Neler Yeni

Oyun Oynamak Artık Lüks

BlueLabels

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
970
İsim
Kaira Bilgic
Elimde olsa da diğer ülkelerdeki insanları da uyarsam. Biz burada asgari ücret ile 5 oyun alıyorsak, onlar 50 oyun alıyor, doğru. Fakat ben gene de Torrent'e yönelinmesi tarafında değilim, bilmiyorum müslüman mısın ama, bu resmen kul hakkı.
İnanırım çok çok fazla da sorgularım ki insanlar benim sorgulamama cevap veremiyor çoğu zaman veya sınırı (haddimi) aştığımı düşünüyorlar. Bazı şeyler mecburidir dostum evet haklısın oyun bir zevktir oynama zorunluluğun yoktur ama bu gibi insan üstü vergilerin verildiği insanların çalıştığının anca %2-3 ünü alabildiği bir ülkede üzgünüm kul hakkını kimse takmaz

Kesteko

80+ Gold
En İyi Cevap
36
Senin de kendine göre bir oyun zevkin var, haftanın 6 günü yada 5 günü çalışıyorsun okula gidiyorsun bir şey yapıyorsun ve geri kalan zamanda eğlenmek, vakit geçirmek istiyorsun. Oynamak istediğin oyun X oyunu ama Epic Games'de bedavaya B oyununu veriyor ama oynamak istemiyorsun bakıyorsun kampanyalara C, F, G, U oyunu var ama onlar hoşuna gitmiyor ve tekrar X oyununa yöneliyorsun bir bakıyorsun fiyatı 700 TL ve ekonomik durumun el vermediği için alamıyorsun o oyunu sonra buna sitem ediyorsun paran olsa dahi 700 TL'nin çok büyük bir mebla olduğunu dile getiriyorsun sonra birisi çıkıp sana ''oynama kardeşim bağımlı mısın sen ?, yaw gampanya var'' diye inat ediyor o kişinin özel zevklerini değiştirmeye çalışıyorsun. Burada bizim sana anlatmak istediğim Torrent'in doğru bir çözüm olduğu değil senin bu görüşlerinin yanlış olduğu, Torrent asla bir çözüm değil ve zaten biz forumca da korsana karşıyız ancak sen kimseye ''oynama, yapma, bağımlı'' gibisinden ithamlarda bulunamazsın hele ki bu insanların en doğal hakkı olan konulardan birisi ise demek istediğimiz sadece bu kimsenin Torrent'e gidin dediği yok kendi kendine yorumlayıp duruyorsun yanıtları.
@BlueLabels zaten çok güzel bir örnek verdi daha bunun üstüne konuşmaya gerek yok.
Bu seviyeli tartışma için teşekkürler.

Emre123a

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
10,312
İsim
Emre
yüz milyon dolarlık oyunları 700 TL ye oynuyosun işte daha ne
(çok sakat bi açıdan baktım işe)

usper

80+ Gold
En İyi Cevap
3
İnanırım çok çok fazla da sorgularım ki insanlar benim sorgulamama cevap veremiyor çoğu zaman veya sınırı (haddimi) aştığımı düşünüyorlar. Bazı şeyler mecburidir dostum evet haklısın oyun bir zevktir oynama zorunluluğun yoktur ama bu gibi insan üstü vergilerin verildiği insanların çalıştığının anca %2-3 ünü alabildiği bir ülkede üzgünüm kul hakkını kimse takmaz
ayn haklı çıkınca hep öyle olur zaten haddini aşıyosun konuşma falan derler

