Neler Yeni

Snowman T6 Ultra Kule Tipi Soğutucu / Ryzen 5 3600 OC 4.20GHz/4.5GHz Testleri

DenizAktaş

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
664
İsim
Deniz
Merhaba, yaklaşık bir hafta önce işlemcim için bu soğutucuyu alıp alttaki konuda incelemiştim.
İnceleme:

Forumda Ryzen 5 3600 için sıcaklık problemi konuları çoğalınca bu soğutucunun birde test sonuçlarını göstermek istedim.
Bir haftanın sonunda bu soğutucudan hala gayet memnunum fiyatı performansına göre çok iyi görünüşü de çok şık kule tipi bir soğutucu.
Ryzen 5 3600 işlemcimi 4.20Ghz overclock olarak kullanıyorum normal ayarlarında daha iyi bir sonuç alabilirsiniz.
Testleri Prime95 ile stres testine sokarak gerçekleştirdim.
Merak ettikleriniz olursa sorabilirsiniz
Not: Soğutucunun içinden termal macun çıkıyor ama ben Arctic MX-4 2019 Edition termal macunu kullandım.

İşlemcinin boşta masaüstü sıcaklığı 32-35°C arası

Adsız.png

İşlemcinin Prime95 tam yük altında stres testi sıcaklığı 56-59°C Bir süre sonra 58°C sabit kalıyor. (Voltaj güncellemesiyle artık 56°C sabit)

Adsız3.png

4.5GHz Testi 2K 60 FPS:

Montaj:

Montajı biraz uğraştırıyor çünkü biraz büyük bir soğutucu ama çok da zor değil ve buna değiyor. Kimisi anakartı sökerek montajlamış ben sadece ekran kartını sökerek kasanın içinde montajını gerçekleştirdim.
Soğutucunun iki adet mandalı var ve anakartın kutusundan çıkan fotoğraftaki bu iki aparatı anakartınıza montajlayıp soğutucunun mandallarını da bu aparatlara geçiriyorsunuz. Soğutucunun bağlantı ucunu da Anakartın üzerinde bulunan CPU Fan 1 slotuna takıyorsunuz ve bilgisayarınız hazır.

Adsız5.png

Ürün linki:

Son düzenleme:

kandes22

80+ Platinum
En İyi Cevap
13
Hocam işlemciyi 4.2 GHz hızına OC yapmanıza gerek yoktu. Zaten işlemci serin çalışıyorsa kendi kendini 4.2 GHz hızına boost ediyor.

DenizAktaş

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
664
İsim
Deniz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Gigabyte b450 h var kutusunda öyle bir aparat yoktu neden
Normalde anakartın kutusunda olması lazım ama yoksa internetten satın alman gerekir :(

Aykut4057

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
972
İsim
Aykut bütüner
ram slotlarına değiyor mu ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

sesli çalışıyor mu dostum fanlar

DenizAktaş

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
664
İsim
Deniz
RAM slotlarına değiyor mu ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

sesli çalışıyor mu dostum fanlar
Ram slotlarına değmiyor.
Ses olarak da gürültülü bir soğutucu değil ama stock fana göre fanları hem daha büyük hem de iki tane olduğu için biraz daha sesli.

Aykut4057

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
972
İsim
Aykut bütüner
RAM slotlarına değmiyor.
Ses olarak da gürültülü bir soğutucu değil ama stock fana göre fanları hem daha büyük hem de iki tane olduğu için biraz daha sesli.
ürünün yorumlarında bi yorum gördüm ' arkadaşlar fanlar dan birisi sürekli full devirde hızlı dönüyor diğer fan ise cpu hızına ayarlı yavaş dönüyor. birde hızlı dönen fan zır zır şeklinde ses yapıyor. bunun çözümü için fanları yer değiştirmeniz gerekiyor. fanları soğutucuya bağlayan 2 tel var çıkarması kolay zaten. hızlı dönen fanı sağa alın yavaş dönen fanı egzoz fanı tarafına koyun ses gidiyor ''
'
bide soğutucu takmak kolay mı direk rastgele taktın mı

DenizAktaş

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
664
İsim
Deniz
ürünün yorumlarında bi yorum gördüm ' arkadaşlar fanlar dan birisi sürekli full devirde hızlı dönüyor diğer fan ise cpu hızına ayarlı yavaş dönüyor. birde hızlı dönen fan zır zır şeklinde ses yapıyor. bunun çözümü için fanları yer değiştirmeniz gerekiyor. fanları soğutucuya bağlayan 2 tel var çıkarması kolay zaten. hızlı dönen fanı sağa alın yavaş dönen fanı egzoz fanı tarafına koyun ses gidiyor ''
'
bide soğutucu takmak kolay mı direk rastgele taktın mı
Fanların yerini değiştirmek sağlıklı değil çünkü soğutucuya hava çeken fanın hızına sıcaklığa göre bios karar veriyor. Diğer fan ise sabit full devirde dönerek içerideki sıcak havayı dışarı atıyor bir nevi egzoz fanı. Yerler değişirse bence performans da düşebilir bu sefer sıcak havayı tahliye etmede sorunlar yaşanır diye düşünüyorum. Ses konusuna gelince bende öyle bir ses yok ses konusunda da memnunum. Forumda kullanan arkadaşlar varsa ses konusunda yorum yaparlarsa güzel olur

Aykut4057

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
972
İsim
Aykut bütüner
Fanların yerini değiştirmek sağlıklı değil çünkü soğutucuya hava çeken fanın hızına sıcaklığa göre bios karar veriyor. Diğer fan ise sabit full devirde dönerek içerideki sıcak havayı dışarı atıyor bir nevi egzoz fanı. Yerler değişirse bence performans da düşebilir bu sefer sıcak havayı tahliye etmede sorunlar yaşanır diye düşünüyorum. Ses konusuna gelince bende öyle bir ses yok ses konusunda da memnunum. Forumda kullanan arkadaşlar varsa ses konusunda yorum yaparlarsa güzel olur
soğutucu nasıl taktın kendi aparatı varmıydı içinde ters takarsam bişey olur mu

Top Bottom