2-3 Güne server yoğunluğu azalır diye düşünüyorum.Umarım benim hatamın sorunuda sizlerin sorunuda düzelir :)

Top Bottom