Neler Yeni

tasarım nasıl yapılır nasıl öğrenilir

hanzos

80+ Bronze
arkadaşlar 0 bilgim var ama kendi logomu yapmak istiyorum en kolay şekilde nasıl öğrenirim ?
internet üzerinden psd logoları düzenlemekden sıkıldım kendi logomu nasıl yaparım kısaca ?
@malleo @Rammstein

MR EE

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,198
İsim
Emre
Önce eskiz yaparak hayalindeki logoyu kurşun kalemle çalış. İyi bir logo her zaman basit olmalı, kolay okunmalı ve olabildiğince az çizgiden oluşmalıdır. Youtube’da logo tasarımı ile ilgili tonla video var. İşin temel esaslarını öğretiyorlar. Photoshop kullanma. Git Illustrator öğren. Logo tasarımı Illustrator ile yapılır.

Redmental

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,182
İsim
RML
Önce eskiz yaparak hayalindeki logoyu kurşun kalemle çalış. İyi bir logo her zaman basit olmalı, kolay okunmalı ve olabildiğince az çizgiden oluşmalıdır. Youtube’da logo tasarımı ile ilgili tonla video var. İşin temel esaslarını öğretiyorlar. Photoshop kullanma. Git Illustrator öğren. Logo tasarımı Illustrator ile yapılır.
PS'nin ayrı bir havası var be.

bythmn

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Düşünerek,tasarlayarak..Hazır psdler üzerinde durursan kendini geliştiremezsin.Eğer logoda kendini geliştirmek istiyorsan ilk kalemi eline alacaksın başlayacaksın çizmeye.PS ile logo tasarlanmaz.Illustrator ile çizeceksin.Eğer satacak duruma gelirsen logonun sunum dosyaları için PSyi kullanabilirsin.Önce bakış açını geliştir.Yaz Google'a .... logosu bak örneklere kafanda bir şeyler otursun.Daha sonra zamanla kendi çizgini oturtacaksın ve daha özgün içerikler tasarlamaya başlayacaksın.PS,İllüstratör vs. programlar senin sadece aracı olarak kullandığın şeyler.Her şey sende bitiyor.Ortaya kaliteli bir şeyler çıkarmaya bak.

Redmental

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,182
İsim
RML
Ben de PS kullanmayı seviyorum ama logo işi için uygun değil. PS piksel tabanlıyken Illustrator vektör tabanlı.
twitch.tv/Redmental hem logoyu hem "OFFLINE" bannerımı PS ile yaptım. Gayet hoş bence. Fakat İllüstratör ile açıklama kısmını yapacağım. Dediğin gibi vektör tasarımlar daha çok uyuyor.

hanzos

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
twitch.tv/Redmental hem logoyu hem "OFFLINE" bannerımı PS ile yaptım. Gayet hoş bence. Fakat İllüstratör ile açıklama kısmını yapacağım. Dediğin gibi vektör tasarımlar daha çok uyuyor.
bende bu şekil logo istiyorum yazısız daha hoş duruyor bence twitch.tv/xSlowerss tüm tasarımları dızladım xd

bythmn

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Logoların ıllüstratörden yapılmasının sebebi tamamen vektörel tabanlı olması.Yoksa senin gibi kullanıcılar için sosyal medya içerikleri vs. PS kullanılabilir.Ama iş kurumsala geldiği zaman PS iş görmez.

MR EE

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,198
İsim
Emre
Eline sağlık. Ticari olmayan logoyu çok rahat tasarlarsın PS ile o sorun değil. İş baskı almaya, logoyu bir yerde kestirmeye, bu işten para kazanmaya vesaire geldiğinde PS çok zorluk çıkarıyor.

Rammstein

80+ Silver
Kanal konseptine uygun renk ve font da önemli. (eğer video platformundaki bir logoysa)

Deepnise

80+
Logo işini bir kenera bırakıp "Manipulasyon" öğrenmeni tavsiye ederim öncelikle. Manipulasyon konusunda belli bir seviyeye geldikten sonra logo yapımı da bir hayli kolaylaşıyor. Fikir ve yaratıcılık açısından daha çok geliştiriyor seni. 1 taş ile 2 kuş vurmuş gibi oluyorsun.

Top Bottom