Neler Yeni

Orijinal Windows 10'u yeni alacağım bilgisayara nasıl aktarabilirim?

furkngrsy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
85
İsim
Furkan Gürsoy
Arkadaşlar merhaba, başlıkta da belirttiğim gibi anakartımı ve işlemcimi değiştireceğim. Orijinal Windows 10'u geçen sene almıştım. Bunu yeni bilgisayarıma aktarma imkanım var mı? Aktarabiliyorsam nasıl aktarabilirim?

Kesteko

80+ Gold
En İyi Cevap
36
Windows 10'a 700 küsür TL verdim deme sakın.
O eskiden aldığın Windows'u tek bir bilgisayarda çalıştırabilirsin.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Arkadaşlar merhaba, başlıkta da belirttiğim gibi anakartımı ve işlemcimi değiştireceğim. Orijinal Windows 10'u geçen sene almıştım. Bunu yeni bilgisayarıma aktarma imkanım var mı? Aktarabiliyorsam nasıl aktarabilirim?

Keyi almalısın, yani orjinal windowsun keyini öğrenmelisin, o şekilde yenisinde kullanırsın diye biliyorum.

furkngrsy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
85
İsim
Furkan Gürsoy
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Windows 10'a 700 küsür TL verdim deme sakın.
O eskiden aldığın Windows'u tek bir bilgisayarda çalıştırabilirsin.
hazır sistem alırken içinde dahildi 700 TL lik windows :(
Mesaj otomatik birleştirildi:

Keyi almalısın, yani orjinal windowsun keyini öğrenmelisin, o şekilde yenisinde kullanırsın diye biliyorum.
kutusu gibi bir şeyi var elimde keyi ve cd si var içinde aktarabilir miyim?

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2

Bilmiyorum, denemek lazım.

Kesteko

80+ Gold
En İyi Cevap
36

İnternet'ten 3TL'ye alacağınıza 700TL'ye almışsınız, büyük hata. Daha önce kullanmadıysanız kullanabilirsiniz.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
İnternet'ten 3TL'ye alacağınıza 700TL'ye almışsınız, büyük hata. Daha önce kullanmadıysanız kullanabilirsiniz.

Yani bir hata değil, adam orjinal almış buna bir şey denemez, satılan 10-20 TLlikler sanki orjinal :D, bizim CMD den yaptığımız olayı parayla satıyorlar.

Kesteko

80+ Gold
En İyi Cevap
36
O 700 TL'ye aldığı key 1000 defa kullanılabiliyor diye biliyorum.
Sanmıyorum, imkansız hatta.

Yani bir hata değil, adam orjinal almış buna bir şey denemez, satılan 10-20 TLlikler sanki orjinal :D, bizim CMD den yaptığımız olayı parayla satıyorlar.
700TL vermek her türlü mantıksız. Ayrıca orijinal olmayınca bize bir şey batmıyor ki.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2

700TL vermek her türlü mantıksız. Ayrıca orijinal olmayınca bize bir şey batmıyor ki.

Yani çok yorum yapmamak lazım, parası olana koymaz işte, artıdan standart kullanıcı değil ise belkide orjinal olmalıdır, bilemeyiz yani çok takılma.

SaygıZorDeğildir

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,227
İsim
Göksel Sert
İlk olarak keyi bulun ve not edin.
700 TL'lik Windows key kullanıldıysa yeni sisteme aktarmak için öncelikle Windows'un üye profiline girip önceki sistemi kaldırmalısın.
Eğer bu işlem sonucu yeni bilgisayara bu keyi tanıtamazsanız demek ki 700 TL'lik key değilmiş dersiniz. Yani tek kullanımlıktır.

Bir cihazı Microsoft hesabınızdan kaldırma
Cihazınızı yedekleyip sıfırladıktan sonra, bu cihazı Microsoft hesabınızdan kaldırmanız gerekir. Bunun için:
  1. https://account.microsoft.com/devices adresine gidin, oturum açın ve kaldırmak istediğiniz cihazı bulun.
  2. Bu cihazla ilgili bilgileri görmek için Ayrıntıları göster’i seçin.
  3. Cihazınızın adının altında Diğer eylemler > Kaldır’ı seçin.
  4. Cihazınızın ayrıntılarını inceleyin, Bu cihazı kaldırmaya hazırım onay kutusunu işaretleyin, ardından Kaldır’ı seçin.
Bundan sonra Microsoft Store cihaz sınırınızı etkilememesi için cihazınızın ve Microsoft hesabınızla bağlantısını kaldırabilirsiniz:
  1. https://account.microsoft.com/devices adresinde Microsoft hesabınızla oturum açın.
  2. Kaldırmak istediğiniz cihazı bulun ve Bağlantıyı kaldır’ı seçin.
  3. Cihazınızın ayrıntılarını inceleyin ve Bağlantıyı kaldır’ı seçin.

İbrahim Özel

80+ Silver
En İyi Cevap
13
O yeni PC'ye Windows kurun. O 700 TL'ye aldığınız key'i kullanın. Etkileşmezse Microsoft ile iletişime geçin durumu anlatın. İllaki çözümü vardır.

furkngrsy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
85
İsim
Furkan Gürsoy

Dediğim gibi içerisinde 700 TL lik windowsla beraber bi kampanyada aldım yoksa bende ek olarak satın almadım.

İlk olarak keyi bulun ve not edin.
700 TL'lik Windows key kullanıldıysa yeni sisteme aktarmak için öncelikle Windows'un üye profiline girip önceki sistemi kaldırmalısın.
Eğer bu işlem sonucu yeni bilgisayara bu keyi tanıtamazsanız demek ki 700 TL'lik key değilmiş dersiniz. Yani tek kullanımlıktır.

Bir cihazı Microsoft hesabınızdan kaldırma
Cihazınızı yedekleyip sıfırladıktan sonra, bu cihazı Microsoft hesabınızdan kaldırmanız gerekir. Bunun için:
  1. https://account.microsoft.com/devices adresine gidin, oturum açın ve kaldırmak istediğiniz cihazı bulun.
  2. Bu cihazla ilgili bilgileri görmek için Ayrıntıları göster’i seçin.
  3. Cihazınızın adının altında Diğer eylemler > Kaldır’ı seçin.
  4. Cihazınızın ayrıntılarını inceleyin, Bu cihazı kaldırmaya hazırım onay kutusunu işaretleyin, ardından Kaldır’ı seçin.
Bundan sonra Microsoft Store cihaz sınırınızı etkilememesi için cihazınızın ve Microsoft hesabınızla bağlantısını kaldırabilirsiniz:
  1. https://account.microsoft.com/devices adresinde Microsoft hesabınızla oturum açın.
  2. Kaldırmak istediğiniz cihazı bulun ve Bağlantıyı kaldır’ı seçin.
  3. Cihazınızın ayrıntılarını inceleyin ve Bağlantıyı kaldır’ı seçin.
Çok teşekkürler deneyeceğim olmazsa tekrar cevap olarak yazarım

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,931
Üyeler
141,364
Son üye
MrCappa
Top Bottom