Neler Yeni

Uzaylılar ve Din Hakkında

robin

80+ Silver
Allahın varlığını söyleyen 2 farklı kitap olamaz mı? İncil Tevrat Kuran hepsi Allahın varlığını söylüyor. (İncil ve Tevrat değiştirilmeden önceki halinden bahsediyorum) Sence Allahın varlığını birliğini söyleyen tek kitap mı olmak zorunda?
değiştirildiğini kanıtlarmısın? herkes değişmiş diyor ama kimse kanıt vermiyor.

KeremMm

80+ Gold
En İyi Cevap
1
hayvanlarda bilmiyor belki allah hayvanlar gibi akılsız olarak yarattı? Kesin bişey yok

Batuhan Akbaş

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,671
İsim
Scarlotte
değiştirildiğini kanıtlarmısın? herkes değişmiş diyor ama kimse kanıt vermiyor.
Kanıtlarım. Dünya’da tek incil yok. Gerçek incil yok edilmiş. İncillerin isimlerine bakarsan Matta yuhanna bunlar havarilerin isimleridir. Onlar yazmışlarıdr. Tanrı yazmamıştır. Zaten okursan anlarsan yazım şekli Kuran’dakinden farklı insanın yazdığı çok belli.

kayınchu

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Kanıtlarım. Dünya’da tek incil yok. Gerçek incil yok edilmiş. İncillerin isimlerine bakarsan Matta yuhanna bunlar havarilerin isimleridir. Onlar yazmışlarıdr. Tanrı yazmamıştır. Zaten okursan anlarsan yazım şekli Kuran’dakinden farklı insanın yazdığı çok belli.
hocam kuran nasıl değiştirilmedi peki nasıl bu kadar eminiz

• Beğen
Reaksiyonlar: Muri

Batuhan Akbaş

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,671
İsim
Scarlotte
İncil aslında HZ İsa’yı anlatıyor direk. Kurandaki gibi değil yani.

robin

80+ Silver
Dostum umrarım bu bir şakadır. Birde diyorsun ki insan yazdığı çok belli. Zaten bunu tanrının veya İsa'nın yazmadığı belli bir şey. Yuhanna,matta İsa'nın öğrencileridir ve onlarda tanrı ile konuşmuşlardır. İncil roman gibi Hz.İsa'nın hayatını anlatmıştır. Tevrat, Kur'an gibi.

Batuhan Akbaş

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,671
İsim
Scarlotte
Dostum umrarım bu bir şakadır. Birde diyorsun ki insan yazdığı çok belli. Zaten bunu tanrının veya İsa'nın yazmadığı belli bir şey. Yuhanna,matta İsa'nın öğrencileridir ve onlarda tanrı ile konuşmuşlardır. İncil roman gibi Hz.İsa'nın hayatını anlatmıştır. Tevrat, Kur'an gibi.
Zaten bahsettim İsa’nın hayatı olduğundan. Ancak Kuran’da ben bir hayat hikayesi göremiyorum. Belli ayetlerde geçiyor yalnızca. İncil tamamen bu şekilde. Tevratı bilmiyorum okumadım ona yorum yapamam. Ama ilk başta İncil Allah tarafından yollandı. Bernabas incilinin Allahın gönderdiği incilin kopyası olduğu düşünülüyor. Sanırım genelkurmayın elinde bulunuyor şu anda.

robin

80+ Silver
Zaten bahsettim İsa’nın hayatı olduğundan. Ancak Kuran’da ben bir hayat hikayesi göremiyorum. Belli ayetlerde geçiyor yalnızca. İncil tamamen bu şekilde. Tevratı bilmiyorum okumadım ona yorum yapamam. Ama ilk başta İncil Allah tarafından yollandı. Bernabas incilinin Allahın gönderdiği incilin kopyası olduğu düşünülüyor. Sanırım genelkurmayın elinde bulunuyor şu anda.
Dostum ben bunu 1 yıl araştırdım. 5 dakikalıl bilgisi olmayan birine anlatamaycağım. zaman kaybı.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
915,381
Üyeler
141,969
Son üye
Cihan Özdemir
Top Bottom