BlueLabels

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
970
İsim
Kaira Bilgic
Senin de kendine göre bir oyun zevkin var, haftanın 6 günü yada 5 günü çalışıyorsun okula gidiyorsun bir şey yapıyorsun ve geri kalan zamanda eğlenmek, vakit geçirmek istiyorsun. Oynamak istediğin oyun X oyunu ama Epic Games'de bedavaya B oyununu veriyor ama oynamak istemiyorsun bakıyorsun kampanyalara C, F, G, U oyunu var ama onlar hoşuna gitmiyor ve tekrar X oyununa yöneliyorsun bir bakıyorsun fiyatı 700 TL ve ekonomik durumun el vermediği için alamıyorsun o oyunu sonra buna sitem ediyorsun paran olsa dahi 700 TL'nin çok büyük bir mebla olduğunu dile getiriyorsun sonra birisi çıkıp sana ''oynama kardeşim bağımlı mısın sen ?, yaw gampanya var'' diye inat ediyor o kişinin özel zevklerini değiştirmeye çalışıyorsun. Burada bizim sana anlatmak istediğim Torrent'in doğru bir çözüm olduğu değil senin bu görüşlerinin yanlış olduğu, Torrent asla bir çözüm değil ve zaten biz forumca da korsana karşıyız ancak sen kimseye ''oynama, yapma, bağımlı'' gibisinden ithamlarda bulunamazsın hele ki bu insanların en doğal hakkı olan konulardan birisi ise demek istediğimiz sadece bu kimsenin Torrent'e gidin dediği yok kendi kendine yorumlayıp duruyorsun yanıtları.
@BlueLabels zaten çok güzel bir örnek verdi daha bunun üstüne konuşmaya gerek yok.
Teşekkür ederim valla elimden geldiği kadarıyla anlatmaya çalışıyorum kim ne kadar alırsa artık

Kesteko

80+ Gold
En İyi Cevap
36
konsollar zaten oyun oynamak için alınmıyor mu ? aldıktan sonra oyun da alıcaz tabii napalım televizyonun yanına koyup bakışalım mı ?
Konsollara yapacağımız bir şey yok, bu ülkede konsol bile alamıyoruz.

BlueLabels

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
970
İsim
Kaira Bilgic
Bu seviyeli tartışma için teşekkürler.
Ben teşekkür ederim
ayn haklı çıkınca hep öyle olur zaten haddini aşıyosun konuşma falan derler
Vallaha öyle oluyor veya cevap veremiyorlar kendi bildikleri de kulaktan duyma olduğu için oturup araştırma tarzı bir şey yapmayan birisiyle konuşmaya gerek duymuyorum bazen nedeni x bir ailede doğsa x olucaktı kendi annesi babasından ne gördüyse uyguluyorlar çünkü

SaygıZorDeğildir

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,227
İsim
Göksel Sert
Son çıkan oyunlar neymiş diye sadece bakıyorum. Yakın zamanda bilgisayarı parça parça güncelledim ve oyun alacak bütçem şimdilik yok. Yeni oyunlar %80 veya üzeri indirime girerse belki alabilirim. O kadar pahalılar ki sadece bakıyorum.

kaplanharun

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Baştan sona haklısın.
Ben de elimden geldiğinice orjinal oynuyorum ama alacak parası olmayanlar ne yapsın?
Asosyallikle falan alakası da yok.
Virüs yüzünden kimse ne okula ne işe gidiyor.
Korsana karşısınız ancak devletin yaptığı hırsızlığa karşı değilsiniz.
%110 vergi nedir Allah aşkına ya.

BlueLabels

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
970
İsim
Kaira Bilgic
Vallaha vergilerin bu denli artmasına kimse neden kalkıp hiç bir şey demiyor anlamıyorum açıkcası. Sabah ekonomi bakanı "Döviz kuru benim için hiç önemli değil, oraya hiç bakmıyorum" diyerek zaten kurun önemsiz olduğunu düşünüyor ama maalesef kur çok fazla şeye tekabül ediyo ve bunlar yüzünden %50 vergi geldi güya kalkıcaktı uzattılar. Yarın bir gün korkuyorum pc ye de zam gelicek diye pc alıcam 30 serisini bekliyorum içim içimi yiyor şimdiden alsam mı diye

isikt11

80+ Gold
En İyi Cevap
11
Baştan sona haklısın.
Ben de elimden geldiğinice orjinal oynuyorum ama alacak parası olmayanlar ne yapsın?
Asosyallikle falan alakası da yok.
Virüs yüzünden kimse ne okula ne işe gidiyor.
Korsana karşısınız ancak devletin yaptığı hırsızlığa karşı değilsiniz.
%110 vergi nedir Allah aşkına ya.
deme öyle yoksa başkanımız nasıl altın musluk alacak

usper

80+ Gold
En İyi Cevap
3
ayn konsolu geçtim artık yaşamak bile zor benim babam gümrükçü maaşı gayet iyi ve para anca yetiyor hani şey diyemiyoruz aa hadi para biriktip yazın yabancı ülkeye tatile gidelim ama yabancı ülkede garson olan asgari ücret alan adam burda 5 yıldızlı otelde kalabiliyor ama bizim ülkemizde asgari ücret alıp birde kira veriyorsan yaşaman çok zor artık her şey lüks sanırım

Top Bottom