Neler Yeni

Çözüldü✓ Overclock nedir ? ......

kandes22

80+ Platinum
En İyi Cevap
13
OC olan bir bilgisayar bileşenine fazladan voltaj verip daha yüksek hızlarda çalışmaya zorlamak.

Emre123a

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
10,312
İsim
Emre
Her elektronik cihazın bir saat frekansı vardır. Cihazlar bu frekansa göre çalışır ve belirlenen hız eşiğinde işlem yapar. Overclock işlemi, frekansın üzerine çıkmak ve cihazdan daha fazla verim almaya yarar. Bu işleme “hız aşırtma” da denir. Birçok kullanıcı, ürünün sınırlarını zorlamak ve daha verimli kullanmak için overclock işlemine başvurur. Overclock ile ekran kartlarının, işlemcilerin ve birçok cihazın yüksek performansta çalışması sağlanır. Yüksek performans daha fazla enerji ve daha fazla ısınma anlamına geldiğinden, overclock işlemine tabi tutulan cihazlar; düzenli bakıma ve kontrole ihtiyaç duyar

arkansas

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Hız aşırtma Türkçesi. Buradan bile anlaşılıyor anlamı :)

#Burhan#

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Araştırmacı gençlik bitmiş
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kızgın atma bosuna, seninde PSU ne işe yarar diye soranlardan farkin yok kdndmfnf
O zaman sen neden bu siteyi kullanıyorsun git her merak ettiğini Google dan araştır.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Her elektronik cihazın bir saat frekansı vardır. Cihazlar bu frekansa göre çalışır ve belirlenen hız eşiğinde işlem yapar. Overclock işlemi, frekansın üzerine çıkmak ve cihazdan daha fazla verim almaya yarar. Bu işleme “hız aşırtma” da denir. Birçok kullanıcı, ürünün sınırlarını zorlamak ve daha verimli kullanmak için overclock işlemine başvurur. Overclock ile ekran kartlarının, işlemcilerin ve birçok cihazın yüksek performansta çalışması sağlanır. Yüksek performans daha fazla enerji ve daha fazla ısınma anlamına geldiğinden, overclock işlemine tabi tutulan cihazlar; düzenli bakıma ve kontrole ihtiyaç duyar
Her bilgisayarda yapılır mı peki ?

bennedendogdum

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
719
İsim
Osman koşar
O zaman sen neden bu siteyi kullanıyorsun git her merak ettiğini Google dan araştır.
Öyle yapıyorum zaten. Her sorumun cevabını burda aramıyorum. Kaynağı İngilizce ve az bilinen sorunum oldugunda konu açıp cevabını alıyorum. Olması gerek bu ama millet psu ne işe yarar, gereklimidir???? Monitör hz nedir???? Gibi sorular sorduğunda biraz agresiflesiyorum, kusura bakma

DonanımFikir

Moderatör
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
36,576
İsim
Selimhan
İlgilendiği Kategoriler
SıcakFırsatlar Bilgisayar Toplama Konu Dışı
Steam
#Samsunlu

#Burhan#

80+
Öyle yapıyorum zaten. Her sorumun cevabını burda aramıyorum. Kaynağı İngilizce ve az bilinen sorunum oldugunda konu açıp cevabını alıyorum. Olması gerek bu ama millet PSU ne işe yarar, gereklimidir???? Monitör hz nedir???? Gibi sorular sorduğunda biraz agresiflesiyorum, kusura bakma
Bende genelde fikir edinmek için kullanırım neyse ben cevabımı aldım zaten 😉

Top Bottom