Neler Yeni

[Rehber] Kullanılabilecek Ön Ödemeli Kartlar.

Sizce En İyi Ön Ödemeli Kart Hangisi?

• İninal

• Papara

• Tosla

• BynoGame Param

• PayCell

• EnPara

Sonuçları oy verdikten sonra görebilirsiniz.

WonderFul

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
119
İsim
Muhammed Ali Bayrak
Merhabalar. Sizlere bazı arkadaşlarımızın istediği bir rehberi hazırladım. Keyifle okuyacağınızı, işinize yarayacağını umuyorum.
Burada olmayan ve olmasını istediğiniz kartlar varsa bana bildiriniz.
Sizce En İyi Ön Ödemeli Kart Hangisi? (Bazı yerlerde genelleme yapılmıştır. Örneğin; En çok bilinen karttır.)

(Alıntı Değildir!)

İNİNAL
;
2012 Yılından beri hizmet veren ve neredeyse en çok bilinen karttır.
Fiyatı= Normal Kartı Şok Marketlerde 5 TL olup Temassız ve Çipli Hali HepsiBurada, N11 gibi yerlerde 10 TL olarak satılıyor.
Yaş Sınırı= 12 Yaş ve üzeri herkes kullanabilir.
Kullanım Ücretleri= Aylık kullanım ücreti 2 TL olup para yatırma işlemlerinde PTT ve Banka ATM'lerinde yatırılacak tutarın %1.15’i + 1,04 TL'si, para çekme işlemlerinde tutarın %1.15’i + 1,04 TL’si olarak kesinti yapar. İninal kartlar arası transfer ücreti 1 TL'dir.
Yurt Dışı Kullanıma Açık mı?= Evet.
Bonus= Kaydolduğunuzda başka bir kullanıcının kodu ile kaydolduğunuzda sizlere 5 TL kod sahibine 2 TL bedava olarak gelir.

PAPARA:
2016 Yılından beri hizmet veren ve İninal'den sonra en çok bilinen karttır.
Fiyatı= HepsiBurada, N11 gibi yerlerde 5 TL olarak satılıyor.
Yaş Sınırı= 13 Yaş ve üzeri herkes kullanabilir.
Kullanım Ücretleri= Aylık kullanım ücreti yok. PTT şubelerinden 100 TL'ye kadarki yüklemelerde 1 TL kesinti yapar.
Yurt Dışı Kullanıma Açık mı?= Evet.
Bonus= Harcadıkça kazanma fırsatları var.

TOSLA;
2019 Yılından beri hizmet veren ve Yavaş yavaş bilinmeye başlayan karttır.
Fiyatı= Anonim (isimsiz) olarak TeknoSa gibi yerlerden 5 TL, İsmine özel kart 2020 30 Mayıs'a kadar 1 TL, kampanya dışı 10 TL olarak satılıyor.
Yaş Sınırı= 13 Yaş ve üzeri herkes kullanabilir.
Kullanım Ücretleri= Hiçbir kullanım ücreti yok. Yurt dışı ATM'lerden para çekimlerinden 5TL kesinti yapar. Sadece Akbank ATM'lerinden veya Havale ile Tüm Banka Kartları ile para yatırılabilir. Tüm ATM'lerden para çekilebilir.
ÖNEMLİ= Sadece kendi isminize kayıtlı banka kartları ile para yatırıp çekebilirsiniz. Bundan dolayı internette aldığınız bir ürünün iadesini alamazsınız.
Yurt Dışı Kullanıma Açık mı?= Evet
Bonus= Her zaman kampanyası olur. 2020 Mayıs ayı kendi uygulamasından her 10 TL'lik E-Pin alışverişlerinde 10 TL Steam Cüzdan Kodu hediye. HepsiBurada'da 100 TL üstü alışverişlerde 10 TL indirim.

BYNOGAME PARAM KART;
2019 Yılından beri hizmet veren ve pek bilinmeyen bir karttır.
Fiyatı= BynoGame sitesinden 10 TL'ye, N11'den 5 TL'ye satılıyor.
Yaş Sınırı= 13 yaş ve üzeri herkes kullanabilir.
Kullanım Ücretleri= Aylık kullanım ücreti yok. Her ATM'den para çekimlerinde çekilecek tutarın %1'i + 5TL' dir.
Yurt Dışı Kullanıma Açık mı?= Hayır. Netflix, Spotify gibi yurt dışı şirketlerden ve alışveriş sitelerinden alışveriş yapamazsınız.
ÖNEMLİ= Evet yanlış görmediniz. Netflix, Spotify gibi ve YURT DIŞI alışveriş sitelerinden alışveriş yapamazsınız.
Bonus= BynoGame sitesinde para yatırma ve çekme işlemlerinde kesinti yapmaz. Param uygulamasından kampanyaları takip edebilirsiniz. Her zaman birçok kampanya olur.

