Neler Yeni

PlayStation 5 Etkinliğinin Tarihi Belli Oldu

Emir Aydın

𝒞𝒾𝓃𝑜
Moderatör
En İyi Cevap
97
Dahası  
Reaksiyon skoru
31,726
İsim
Emir Aydın
Instagram
emir.aydin41
Steam
https://steamcommunity.com/id/emiraydintr/
Discord
Emir Aydın#8540
PlayStation 5 Etkinliğinin Tarihi Belli Oldu
Teknoloji devi Sony'nin yaptığı açıklamaya göre PlayStation 5 etkinliğinin yeni tarihi 11 Haziran oldu. Yapılacak olan bu etkinlik Türkiye saatiyle 23.00'da başlayacak. Bu dev etkinlikte PlayStation 5 oyunlarını görme fırsatı yakalayacağız. Ayrıca söylentilere göre konsolun tanıtılması da söz konusu. Normalde PlayStation 5 etkinliğinin geçtiğimiz hafta 4 Haziran tarihinde yapılması bekleniyordu. Ancak Sony bir çok firma gibi Amerika Birleşik Devletleri'nde ki karışıklıklar (Black Lives Matter eylemleri) sebebiyle etkinliği erteleme kararı aldı. Firma etkinlikler için iyi bir zaman olmadığını ve "daha önemli seslerin duyulması" için erteleme kararı aldıklarını açıklamıştı.

sony-playstation.png

Oluşan bu 1 haftalık gecikme bir çok kişiyi hayal kırıklığına uğratsa da artık PS 5'in tanıtımına çok az bir süre kaldı. Türkiye saatiyle 23.00'da başlayacak olan etkinlikte Resident Evil 8, Silent Hill, COD 2020 ve Demon's Souls remake gibi oyunların duyurusunun yapılması bekleniyor. Belki yeni bir Horizon ve Spider-Man oyunu da tanıtılabilir.

Son düzenleme:

Ouzkskn

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,345
İsim
....
PS4 Pro'dan sonra PS5 e geçmeyi düşünürdüm ama. Vergiler ıvır zıvır çok para be :(

Herhalde FİFA 21 1000 TL'yi görür diye düşünüyorum :(

Bartuu

80+ Silver
yıl olmuş 2020 hala play station la oynayan varmı pc nin verdiği rahatlığı hiçbişey veremiyo bana göre ne xbox ne nintendo nede ps

Emir Aydın

𝒞𝒾𝓃𝑜
Moderatör
En İyi Cevap
97
Dahası  
Reaksiyon skoru
31,726
İsim
Emir Aydın
Instagram
emir.aydin41
Steam
Discord
Emir Aydın#8540
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bende bilgisayarcıyımdır ancak PlayStation 5'i merak etmiyor değilim. En basitinden şu oyuna bakabilirsiniz, çok efsanevi grafiklere sahip. Böyle bir oyunu 4K ve 60 fps de oynatacak bir cihaz çok güçlü olacaktır.

G.O.A.T.

80+ Platinum
En İyi Cevap
6
Dahası  
Reaksiyon skoru
26,251
İsim
Mehmet
İlgilendiği Kategoriler
NBA
Bende bilgisayarcıyımdır ancak PlayStation 5'i merak etmiyor değilim. En basitinden şu oyuna bakabilirsiniz, çok efsanevi grafiklere sahip. Böyle bir oyunu 4K ve 60 fps de oynatacak bir cihaz çok güçlü olacaktır.
Şimdi hiç yoktan bi 7000-8000₺ arası bir fiyat biçecekler mutlaka
E o paraya git temizinden pc topla bence pc daha mantıklı yılların ps4 kullanıcısı olmama rağmen

Emir Aydın

𝒞𝒾𝓃𝑜
Moderatör
En İyi Cevap
97
Dahası  
Reaksiyon skoru
31,726
İsim
Emir Aydın
Instagram
emir.aydin41
Steam
Discord
Emir Aydın#8540
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Şimdi hiç yoktan bi 7000-8000₺ arası bir fiyat biçecekler mutlaka
E o paraya git temizinden PC topla bence PC daha mantıklı yılların ps4 kullanıcısı olmama rağmen
Evet Türkiye şartlarında pek mantıklı olmayacak gibi, vergiler yüzünden devlete de bir PS 5 almış olacağız.

G.O.A.T.

80+ Platinum
En İyi Cevap
6
Dahası  
Reaksiyon skoru
26,251
İsim
Mehmet
İlgilendiği Kategoriler
NBA
Evet Türkiye şartlarında pek mantıklı olmayacak gibi, vergiler yüzünden devlete de bir PS 5 almış olacağız.
Bir ara bir haber çıkmıştı sony türkiye için ayrı bir fiyat standardı uygulayabilir diye ama doğruluğu bana pek yakın gelmedi hem de doların bu değerinde ayrı bir fiyat denese kaç yazar

Emir Aydın

𝒞𝒾𝓃𝑜
Moderatör
En İyi Cevap
97
Dahası  
Reaksiyon skoru
31,726
İsim
Emir Aydın
Instagram
emir.aydin41
Steam
Discord
Emir Aydın#8540
Bir ara bir haber çıkmıştı sony türkiye için ayrı bir fiyat standardı uygulayabilir diye ama doğruluğu bana pek yakın gelmedi hem de doların bu değerinde ayrı bir fiyat denese kaç yazar
Öyle bir şey yapabilirse Türkiye'de satışlar tavan yapacaktır. Steam bu tarz bir politika uyguluyor, Steam üzerinde dolar 2 TL'den hesaplanıyor. Bu sebeple 40 dolarlık oyun 80 TL oluyor, dolar anlık kur üzerinden hesaplansaydı 40 dolarlık ürünleri ancak 275 TL civarına alabilirdik.

G.O.A.T.

80+ Platinum
En İyi Cevap
6
Dahası  
Reaksiyon skoru
26,251
İsim
Mehmet
İlgilendiği Kategoriler
NBA
Öyle bir şey yapabilirse Türkiye'de satışlar tavan yapacaktır. Steam bu tarz bir politika uyguluyor, Steam üzerinde dolar 2 TL'den hesaplanıyor. Bu sebeple 40 dolarlık oyun 80 TL oluyor, dolar anlık kur üzerinden hesaplansaydı 40 dolarlık ürünleri ancak 275 TL civarına alabilirdik.
Ya ama bana oluru pek yok gibi geliyor tabi sizin düşünceniz ne bilmiyorum ama

Emir Aydın

𝒞𝒾𝓃𝑜
Moderatör
En İyi Cevap
97
Dahası  
Reaksiyon skoru
31,726
İsim
Emir Aydın
Instagram
emir.aydin41
Steam
Discord
Emir Aydın#8540
Ya ama bana oluru pek yok gibi geliyor tabi sizin düşünceniz ne bilmiyorum ama
Bana da oldukça zor bir ihtimal gibi geliyor. Çünkü Sony fiyatı kafasına göre koymuyor, parçaların maaliyetleri çok yüksek olacaktır. Türkiye'de satış yapmak için zarara gireceğini sanmıyorum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
903,673
Üyeler
140,236
Son üye
Furkanİster
Top Bottom