Neler Yeni

SSD ve HardDisk Kullanımı

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Buğra Kasapoğlu
Beyler bayanlar bir sistemde hem SSD hem de harddisk varsa nasıl kullanılır? Yani demek istediğim örneğin 240GB SSD + 1TB harddisk var. Windows'u SSD'ye kursak 240GB SSD'de çok fazla yer olmadığı için GTA 5 gibi iki oyun kursak çok az yer kalır. Bunun çözümü nedir? Almış olsam 240GB SSD + 1TB harddisk nasıl kullanmalıyım?
Şimdiden teşekkür ederim :).

19hsyn96

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,316
İsim
Hüseyin Şen
SSD ye işletim sistemini kur ve online oyunları(PUBG CS vb.) kur. 3A oyunlar(BF5 GTA5 vb.) HDD kurmalısın Bence.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Buğra Kasapoğlu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
SSD ye işletim sistemini kur ve online oyunları kur. 3A oyunlar(BF5 GTA5 vb.) HDD kurmalısın Bence.
Örnek veriyrum ben lol csgo minecraft oynuyorum bu oyunları ve işletim sistemini ssd. Gta5 Online vb büyük oyunları hdd kurmalıyım. Doğrumu anladım ?

JATDAV

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,474
İsim
Jatdav
Instagram
Jatdav#7081
Steam
https://steamcommunity.com/id/bfjatdav/
Dünya yüklediğin oyunlar için SSD şart özellikle PUBG - GTA V - Fortnine - Warzone kurmadığın zaman eski bir HDD ise direk takılmalara sebebiyet bile olur.
7200RPM bir HDD'e sahipsen Win'i ona kurmanı öneririm.

DejavuTN

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Örnek veriyrum ben lol csgo minecraft oynuyorum bu oyunları ve işletim sistemini ssd. Gta5 Online vb büyük oyunları HDD kurmalıyım. Doğrumu anladım ?

Windows+csgo tarzı 30gb civarı yer kaplayan rekabetçi oyunları ve watch dogs 2 tarzı hdd ye yüklendiği zaman sıkıntı çıkarıcak oyunalrı ssd ye kur. Lol,minecraft gibi oyunları hdd ye kur

19hsyn96

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,316
İsim
Hüseyin Şen
Örnek veriyrum ben lol csgo minecraft oynuyorum bu oyunları ve işletim sistemini ssd. Gta5 Online vb büyük oyunları HDD kurmalıyım. Doğrumu anladım ?
evet SSD ilk işletim sistemi sonra haritası hızlı yüklenip avantaj sağlaması için online oyunları SSD kur. gta5 gibi oyunlar haritası hızlı yüklemeye gerek(öbürlerine göre) olmadığından HDD kur.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Buğra Kasapoğlu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Teşekkür ederim kankalar sağolun :D.

Top Bottom