PAYCELL;
2018 Yılından beri hizmet veren ve çokta bilinmeyen bir karttır.
Fiyatı= Şok gibi yerlerde 5 TL'ye satılıyor.
Yaş Sınırı=13 Yaş ve üzeri herkes kullanabilir.
Kullanım Ücretleri= Aylık kullanım ücreti 1 TL'dir. Kart bakiyesinden veya operatörden kesilir. Banka ATM'lerinden para yatırma işlemlerinde yatırılacak tutarın 1TL + %1'i kesilir. Para çekme işlemlerinde Yurt Dışında 5 TL, VakıfBank hariç ATM'lerden 1,04 + %1,15TL, VakıfBank ATM'sinden ise 1TL kesinti yapar.
Yurt Dışı Kullanımına Açık mı?= Evet.
Bonus= PayCell birçok şirket yapmadığı HARCADIKÇA İNTERNET KAZANMA Özelliğine sahiptir.

ENPARA;
2012 Yılından itibaren hizmet veren ve bilinen bir karttır.
Fiyatı= Ücretsiz
Yaş Sınırı= 18 Yaş ve üzeri herkes kullanabilir.
Kullanım Ücretleri= Aylık kullanım ücreti yoktur. QNB Finansbank ATM'sinde yapılan tüm işlemler ücretsiz olup diğer Yurt İçi ATM'lerden yapılan para yatırma ve çekme işlemlerinde 1,04 TL + %1,14'i kadar kesinti yapar. Yurt Dışı ATM'lerde ise para çekme işlemlerinde 3 USD karşılığı kadar kesinti yapar.
Yurt Dışı Kullanımına Açık mı?= Evet
Bonus= Her şirket gibi buranında kampanyaları oluyor mesela geçen yıllarda biz Kart Aidatı ödemediğimiz halde EnPara bizlere Aidat ödüyordu.

(Alıntı Değildir!)

Umarım beğenmişsinizdir. Burada olmayan ve olmasını istediğiniz kartlar varsa bana bildiriniz ve Üstte gördüğünüz anketi cevaplamayı unutmayınız.

Son düzenleme:

pickpocket

Ventus☪
Moderatör
En İyi Cevap
27
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,839
İsim
Ventus
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Instagram
www.instagram.com/serhatcanavci
Steam
www.steamcommunity.com/id/serhatcanavcii
Facebook
serhatcanavci
Twitter
AvciSerhatCan
Discord
Ventus#1033
Reddit
VentusTR
Enpara'ya baktın mı?

WonderFul

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
119
İsim
Muhammed Ali Bayrak
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Tosla kart en mantıklısı gibi gözüküyor, önemli olarak yazdığınız yer Tosla'ya mı özel? Yani Tosla ile internetten alışveriş yaparsak iade alamıyor muyuz?
Evet maalesef. Toslada kendi isminizin kayıtlı olmadığı bir karttan iade bağış vb. alamıyoruz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Enpara'ya baktın mı?
Evet oda vardı en yakın zamanda onuda ekleyeceğim.

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Güzel konu olmuş eline sağlık.
Paycell steam de kullanılıyor mu?

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
NOT Olarak ekliyim;
HalkBank pişmanlıktır.

WonderFul

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
119
İsim
Muhammed Ali Bayrak
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Redmental

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,182
İsim
RML
En mantıklısı Papara.

Ensar

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,125
İsim
Ensar
Bence Papara hepsinden iyi. 🙂

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
Evet maalesef. Toslada kendi isminizin kayıtlı olmadığı bir karttan iade bağış vb. alamıyoruz.
Şimdi ben kendi adıma bir kart alsam onunla alışveriş yapsam iade edebiliyor muyum?

EnGin-San

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
165
İsim
Engin Erden
Instagram
ngnrdn78
Steam
327249586
Papara ile ininal kullandım papara harici çöp

WonderFul

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
119
İsim
Muhammed Ali Bayrak
Şimdi ben kendi adıma bir kart alsam onunla alışveriş yapsam iade edebiliyor muyum?
Kendi adınada alsan isimsiz olarak teknosalardan da alsan iade edecek kişi başka bir karta sahip olduğu için gönderemez. Ben bugün denemek için kendi hesabıma Annemin Ziraat Bankasına ait banka kartından kendime para gonderdim. Ve sonuç... para gelmedi. Şikayet vardada herkes öyle diyor. Böyle korumayi hiçbir banka yapmıyor diye. Artık güvenlik için mi para kazanmak için mi bilemeyiz. Bundan dolayı alışveriş yapacağın yerin düzgün kargoladığını, sorunlu gelse bile direk değişim yapacak bir yer olduğunu öğrenmen/bilmen gerekecek. Bunlar dışında çok iyi kart.

Top Bottom