Neler Yeni

Rehber Ücretli yazılımların ücretsiz alternatifleri.

Trieetz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,052
İsim
Trieetz
Herkese merhabalar bu rehberimde çoğu arkadaşın indirmek istediği lakin ücretsiz olmayan fiyatı yüksek olan çoğu yazılımın alternatifini paylaşacağım. Korsan kullanan çoğu arkadaş için de bu rehberi yapıyorum korsan kullanmak güvenli değil ve yanlış bir eylemdir.

Güvenlik Yazılımı:

• Kaspersky Cloud Free:
    • Bu yazılım piyasada bulunan ücretli çoğu güvenlik yazılımının yaptığı işleri ücretsiz olarak başarılı ve güvenli bir şekilde yapıyor.
      • En sevdiğim yanı ise düşük kaynak kullanması. Ben kendim yüksek kaynak kullanıp sistemimi yorduğu için Windows Defender kapatıp bu yazılımı kullanmaya başladım ve gerçekten çok başarılı bir yazılım olduğu söyleyebilirim herkese öneririm.

Office Yazılımı:

• Libre Office:
    • Bu yazılım bütün Office yazılımlarının formatlarını desteklediği gibi PDF formatınıda destekliyor. Çok başarılı bir yazılım ücretsiz olmasıda birer avantaj kendim kullanıyorum ve sizlere öneriyorum.
      • Desteklediği formatlar: .doc, .docx .xls, .xlsx .ODF .pdf.

Dosya indirme yazımı:

• Free Download Manager (FDM):
    • Bu yazılım ücretsiz olmasının yanı sıra hız konusunda da çok başarılıdır. Yazılımı daha önce kullandım ve sizlere öneriyorum. İnternet hızı düşük olan arkadaşlar bu yazılımı İDM alternatifi olarak kullanabilir.
      • Eklentisi sayesinde çoğu dosyanın linkini kopyalamadan tek tıkla indirebilirsiniz.

• Eagle Get:
    • Tamamen ücretsiz ve başarılı bir yazılımdır. Zamanında çok kullandım ve çok beğendim. Bu yazılım da İDM ile aynı görevi yapıyor.
      • En sevdiğim yanı eskiden eklentisini kullanarak videolar indirebiliyordum. Şimdi var mı bilmiyorum ama çok tavsiye ederim güzel yazılımdır.

Sıkıştırma yazılımı:

• WinRAR:
    • Bir çoğumuzun tanıdığı popüler bir yazılımdır. Deneme sürümünü kurarak ücretsiz bir şekilde sınırsız kullanabilirsiniz.
      • En sevdiğim yanı bir çok formatı desteklemesi.
        • Desteklediği formatlar: RAR, ZIP, 7Z, ACE, ARJ, BZ2, CAB, GZ, ISO, JAR, LZH, TAR, UUE.

Video ve müzik oynatıcı:

• VLC Media Player:
    • Bu yazılım ve tamamen ücretsiz geniş bir format desteği olan çok güzel bir yazılımdır.
      • Oynatma kalitesi, Altyazılı videoları açabilmek, format dönüştürme özellikleri de bu yazılımın artısı.
        • Desteklediği Formatlar:
        • MPEG-1, MPEG-2, MJPEG (A/B), DivX (1-6), 3ivx D4, MPEG-4, Xvid, H.261, H.262, H.263/H.263i, H.264/X.264, Sorenson 1 (Quicktime), Sorenson 3 (Quicktime), DV, Cinepak, Theora, WMV 1/2 (7/8), WMV 3/WMV-9/VC-1, On2 VP3, On2 VP5, On2 VP6, Flash Screen Video, Indeo Video 3, Real Video 1.0/1.3/2.0, Dirac, Huffyuv/Lagarith MPEG-Audio 1 Layer-1/2, MP3, AAC, HE-AAC, AC-3, ASF, ATRAC, Mu-Law, NellyMoser, Real Audio, Speex, Vorbis , DTS, MPC, WMA 1/2, Flac, Apple Lossless Audio Codec, Monkey's Audio, Musepack, ADMPCM, AMR, Sonic 3GP, AIFF, AU, AVI, FLV, MOV, MP4, OGG, MKV, MPEG-2/TS, MPEG-2/ES/PS/PVA, MP3, NSC, NSV, Nut, Real, Raw (a52, dts, aac, flac, .dv, .vid), True Audio Codec, Ty Tivo, Wav, Xa.

Buraya kadar okuyan herkese teşekkür ederim umarım rehberim işinize yaramıştır.

Trieetz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,052
İsim
Trieetz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
7-Zip > WinRAR :D
Elinize saglik hocam.
Eyvallah kral teşekkür ederim bu güzel yorumun için. 7-Zip tasarımını ve desteklediği format sayısını ön görerek WInrar daha başarılı diye onu ekledim kral.

Emre123a

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
10,314
İsim
Emre
4k downloader youtubedeki her şeyi indirebiliyor

DJ. Mic Check

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Vayy kıralsınnn

Emir Aydın

𝒞𝒾𝓃𝑜
Moderatör
En İyi Cevap
98
Dahası  
Reaksiyon skoru
31,764
İsim
Emir Aydın
Instagram
emir.aydin41
Steam
https://steamcommunity.com/id/emiraydintr/
Discord
Emir Aydın#8540
7-Zip > WinRAR :D
Elinize saglik hocam.
7-Zip'in WinRAR'dan üstün olmasının sebebi nedir ?
Yanlış anlaşılmasın bilmediğim için soruyorum :)
Kendimi bildim bileli WinRAR kullanırım ama 7-Zip daha iyiyse neden ona geçmeyeyim.

Furkan1461

80+ Silver
Winrar tercih etmem 7Zip daha iyidir.

Toxpox

80+ Gold
En İyi Cevap
32
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,738
İsim
Toxpox
7-Zip'in WinRAR'dan üstün olmasının sebebi nedir ?
Yanlış anlaşılmasın bilmediğim için soruyorum :)
Kendimi bildim bileli WinRAR kullanırım ama 7-Zip daha iyiyse neden onageçmeyeyim.
Daha hızlı ve kullanışsız

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
912,956
Üyeler
141,656
Son üye
sinan1261
Top Bottom