Neler Yeni

[Rehber] JamesDonkey ve GamePower Kulaklıklarda Dip Ses Sorunu Çözümü

Yasin Çelik

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,800
İsim
Yasin Çelik
Instagram
yasincelikz
JD 712 kulaklık kullanıyorum ve dip ses sorununu çözmek için forumlarda okumadığım konu kalmadı. Garantiye gönderdim aynı kutuya koyup hiçbir şey yapmadan geri gönderdiler. Gerçi JD'nin garantisinden ne beklenirdi ki. En sonunda herkes kendi göbeğini kesmeli dedim ve aklıma gelen her türlü çözümü denedim. Bu adımları uygulayarak sorunu en aza indirgemeyi başardım. Benim gibi bu sorundan muzdarip olanların da yararlanması için çözümünü buraya bırakıyorum;

1- Windows'tan sesi her daim 100'de tutup ses düzeyini kulaklık üzerindeki karttan ayarlıyorum.
• En çok etkileyen, en önemli madde budur. Ses kartı olmayan kulaklıklarda da bir nebze işe yarayacaktır.

2- Yazılımını kullanmıyorum dip sesi arttırıyor.
• Yalnızca ekolayzer ayarı için kullanılacaksa zararı yok.

3- 3D ve Sanal 7.1 özelliklerini kullanmıyorum zaten hiçbir işe yaramıyor.
• 3D yalnızca ses düzeyini arttırıp dip sesi arttırıyor. 7.1 ise sanal ve özenilmemiş olduğundan amacının zıttına ses kasmayı %20-30 kadar zorlaştırıyor.

4- Windows Sonic aktif şekilde kullanıyorum.
• Etkisi çok az ama kullanmakta fayda var.

Bu çözüm önerilerinin tüm GP ve JD kulaklıklar için işe yarayacağını düşünüyorum. Zira hepsi aynı ürünleri Çin'den alıp damgayı bastığından yazılımları, ses sürücüleri hatta tasarımları bile aynı. Umarım benim gibi bu kulaklıklardan kullananlara yardımcı olabilmişimdir. Herkese iyi forumlar. 😊

Not: Bir arkadaşta kulaklığın sol tarafından cızırtı geliyormuş. Sorunu Türk usulü kulaklığın sol tarafına yumruk atarak çözmüş. Benzer sorunu yaşayan arkadaşlar varsa belki işlerine yarar.

Kullanıcı ayarı;

Son düzenleme:

Çınar Yaşar

80+ Gold
Ben JD710 aldım dönüştürücü ile telefona bağladım çok fazla dip ses var bu dediklerin işe yarar mı?

Yasin Çelik

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,800
İsim
Yasin Çelik
Instagram
yasincelikz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben JD710 aldım dönüştürücü ile telefona bağladım çok fazla dip ses var bu dediklerin işe yarar mı?
Yarar. Zira sesin çoğunluğu dönüştürücüden değil kulaklıktan kaynaklı. Ama bu çözümlerin bir çoğunu telefonda uygulayamazsın.

Çınar Yaşar

80+ Gold
Yarar. Zira sesin çoğunluğu dönüştürücüden değil kulaklıktan kaynaklı. Ama bu çözümlerin bir çoğunu telefonda uygulayamazsın.
Ama hepsi PC için ben telefonda kullanıyorum ve ayrıca yazılım ve ses kartım yok

Yasin Çelik

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,800
İsim
Yasin Çelik
Instagram
yasincelikz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Çınar Yaşar

80+ Gold

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
Böyle bir sorun olduğunu bilmiyordum 3 hafta önce falan gaming gecesinden alacaktım, kredi kartına ulaşamadım. Sıkıntılar oldu alamadım. Almadığıma sevindim, o gün üzülmüştüm. Her şerde hayır vardır diyerek sallamıştım. Şimdi bundan sonra iyice mutlu oldum.

Yasin Çelik

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,800
İsim
Yasin Çelik
Instagram
yasincelikz
Böyle bir sorun olduğunu bilmiyordum 3 hafta önce falan gaming gecesinden alacaktım, kredi kartına ulaşamadım. Sıkıntılar oldu alamadım. Almadığıma sevindim, o gün üzülmüştüm. Her şerde hayır vardır diyerek sallamıştım. Şimdi bundan sonra iyice mutlu oldum.
F/P diyerek bunlardan almaktansa mis gibi HS35 var. Sürekli de indirime giriyor. Allah seni büyük bir hatanın eşiğinden kurtarmış hocam. :giggle:

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
F/P diyerek bunlardan almaktansa mis gibi HS35 var. Sürekli de indirime giriyor. Allah seni büyük bir hatanın eşiğinden kurtarmış hocam. :giggle:
HS35 rahat olacağım diye HS50'deki deri pedlerden vazgeçmiş kumaş olmuş. Bu yüzden dışarı ses veriyor ve ses özellikleri aşırı şekilde kısılmış. Bassları midleri falan bayağı düşürülmüş. Ses kalitesi kötü denilen Arctis serisi bile daha iyi HS35'den. HS35 bu sebepten önermem. Bu fiyat segmentinde en iyi tercih HyperX Cloud Stinger olur. Marka takıntısı yok ise Rampage Drop Plus da gayet güzel ürün.

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Yararlı bir konu. Teşekkürler. :)

T.P.G.

80+ Titanium
HS35 rahat olacağım diye HS50'deki deri pedlerden vazgeçmiş kumaş olmuş. Bu yüzden dışarı ses veriyor ve ses özellikleri aşırı şekilde kısılmış. Bassları midleri falan bayağı düşürülmüş. Ses kalitesi kötü denilen Arctis serisi bile daha iyi HS35'den. HS35 bu sebepten önermem. Bu fiyat segmentinde en iyi tercih HyperX Cloud Stinger olur. Marka takıntısı yok ise Rampage Drop Plus da gayet güzel ürün.
Yok dostum Arctis serisi sadece tasarımda ve mikrofonda geçer. Ses konusunda hiçbir esprisi yok çok fazla iade var. Cloud Stinger 480tl? Sadece şu an indirimde 324tl. HS35 için 300tl üzeri değmez ama Arctis serisinin hiçbir kulaklığına değimez. R36 DROP kulaklık önerilerimde kullandım imzamda bulabilirsin. Umarım yazdığıma pişman olmam :D.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada @Yasin Çelik dostum yararlı bir konu. Gamepower ve JD mağdurlarının işine yarar umarım ellerine sağlık.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,544
Üyeler
138,377
Son üye
cancik1
Top Bottom